За бизнес климата в България през 2008

against

Well-Known Member
Доклад за състоянието на бизнес климата у нас, изготвен 2008/2009. От поредицата "Убий бесепара с факти" :D

http://news.ibox.bg/news/id_1943353373

Специален поздрав за мантаман :)

ПС: за неразбралите иронията - понеже бесепарите във форума доста често обясняват как трябва да се върнат на власт, заради "добрия бизнес климат по онова време". Сиреч да си опресним малко паметта :)
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Нищо ново под слънцето. Така е не само през 2008, а и преди, че и след. Чел съм подобни доклади и преди. Доган управлява България най-дълго след `89 год. И все още има достатъчно власт. Изчистиха само малка част от апарата му в държавните учреждения. Винаги ми е било много смешно предишния мандат: БСП се бие в гърдите, че управлява, а мандата е на ДПС. БСП отнесе критиките заради Доган. :lol: :lol:
 
От: За бизнес климата в България през 2008

ПС: за неразбралите иронията - понеже бесепарите във форума доста често обясняват как трябва да се върнат на власт, заради "добрия бизнес климат по онова време". Сиреч да си опресним малко паметта :)

Нали не се самозалъгваш, че сега управлява някой друг.Само за пример, Б.Борисов е възпитаник на
Симеоново а там се преподаваше "Основи на комунизма" , освен това все още е член на БКП.
И ако кажеш, че не ни управляват комунисти, ще трябва да си махнеш тенекиените очила.
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Агейнст поласкан съм че правиш теми специално заради мен но недей да се напрягаш толкова щото това е сложно упражнение за теб - Като ти се чатат доклади чети какво излезе от Уикиликс за твоя патрон ББ - там може да научиш много за мафията и ръководството и в БГ
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Нещо ви бяга идеята или умишлено бягате по тъч линията :)
Това е за тези като мантаман, дето се правят на забравили каква беше държавата до преди 2 години и сега приказват глупости, колко било добре. Та тоя доклад идва да ги върне малко в реалността :) Той мантаман си знае за какво говорим :)


А колкото до комунистите в ГЕРБ - ясно е - на тоя свят всички са комунисти :) Дянков е най-големия комунист, следван от Плевнелиев, също Николай Младенов, Трайчо Трайков... Все видни комунисти и все на високи постове сега. Добре, че е била Партията и принадлежността им към ДС навремето, че да се издигнат в живота.... пффффф
 
От: За бизнес климата в България през 2008

ББ - член на БКП - охрана на Тодор Живков
Дянков - изпратен във Виена през 1988 г. от Фондация „Знаме на мира“ на Людмила Живкова
Николай Младенов - племенник на Петър Младенов - запомнен с репликата "трябва да дойдат танковете " - за по малките дето не помнят следващият шеф на БКП след свялянето на Тодор Живков

Така че не се напъвай много да ги изкарваш антикомунисти

А относно това каква е била държавата 2008г. помнят всички - току що влязла в ЕС с 5% безработица - днес 2012 - отказан достъп за присъединяване към Шанген безработица 12% - оня ден излезе най тежкият доклад за БГ от както въобще сме започнали да се присъединяваме
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Аз не се напъвам да изкарам никой антикомунист. На времето е имало немалко такива, които са работили наистина за държавата. Това за кой е комунист, кой е антикомунисти са някакви ваши глупости. Но е факт, че това е единствената партия без хора, свързани с ДС, така че тия глупости, дето си ги приказвате, са просто бесепарски бръщолевения :) И те са същите боклуци като нас - затова гласувай за нас :)

И пак комунистите на времето са по-малкото зло от сегашното БСП - защото, за разлика от едно време, в БСП няма един човек с кауза да работи за държавата. Покажи един, дето да е там заради държавния интерес, пренебрегвайки своя собствен и още сега си режа главата. Ти поне ги познаваш и добре знаеш, че няма :) А по принцип това е идеята на политика - да е там по патриотични подбуди.


Между другото я обясни как ГЕРБ всъщност е проект на БСП и всичко е една голяма конспирация.... че да накарат повече хора да гласуват... щото ако гласуват малко и на тия, дето дърпат конците им става гадно :) И затова са създали проекта Бойко Борисов, който се оказал неочаквано успешен :)
Кажи, кажи, не се срамувай :)
 
Последно редактирано:
От: За бизнес климата в България през 2008

Агейнст не си ми интересен - да спори с теб човек на политическа тематика е като да стреля по вързано куче.
Казах ти и преди ако толкова държиш да си говорим измисли някоя тема дето да си по подготвен - тука ти се губят едни 50 години.
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Амчи ти да не мислиш, че си ми много интересен и си нямам друга работа :) Но нали вечно обясняваш колко хубав бил бизнес климата по ваше време, пък преди малко излезна доклад по темата и викам да ти чуя мнението :)

Но както се очакваше не ти чух мнението, ами - Бойко бил комунист, па Дянков бил комунист, па аз съм бил неадекватен... :) Поне така вътрешно, скришом от всички тука, не се ли замисляш, че може би някъде наистина не си прав? :)
Ей бесепарска му работа бре, това нормален човек да беше отдавна да е минал от светлата страна, при толкоз аргумент къде му се наля :) Че и за без пари на всичко отгоре - само за благото на родината.
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Явно трябва да ти се пише по точки иначе не схващаш
1. Незнам дали съм ти интересен ама друг не ми беше правил такава чикия да пише тема специално за мене.
2. За бизнес климата даже не е и нужно да говоря цифрите за безработицата и фалиралите фирми са силни и от хиляда думи
3. Аз минах от светлата страна още преди няколко месеца и си ми е много добре ти си пий редовно лекарствата и може и ти да се чувстваш добре

А за политика ще си говорим догодина по това време до тогава може и да си узрел леко
 
Ще го кажа само с едно име - Жан Виденов. Темата е приключена.
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Ей го и продължава.... разбери, че тая тема аз съм си я пускал и аз че си я затворим.

1. съжалявам ако си приел темата като правене на чикия, ама чикии на хора от същия пол не правя... някакси ми е безинтересно като идея... всмисъл губи ми се тръпката, ако ме разбираш, имам си го същото :) (с извинение към читателите за подробното разяснение)
2. докато в момента безработицата и фалиралите фирми са нещо нормално за цял свят, то за преди 2 години такъв доклад не беше нормален за която и да е страна. И заради и това ми беше интересно да чуем червенотиквениците :)
 
От: Re: За бизнес климата в България през 2008

Ще го кажа само с едно име - Жан Виденов. Темата е приключена.

За Жан Виденов между другото темата е малко по-интересна. За който му се чете - http://razuznavane.com/?p=352

Накратко - твърде е възможно той да е бил един от малкото свестни бесепари, който се опитва да удържи мафиотите вътре в партията да не разсипят банковата система по онова време. И заради това и го подменят с послушния и удобен на всички Гошко Първанов.
 
Re: От: Re: За бизнес климата в България през 2008

За Жан Виденов между другото темата е малко по-интересна. За който му се чете - http://razuznavane.com/?p=352

Накратко - твърде е възможно той да е бил един от малкото свестни бесепари, който се опитва да удържи мафиотите вътре в партията да не разсипят банковата система по онова време. И заради това и го подменят с послушния и удобен на всички Гошко Първанов.

Този горния ти линк е близък на тези които никс-а дава за историята българска :)
От такива съмнителни източници, информация не искам и да чувам, камо ли да се товаря да чета.

Не искам да нищя конспирации. Факта е такъв, че по негово време държавата изпадна в такава криза от която все още се опитваме да се възстановим. Дали той е бил виновен или някой друг партиен член - през онази работа ми е. Червените ли са били на власт? Отговора го знаете. Знаете и колко беше долар/лев тогава. Знаете и каква криза настана, когато хората се чудеха дали ще могат хляб да си купят.

Явно е, че хората искат промяна. Това се видя с гласовете за кабинета на Симеон, това се видя и с избирането на кабинета на ББ. Истината е, че всяка една политическа фракция в последните 20 години се води от собствения си интерес, а не от този на гласоподавателите си.

И да ме извинявате - ш*тка като ББ, която си мени мнението през ден (да дам само пример с АКТА), за мен не е достоен министър-председател. Той (дали бивш член на БСП или не), ще си остане просто част от историята на България. Управлявал 4 години, направил магистрали и толкова. Нищо повече.
 
От: Re: От: Re: За бизнес климата в България през 2008

Този горния ти линк е близък на тези които никс-а дава за историята българска :)
От такива съмнителни източници, информация не искам и да чувам, камо ли да се товаря да чета.

Чети чети :) На никс сайтовете са в стил
"КАЗАХ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Славяните и Чифутите са ТОР за Земите Български Арийски

Цялата земя от Москва до Казахстан,от Киев до Атина и от Солун до Будапеща е Българска.

Ние Наследниците на Императорския род ДУЛО ще Ликвидираме този 130 годишен Руско-Турски КЕНЕФ и ще прочистим Земите Български Арийски от:

Славянската, Турската,Чифутската и Римо-католическата Сган.

ЕДИН КАН--ЕДИН БОГ--ЕДИН НАРОД---БЪЛГАРИ"

Тоя сайт не е такъв :) Марак че звучи подобно си личи че е писан от някой, на който наистина цялата картинка му е известна. Нищо чудно да е бил някакъв големец навремето. Там даже разни бесепари го питат кой си ти в коментарите :) Мега интересен е :)
 
Последно редактирано:
Е нави ме. Имай предвид, че ако съжалявам за 20те минути отнети от живота ми за прочитането на тази статия, ще ми висиш с 1 бира!
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Споко, ако стане фала имам и бира и вино и чичо джак - че го измислим :D
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Каквото беше през 2008г. същото е и сега. Нищо не се е променило.
А специално за ниската безработица от 2008 - тя беше толкова изкуствено снижена, че ще ядем к*ра още много години.
Социалистите намалиха безработицата като увеличиха неимоверно бюрокрацията и сега това пада на плещите на малкия и средния бизнес, който едвам си поема въздух.
Едрия бизнес (олигарсите) винаги са си били с преференции и тях никой не ги закача.

Абе обобщено : И предишните бяха големи г*вна, но сегашните по нищо не им отстъпват.
 
От: За бизнес климата в България през 2008

irgy Явно не си правил бизнес преди четири години и сега и за това ти се струва едно и също - ето ти няколко въпроса за домашно - колко беше минималният осигурителен праг 2008 - някой да говореше тогава за смяна на касови апарати - колко още бумащина беше въведена от тогава - увеличената безработица щях да я приема ако беше на база съкращаване на бюрокрацията - факта че бюрокрацията си остана а безработицата е предимно от дребният бизнес трябва да накара доста хора да се замислят. Като капак във фискалният резерв тогава имаше 8 милиарда - сега са 4 - къде отидоха тези пари защо не генерираха заетост????
 
От: За бизнес климата в България през 2008

Манта, я прочети доклада и кажи има ли друга държава, която по това време да прилича поне малко на това? Къде тръгна да правиш сравнения със сега бе, там в прав текст се казва, че правителството подкрепя мафията. Каква безработица, какви 5лв.
 

Горе