За и против линкове в директории след последният ъпдейт

Asen Popivanov

Active Member
Според вас, след последният ъпдейт дали е удачно от гледна точка на оптимизацията за търсачки, да градим линкове в директории за статии, където обикновено е "мешана скара" и линковете не са релативни? Ако някой вече има наблюдения да споделя, а ако нямте преки наблюдения, то и една кратка логическа обосновка е добре дошла! :)
 
От: За и против линкове в директории след последният ъпдейт

обикновено е "мешана скара" и линковете не са релативни

Сам си си отговорил - не! Искаш само линкове от не наспамени сайтове с уникално съдържание и контекстнен линк от статия в твоята ниша.
 
От: За и против линкове в директории след последният ъпдейт

По-скоро "НЕ!" според мен. Може би само в 2-3 директории, но само след разглеждане по-обстойно.

* То вече и така наречените "бизнес портали" все повече се превръщат в директории за линкове. Сетил се някой, направил 4-5 "бизнес портала", краднал данни от друг подобен сайт, вкарали там по 1000-1200 фирми, наел 1-2 момичета за по 400 лева на месец и давай, звъни на поразия... Ами поне малко да се бяха постарали да си поразвият сайтовете, да изчакат 2-3 години, пък тогава...
 
Според вас, след последният ъпдейт дали е удачно от гледна точка на оптимизацията за търсачки, да градим линкове в директории за статии, където обикновено е "мешана скара" и линковете не са релативни? Ако някой вече има наблюдения да споделя, а ако нямте преки наблюдения, то и една кратка логическа обосновка е добре дошла! :)

Аз ще кажа зависи - дмоз и яху директориите, с висок тръст ранг - да, може би, някакви безлични - не виждам голям смисъл. Дори бях казал на някой тук, май беше на лично или по друг начин, че по-добре е да се трепеш една седмица за един линк от някой авторитетен сайт / блог, но и с име на бранда и т.н., а не цяла седмица да блъскотиш линкове от къде ли не и някаква манджа с грозде. ;)

Аз лично бих взел от директория, която ще ми докара ползи, не бих в директория, която е все тази дали ще съм там, пък после не се знае дали няма да ми е в тежест. ;)
 
От: За и против линкове в директории след последният ъпдейт

Не, и преди и сега линковете от директории не са били полезни. Аз не случайно продавам толкова скъпо линковете - защото са качествени!
обръщайте внимание на качеството, а не на количеството!
 
От: За и против линкове в директории след последният ъпдейт

Asen Popivanov - и преди съм го казвал: Търси качество, а не количество. Един линк да вземеш, но качествен, струва най-малко колкото 1 000 некачествени. Забрави разните измислени директории за статии - много по-качествен линк ще вземеш от еротичен сайт, отколкото от директория за статии!

И един пример относно качеството: Двамата с теб сме работили заедно, преди 2 месеца, тогава поръча статия при мен. Гледал ли си наскоро резултатите? Ако не си, да ти кажа: статията ти в момента е класирана в серпа. Успял съм да класирам статията ти по няколко търсения, (изброих 5-6 и ми писна да гледам още как се класира статията ти :) ). Така, по този начин ти получаваш от мен отлична контекстуална, тематична връзка, защото освен по даденото от теб задание, статията е класирана и по допълнителни търсения по темата!

Търси такива сайтове, хубави, качествени, и човек, който може да ти напише отлична статия, ако не разполагаш с такива се обаждай - знаеш, че работя с най-добрите копирайтъри!
 
И аз ще кажа за качеството, като @Странникът. Едно време се манипулираше лесно с тези директории, но забележете как останаха няколко и то доста големи, другите, безличните - умряха. И нормално. Авто импрув директориите умряха първи, и после Google насочи вниманието си към тези, които грам качество не предоставят - одобряват се куцо и сакато. Падне ли авторитета на една директория, то се губи смисъл да си там. Просто вижте къде ще сте в директорията, кои линкове са над вас, под вас, ще разберете какво качество е това. ;)
 

Горе