Защо WooCommerce е толкова бавен?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Защо woocommerce е толкова бавен? opencart По бърз ли е?

инсталирах си воокомерс за моя онлайн магазин и направих си всичко, без много снимки без много джаджи плъгин.. нещо семпло.. и накрая проверих с гугъл тулчето за бързината и получавам мобиле 10-15 и десктоп 60-65.. което е много много зле.. инсталирах разни кеш плъгин, направих всички оптимизации и няма мърдане.. имам и клоудфлеър.. разгледах други онлайн магазин които съм намерил в гугъл.. повечето са на воокомерс и повече са супер бавни.. има и по зле от моя уеб сайт като видях стойностти мобилни 7-8 и десктоп 40.. ужс.. имаше няколко по - добри но не е и много добре.. примерно мобилни 60, десктоп 87.. по-добри не видях за онлайн магазин...

има ли смисъл да се мъча да оправям още повече? какви са вариантите да стане по бърз?
 
първо мериш с грешния метър, виж Васил Тошков какво казва по въпроса, второ си ползвал някоя лайняна тема, трето клаудфлеър? ти нормален ли си?
Отделно залагам и на куц хостинг.
 
Качи сайта да го видим. Виж как е направен сайта в подписа ми, той е на WP. Не е магазин, но може да ти помогне.
pagespeed на гугъл си работи много точно, стига да знаеш какво правиш и да не му се доверяваш на глупостите, както е казал Васил Тошков :)
 
Качи сайта да го видим. Виж как е направен сайта в подписа ми, той е на WP. Не е магазин, но може да ти помогне.
pagespeed на гугъл си работи много точно, стига да знаеш какво правиш и да не му се доверяваш на глупостите, както е казал Васил Тошков :)
да, по добре да слушаме бежев кухата лейка дето няма фейсбук група в която да не му се смеят на глупостите :D
 
да, по добре да слушаме бежев кухата лейка дето няма фейсбук група в която да не му се смеят на глупостите :D
Брат, кажи нещо смислено, само изхабяваш клавиатурата :)
 
Абе аз имам ъордпресс сайтове над 5 броя , всичките летят , но не и този с woocommerce :) да хостинга е слаб, но пък едва ли само заради хостинга е толкова лош бързината на сайта
 
Абе аз имам ъордпресс сайтове над 5 броя , всичките летят , но не и този с woocommerce :) да хостинга е слаб, но пък едва ли само заради хостинга е толкова лош бързината на сайта
Да, много хора си мислят, че е заради хостинга, но не е . Проблемите идват от големите размери на снимките, много js в кода и неизползвания и раздут css
 
Да, много хора си мислят, че е заради хостинга, но не е . Проблемите идват от големите размери на снимките, много js в кода и неизползвания и раздут css
Мненията ти по тоя тип теми имат значителна хумористична стойност, затва няма да ти казвам да спреш.

Ама поне погледни как изглежда сайта ти на екрани със scale ratio над 1.0.
 
Мненията ти по тоя тип теми имат значителна хумористична стойност, затва няма да ти казвам да спреш.

Ама поне погледни как изглежда сайта ти на екрани със scale ratio над 1.0.
99% се отваря на мобайл сайта ми, но както и да е, за къв *** ти е над 1
И ти не казваш нищо конкретно, само плява..... двама хеутъри, дето се заяждат с мен :) смешници
 
Не знам как се изказвате без да сте видели сайта. Има десетки причини за бавното зареждане на страниците...
Те нищо не казват, само се заяждат с мен. А автора на темата сигурно се плацика по морето .....
 
Какво да казвам, то тука няма аудитория за технически теми.
Събрали сте се някаква уебмастърска утайка и си общувате на вашия си език.
 
Какво да казвам, то тука няма аудитория за технически теми.
Събрали сте се някаква уебмастърска утайка и си общувате на вашия си език.
Е, защо така генерализираш?!?
 
Точките не отразяват действителността в повечето случаи. И аз имам магазин на WC и резултатите ми са сходни, но скоростта на зареждане е 0.8 сек на начална страница и по 1.80 сек за категория. Мисля, че това е по-важно на първо време. Приведи магазина в готов вид и тогава ако искаш гони точки в инструментите за скорост.
 
https://bit.ly/2O8b7pY ето сайта

не е готов и продукти са качени за тестване , просто сайта е супер бавен
10 сек. зарежда, няма кой знае колко килобайти като обем, ама 96 отделни заявки/файла са леко в повече.

Зарежда фенсибокс, притифото, и колорбокс... които правят едно и също нещо.
Два отделни слайдер скрипта...
Слик и ГСАП и те май имат почти идентични функции.
Не мога да преброя шрифтовете, ама са поне 4-5.

Елементор и Джетпак обясняват до голяма степен нещата. Ама дори всичкото това не би трябвало да затлачи чак до 10 сек. Клаудлфеър прави някакви странни неща дето не ги разбирам - на теория трябва да подобрява положението, ама знаеш ли.

Просто разкарай всичко и сложи някоя по-семпла темичка.

Е, защо така генерализираш?!?
Омръзна ми едно и също на всеки поотделно да пиша пък и се получи забавно изречение.
 

Горе