За и Против Хелуин

biaaro

Well-Known Member
Значи тоя американски празник почва да става изключително досаден. По училища и детски градини върви сериозна пропаганда, организират се тържества, маскаради и тн. простотии. Втълпяват на децата, че това е супер якия празник, без да им обясняват от къде идва, какво представлява и защо трябва да се празнува в България.

Стига се до абсурда, децата да не знаят за народните будители, а знаят за хелуин. Това е в детските градини, в училищата е малко по-добре.

Пускам темата като лично засегнат, имам по един представител в детска градина и училище. Тъпотията идва от това, че не давам на жена ми да маскира децата за великия празник.:( Фактически може да се получи така, че моите да са единствените, които да нямат костюми, което ги превръща в аутсайдери автоматически. Госпожите ще ги гледат лошо, децата ще им се смеят. Това естествено не ме кефи изобщо и накрая ще им еб... майката на всички идиоти. На малкото успях да му обясня и май ме разбра, но голямото отсега го усещам, че не му е много ок всичко това.

Та какво е мнението на колегите тука, аз ли не съм прав или те не са прави?
 
Последно редактирано:
От: За и Против Хелуин

На 100% съм съгласен с теб. При мен положението е същото. Вчера се наложи да прибера детето си по-рано от училище само и само да не остане за "парада", който органзираха.
 
От: За и Против Хелуин

Ами хората са овце, какво има да се говори повече. Нямам нищо против празниците, независимо дали са чужди или български, защото постоянно в историята има случаи на наследяване на дадена култура. Въпреки това, лошото в слечая е, че те го празнуват, защото и другите го правят. Един празник трябва да има история, да се знае от къде идва и защо въобще се прави. Дали е свързан по някакъв начин с народа и традициите, това е по-важно според мен. Иначе се получава нещо от сорта - Пешо си купил оаятаяоьяоя и аз ще си взема. - Ама какво е оаятаяоьяоя? - Не знам, ама щом си го е взел значи е добро :)
 
От: За и Против Хелуин

12195834_1532245477067070_4470630277855611578_n.jpg

Да украсим темата малко.
 
От: За и Против Хелуин

Кое му е тъпото бе братче? Спор няма, темата всеки ще си прецени дали е тъпа... Аз за себе си нямам дилема, ама тея педали удрят там дето най боли!


Баси тъпата тема и спор.
 
От: От: За и Против Хелуин

Слагай маската и излизай навън да искаш бонбони :)

Големи сте лицемери обаче, ревете срещу един празник - Хелуин а на 14 февруари празнувате деня на влюбените.
 
От: За и Против Хелуин

Не виждам нищо лошо в това. Този празник е хубав, децата адски много се забавляват и логично се пренася и в други страни. То по тази логика що карате западни коли, карайте си москвич Алеко:wink:
 
От: От: За и Против Хелуин

Не виждам нищо лошо в това. Този празник е хубав, децата адски много се забавляват и логично се пренася и в други страни. То по тази логика що карате западни коли, карайте си москвич Алеко:wink:


За това е темата, може пък аз да не съм прав...

Свети Валентин също не празнувам, да отбележа за протокола!
 
От: За и Против Хелуин

За мен Хелоуин си е празник на метълите.
И като такъв /обичам да слушам рок и метъл/ си го празнувам всяка година още от края на 90-те

А това дето напоследък го направиха вече е помия, щом дори и в чалгарниците почнаха да офертират купони за хелоуин.. (puke)
 
От: За и Против Хелуин

Не ми пречи празника, празник като всеки друг на всяка друга култура - ако е позитивен то лошо няма.

За справка не е Хамерикански, а келтския - неща като нашите кукери.
 
От: За и Против Хелуин

Твърдо против тоя измислен "празник", който се свежда до покупко-продажбите на тъпи костюми и дрънкулки. Обаче, не виждам как можем да му се противопоставим. Глобализмът лека полека заличава всякаква национална култура и единственият начин да изолираме децата е като ги запишем в някакви специални училища, например религиозни. Това обаче не е привлекателно за повечето от нас, тъй като самите ние не сме дълбоко религиозни.

Но това не е само този празник. Понеже скоро ми се случи подобен сблъсък, да го споделя. На едното чаве му падна зъб и се почна "феята на зъбките", ала бала. Това чудесно, обаче баща ми се опъна и взе да мърмори що не сме го учили на българския вариант, който бил някакъв гарван, който взимал зъбчето, за да го смени с желязно - "На ти гарване млечен зъб, дай ми железен". Всичко чудесно, обаче аз за първи път чувах за тоя гарван, а пък всички говорят за феята на зъбките и пишлеметата си чакат паричките под възглавницата за всеки зъб. В тоя случай аз обясних да пишлемето, че феята се превръща в гарван :rolleyes:

И така, някои неща ще ни вгорчават живота. Това е положението. Хората не държат на културата си, и това не е от днес, а още от поколението на дядовците ни.
 
От: От: За и Против Хелуин

Твърдо против тоя измислен "празник", който се свежда до покупко-продажбите на тъпи костюми и дрънкулки. Обаче, не виждам как можем да му се противопоставим. Глобализмът лека полека заличава всякаква национална култура и единственият начин да изолираме децата е като ги запишем в някакви специални училища, например религиозни. Това обаче не е привлекателно за повечето от нас, тъй като самите ние не сме дълбоко религиозни.

Но това не е само този празник. Понеже скоро ми се случи подобен сблъсък, да го споделя. На едното чаве му падна зъб и се почна "феята на зъбките", ала бала. Това чудесно, обаче баща ми се опъна и взе да мърмори що не сме го учили на българския вариант, който бил някакъв гарван, който взимал зъбчето, за да го смени с желязно - "На ти гарване млечен зъб, дай ми железен". Всичко чудесно, обаче аз за първи път чувах за тоя гарван, а пък всички говорят за феята на зъбките и пишлеметата си чакат паричките под възглавницата за всеки зъб. В тоя случай аз обясних да пишлемето, че феята се превръща в гарван :rolleyes:

И така, някои неща ще ни вгорчават живота. Това е положението. Хората не държат на културата си, и това не е от днес, а още от поколението на дядовците ни.

Отиди да живееш в гората?
 
От: За и Против Хелуин

Значи тоя американски празник почва да става изключително досаден. По училища и детски градини върви сериозна пропаганда, организират се тържества, маскаради и тн. простотии. Втълпяват на децата, че това е супер якия празник, без да им обясняват от къде идва, какво представлява и защо трябва да се празнува в България.

Стига се до абсурда, децата да не знаят за народните будители, а знаят за хелуин. Това е в детските градини, в училищата е малко по-добре.

Пускам темата като лично засегнат, имам по един представител в детска градина и училище. Тъпотията идва от това, че не давам на жена ми да маскира децата за великия празник.:( Фактически може да се получи така, че моите да са единствените, които да нямат костюми, което ги превръща в аутсайдери автоматически. Госпожите ще ги гледат лошо, децата ще им се смеят. Това естествено не ме кефи изобщо и накрая ще им еб... майката на всички идиоти. На малкото успях да му обясня и май ме разбра, но голямото отсега го усещам, че не му е много ок всичко това.

Та какво е мнението на колегите тука, аз ли не съм прав или те не са прави?

Будителите се учат в училище и преди да почнат да ги учат е нормално да не знаят за тях. Може и някой деца да знаят преди да почнат да ги учат в училище, но няма да са много. Така, че, за будителите знаят много хора. Самият ден на будителите е като ден в които хората да си спомнят, че са съществували преди векове и така да не забравят за тях.

Хелуин не е американски празник. И 14 февруари не е български празник, но го празнуваме. Няма лошо да се празнува празник, който е забавен и интересен. Все пак така се обогатява културата на хората. То има организирани партитита на Хулуин и за големи по дискотките.
 
От: За и Против Хелуин

Хелуин не е американски празник. И 14 февруари не е български празник, но го празнуваме. Няма лошо да се празнува празник, който е забавен и интересен. Все пак така се обогатява културата на хората. То има организирани партитита на Хулуин и за големи по дискотките.
В тоя му вид си е баш американски - комерс празник свързан с покупко-продажби. На 14 февруари празнуване Трифон и пием вино, та баш български празник си е.
 
Празника е супер....не казвам, че нямаме по-добри, но реално ако взимаме хубавите неща от други нации ще е в пъти по-добре отколкото да взимаме кофтито или да си останем с нашето кофти. :)

Не само задушници и други такива, които са мрачни. Но ако трябва да съм честен много повече ме кефят българските - особено. ;)
 

Горе