1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

За колко време се издига сайт до 1-ва позиция в Гугъл

Дискусията в 'Оптимизация за Търсачки' стартирана от Green Bars, Септ 22, 2017.

1. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,530
    Харесвания:
    223
    Точки:
    63
    Ето ви едно интересно четиво, за това колко време е необходимо да се издигне сайт до първа позиция в Гугъл.
    Стойностите са усреднени, но средно за това трябват повече от 3 години, а за топ 10 повече от 2 години.

Източник: https://ahrefs.com/blog/how-long-do...e2Rank&utm_term=desktop&utm_content=Lookalike

ПС: Един от изводите е, че 95% от новите страници не пробиват до топ 10 в рамките на календарна година.

petya77 харесва това.
  2. webmast367

webmast367 Well-Known Member

Рег.:
    Май 4, 2015
    Съобщения:
    1,093
    Харесвания:
    87
    Точки:
    48

%та 95 не е верен, дори изобщо. Много е относително какъв е сайта, в каква ниша, какво е правено по него, по какъв начин се е вдигал в сърча и т.н.

Лично аз за 3 месеца вкарах сайт на 1 страница, като след 6тия месец вече беше на първа позиция и така 2 години не е мръдвал от първа позиция.
    Нишата е доста конкурентна, като има над 50-100 такива бг сайтове, както и такива от преди 5-10 години, които дори трафика им е предимно от директни посетители останалото сърч.

Като цяло сео се прави не толкова на професионална гледна точка, колкото на късмет и експерименти!

П.С не съм грам сео специалист, работя на проба/грешка и се уча сам самичък всичко! Ако някой специалист прецени че не съм прав се извинявам за мнението си, просто изказвам моята гледна точка според опита ми и това което наблюдавам при другите колеги :)

Поздрави!

Jone-23, lz1nud и nikosa1986 харесват това.
  3. nikosa1986

nikosa1986 Active Member

Рег.:
    Ян 22, 2016
    Съобщения:
    255
    Харесвания:
    34
    Точки:
    28
    Прав си, webmast367, супер субективно е, зависи по какви ключови думи го изкарваш, колко е висока конкуренцията, но зависи много и от бюджета за оптимизацията. Едно е да работиш с 200 лв бюджет на месец, друго е с 2000, примерно. Според мен проучването на Ahrefs важи за англоезичните сайтове, където конкуренцията наистина е огромна и трябва мноого време в най-конкурентните нищи и фрази, за да се издигнеш до челни позиции.

За експериментите също си прав, но ако си работил с години, примерно, вече дозата експерименталност става доста по-малка, тъй като имаш необходимият опит. Въпреки това може и да се прави професионално, стига да се разполага с екип и релевантен бюджет. Има големи фирми, които са наистина добри в това, но едно е сам да правиш всичко, друго да обменят мнения и знания 4-5 човека, примерно...

webmast367 харесва това.
  4. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,759
    Харесвания:
    893
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Правиш ли разлика между сайт и страница?! :eek:
    Не разбирам как 10 години си в този форум и пишеш такива неща.

5. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,530
    Харесвания:
    223
    Точки:
    63
    Цитирам какво пише в анализа, там ползват думата pages, а не websites.

Но явно си неграмотен относно английския език, или просто си трол и се заяждаш за дреболии

Последно редактирано: Септ 23, 2017
    scorebg харесва това.
  6. webmast367

Рег.:
    Май 4, 2015
    Съобщения:
    1,093
    Харесвания:
    87
    Точки:
    48
    Ако поста е до мен, първо не съм ти чел поста, а само написаното в темата което стига да затвърдя мнението си! А дали ще е страница или сайт е едно и също почти! Алгоритмите на гугъл и другите не са направени да работи по 1 начин за страница по-друг начин за сайт!

Ако все пак смятате така, мога да дам пак пример и за страница з 2 месеца по всички ключови думи в нишата ми е на първо място (Сео не съм и правил)

Разбира се за Английска аудитория нещата са много по-различни, както казах по-горе коментирам за БГ аудитория и моите виждания на нещата, нито съм спец нито трол, споделям мнение - форума е за това! :)

7. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,759
    Харесвания:
    893
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Не е лошо да се ограмотиш как се цитира. ;)
    :D

webmast367 харесва това.
  8. rscossworth

rscossworth Member

Рег.:
    Авг 18, 2010
    Съобщения:
    370
    Харесвания:
    22
    Точки:
    18
    Мога да класирам сайт на първа позиция за търсене по ключова фраза "кощюмбрирани джармандолейки" само за един ден...

Asen Popivanov харесва това.
  9. webmast367

Рег.:
    Май 4, 2015
    Съобщения:
    1,093
    Харесвания:
    87
    Точки:
    48
    В темата може би се говори за ключови "фрази" които ги има по разговорните речници, имат конкурентни сайтове / страници и др в нишите и т.н :) И аз ще класирам иначе думата "МуууЛЮ" и мн др. :D

dimimi1 и rscossworth харесват това.
  10. mrcec

mrcec Member

Рег.:
    Авг 23, 2016
    Съобщения:
    87
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    зависи от ключовата дума и от конкуренцията, аз лично имам много ключови думи с които съм на 1-ва страница, на 1-во място :)

11. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,532
    Харесвания:
    88
    Точки:
    48
    Колко години ще трябват за да излезна на 1 позиция като напиша " google " ? :Д

12. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,233
    Харесвания:
    139
    Точки:
    63
    Според нишата, може и за един ден, но задължително подкрепен с поне 1 силен линк, който да му даде начален тласък. Без входящи връзки е необходимо качество, количество, време и положителна обратна връзка чрез социалните сигнали, което си е пари и чакане, но в комбинация с качествен линкбилдинг е правилната цялостна стратегия според мен, но и в комбинация с оффпейд оптимизация и пр.

Blinky и nikosa1986 харесват това.
  13. Julia_drehi

Julia_drehi Member

Рег.:
    Март 12, 2017
    Съобщения:
    36
    Харесвания:
    9
    Точки:
    8
    Имам един въпрос: ако пиша коментари под статии, които допускат поставяне на линк към моя сайт в руски сайтове за мода, това ще бъде ли полезно от гледна точка на линк билдинг или ще бъда банната и дали Гугъл ще го отчете? А линкове от руски форуми пак на същата тема биха ли имали тежест?

14. nikosa1986

nikosa1986 Active Member

Рег.:
    Ян 22, 2016
    Съобщения:
    255
    Харесвания:
    34
    Точки:
    28
    Ако сайтът ти няма руска версия, тежестта на линковете от руски домейни не е същата, много, много по-малка е. Ако таргетът ти за оптимизация е БГ, оптимизирай си на български чрез български сайтове. Ако искаш да оптимизираш в Русия, приготви си огромна сума пари, особено ако нишата ти е силно конкурентна, а ако съдя по ника ти тя е...

Оптимизацията се прави за всяка една държава поотделно, което от своя страна трябва да е залегнало в цялостната SEO стратегия, която пък от своя страна трябва да се прави при изработката на сайта... :)

Сподели страницата