"За" и "Против" домейн с много тирета?

"За" и "Против" многото тирета в домейна?

  • Колкото повече тирета има - толкова по-добре

    Votes: 4 5.4%
  • Твърдо "Против" всякакви тирета в домейна

    Votes: 18 24.3%
  • Може да има тире, но не повече от 1

    Votes: 41 55.4%
  • Не ми пука, какъв е домейна, аз съм сео специалист :)

    Votes: 11 14.9%

  • Общо гласове
    74

Izida

New Member
Здравейте,

Стана ми интересно, как бихте приели домейн, който да звучи по следния начин:

d-o-m-a-i-n.com

или

doma-in.com

Как се възприема от търсачките и по-специално Google?
Има ли причина да е по-лошо индексиран от domain.com?

Според мен, освен визуална причина, не виждам да има проблем, но нека специалистите кажат.

Ето и конкретен въпрос:

Мога ли с домейна p-r-e-d-p-r-i-e-m-a-c-h.com да бъда преди predpriemach.com по ключова дума "предприемач" в Google? Става въпрос без много сео усилия. Иначе съм наясно, че може всичко...

Извинявам се предварително, ако някои мои изречения не са достатъчно добре формирани, но късния час си е фактор :)
 
Последно редактирано:
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Не знам как търсачките ще ги възприемат, но аз изобщо не бих възприел такова нещо като потребител. Ужасно е.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Аз като потребител изобщо няма да седна да броя тъпите тирета в един домейн, така че твърдо против!
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

И аз не харесвам тирета и избягвам да купувам такива домейни, но някой път като няма свестни се налага да вземеш и с тире(1 максимум).

Колкото до търсачките, вече май не правят разлика дали е с тире или не, но за потребителите е гадно. :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Прави сте да мислите така, но я се замислете, какво прави потребителят, когато търси нещо в търсачките? Пише думата и му излизат резултатите. Нима няма да кликне на линк, който му излиза на първо място по търсената от него дума, независимо че е пълно с тирета?
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

С тирета е по-трудно за писане, но ако не влизам директно тогава за мен няма значение, дори в резултатите на търсачката, ако има домейн с тире / тирета може да привлече вниманието пред другите еднообразни - например car.com / c-a-r.com.
Зависи :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Специалистите твърдят,че домейн с над 3 тирета не е добре за ранкинга.Ще се подесятя сигурно,че в малки ниши под 1-2милиона страници и слаба конкуренция може да ги минеш.Мойте наблюдения са макс 2 тирета по възможност без и да е в края на домейна ако е една дума. domein-it.com
Предполагам,че повечето от вас знаят,но все пак ако си разделите кл дума в домейна с тире има да чакате ранкинг :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Ето това е едно съществено мнение! Благодря ти, djeims :)
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Според мен, зависи къде ще е "тирето".
Например domain-it.com - тирето разделя две думи
А doma-in.com - тирето разделя една (основната) дума.
Според мен, гугъл ще индексира първо тези с цяла дума, а след това прекъснатата от тирето дума.
Забелязвал съм го при търсене.
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Поред мен е силно не препоръчително да има тирета в думата.
Представете си , че вие сте потребител и трябва да търсите или обяснявате на някой друг името на сайта ви. Е как е по-добре да кажеш "хубави-домати.ком или хубавидомати.ком".
Е сами си преценете!
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Е как е по-добре да кажеш "хубави-домати.ком или хубавидомати.ком".
Е сами си преценете!

Според мен при този пример няма да има никакво значение за Гугъл, вече само контента ще си каже думата...

Ето и повода за темата:

z-d-r-a-v-e.com

Интересуваше ме, дали търсачките ще го възприемат като zdrave или като нищо? :wink:
 
От: От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Според мен при този пример няма да има никакво значение за Гугъл, вече само контента ще си каже думата...

Ето и повода за темата:

z-d-r-a-v-e.com

Интересуваше ме, дали търсачките ще го възприемат като zdrave или като нищо? :wink:
Ами ще го възприемат. Само,че може да не се възприеме толкова добре, колкото например zdrave.com/net/org/и т.н
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

може да си отговориш на въпроса като пуснеш няколко сърча и да видиш дали има такива домейни в топ-а.
По този начин ще изгубиш много direct трафик ...
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

по добре zdrave-1,zdrave-bg..... отколкото z-d-r-a-v-e
аз лично ползвам многото тирета ,но само в ppc кампании или сео за long tail keyword.
напр. ако домейна acaiberryformen.com ako e регистриран вземам acai-berry-for-men
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Може да има тире в домейна ,но само едно. Ако се сложи повече от едно тире в домейна лично на мен ми ... незнам коя дума точно да кажа ,но не ми харесват домейни с повече от едно тире.

Ако има 3 тирета както каза @djeims

do-ma-in.com Не изглежда ли малко грозно ?

Това е лично мое мнение!
 
От: "За" и "Против" домейн с много тирета?

Мерси, колеги за интересните мнения. Надявам се, дискусията да продължи :)
Тук идеята не е за красиво и грозно, а дали се чете цялата дума от търсачките или не?
 

Горе