За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

hatre

Active Member
Здравейте, поръчах си от aliexpress 15 неща, всяко едно идва по отделно, но сега за едното ми искат банково извлечени. Проблема е, че всички съм ги взел на един път, с едно банково извлечение за около 150 долара, а въпросното струва 45 долара. Четох, че се плаща ДДС и искат банково извлечение за да се види реалната стойност на пратката, но в случая тя няма как да се види, а още повече че имам пратки, които не са дошли, ако и на тях ми искат банково извлечени работата става леко малоумна :)
Изкарах си извлечението от банката, то няма подпис, печат, лесно може да се преправи от 150 на 50 долара и се чудя дали да го преправя? Ако ще ме карат да плащам ДДС 2-3 пъти, нещо не съм съгласен

Мога да приритвам всички поръчки и да ги пощата в пощата, но не знам какво да правя.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

За такива случаи отговорът е: Use your creativity. Поначало си си самоотговорил във втората част още.

Имай предвид, че каквото и да им предоставиш, то няма как да е „проверуемо“, освен може би ако на самия пакет отвънка или отвътре оня е оставил invoice или ако тоя, дето иска bank statement-а не си направи труда да отвори браузъра, да препише името на артикулът в сайта и да види неговата цена, в което ме съмнява.

Винаги има първи път за подобни случаи.
 
Последно редактирано:
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Гледах в нета, казват че трябвало с пощата да се разбереш, в повечето случаи правили проблеми ако има скъп телефони, ако е нещо голямо, за такива дребни неща нямало проблем, понеже не били вчерашни, ама знам ли.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Научиха се и проверяват цените в сайта от който е поръчан (ebay/aliexpres/alibaba) .
Пак може да си промениш фактурата, НО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ и на фактура от 100$ я направи на 60-50 (не 10-20$).
Винаги плащай отделно нещата и така ще имаш отделно извлечение за всяко нещо.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Ако проверяват от сайта ще е добре. Друг път пиша да е подарък, китайците да пишат цена 20 докара и айде, един приятел така си взема телефони до 300 лева, само ядове в това БГ
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Ако проверяват от сайта ще е добре. Друг път пиша да е подарък, китайците да пишат цена 20 докара и айде, един приятел така си взема телефони до 300 лева, само ядове в това БГ

Винаги пише, че е подарък и 10-20$...
Проблема е,че тия от митницата не пасат трева и проверяват какво ти е изпратено...
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Не се научихте, че не трябва да си губите времето с „евтини“ неща от китайски търговци, ако ги има в България на малко по-висока цена (300-400% надценка). После излиза скъпо.
 
Какво е това банково извлечение дето струва 40-50 долара? Ти с какво плати, с карта ли? Изкарай си извлечение от транзакциите на картата, ако имаш екетронно банкиране трябва да ти е безплатно.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Не се научихте, че не трябва да си губите времето с „евтини“ неща от китайски търговци, ако ги има в България на малко по-висока цена (300-400% надценка). После излиза скъпо.

ами брат ми купи едно нещо за 17 лева от БГ, а от този сайт е 0.5$
Надеждно, кое му е надеждното у нас като знам какви уреди има и какви проблеми имат, за БГ сервизите това не са проблеми. Пералнята нещо не беше наред, от сервиза не му се занимавало и казал да сме слагали хлебна сода, оцет и какво ли не, то ще готвим ли с нея? След 3 месеца разправии я оправи и взе 30 лв без касови бележки, казал един кабел да се смени се заплаша, няма нищо безплатно.
Преди лаптопа ми се развали, трябваше да звъня в защитата на потребителите да чакам 3 месеца да го оправят... нали съм работил в такъв магазин, всякакви мизерии правят.
Да не говоря че човека от хоста ми си купил сървър за 10-50к лева и чака 3-4 месеца да му ги оправят, защото имал проблем и ми вика явно в БГ така се прави бизнес
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Сега пък ми казаха, че банково извлечение не им вършило работа, защото с него можело и тока да си платя и не било реално. Трябвало да им дам разпечатка на поръчката си да видели точно колко струва продукта :D
Те не можели да го проверят в нета, било им забранено да пускат на компютрите си чужди носители (флашки) :D
Сега какво, трябва с Firebug да оправям цената и да разпечатвам. Няма думи.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

^ поредния самоотговор. От другата страна добре са ти казали, така по-малко време ще отнема, а и доста хорат нямат е-банкирания и не им се ходи до банките. Така през сайта директно си е доста добре, щом искат само site order pages. Creativity.
 
Добре де това едното нещо за което ти искат копие от поръчката за да видят колко струва - колко всъщност струва? Ако струва над определена сума ще платиш 20% ДДС само за него и това е. Не знам колко очакваш да спестиш от тази фалшификация, която искаш да направиш, но се замисли - струва ли си? За колко лева разлика в плащането говорим?
 
От: Re: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Добре де това едното нещо за което ти искат копие от поръчката за да видят колко струва - колко всъщност струва? Ако струва над определена сума ще платиш 20% ДДС само за него и това е. Не знам колко очакваш да спестиш от тази фалшификация, която искаш да направиш, но се замисли - струва ли си? За колко лева разлика в плащането говорим?
US $55.00 http://www.aliexpress.com/item/7-in...ael-Spain-Argentina-Brazil-US/2046114448.html



Струва си заради разкарваният, които ми причиняват, ако беше всичко нормално още в петък щях да си го взема, а сега ме бавят 1 седмица. Аз им нося извлечението, флашка, казвам им да го видят в нета те разпечатка искали. Два пъти ходих тя митничарката я нямало, имала по-спешна работа от мен...
Примерно имам още едно нещо което, не е дошло то е 45$ сега е станало 62$. С една дума моята разпечатка ще излезе фалшива.
Както е казал ботев „Тежко брате се живее с глупци неразбрани”
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Отиваш си на страницата в алиекспрес в която си поръчал и я разпечатваш и им я пращаш.
Аз така направих за телефона който си бях поръчал. Важно е да се вижда шипинг номера, за да е ясно че е за точно тази поръчка.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Отиваш си на страницата в алиекспрес в която си поръчал и я разпечатваш и им я пращаш.
Аз така направих за телефона който си бях поръчал. Важно е да се вижда шипинг номера, за да е ясно че е за точно тази поръчка.

Мерси, и аз нея страница ще разпечатвам, там има адреси ала бала
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Тъй както се е повишила цената легитимно и излиза, че ДОРИ И легитимната бележка без „creativity“ пак ще изглежда менте, к'во остава, ако още повече се „намали“ цената с „creativity“ (Firebug or so) и се даде бележка тогава – за мен, ако съм отсреща, е едно и също. Ако имах PC да проверя цената от сайта – дали щеше да ми бъде дадена $45 бележка или $15 бележка, и в 2-та случая, АКО МОЖЕХ ДА ПРОВЕРЯ (а не мога, съгласно „Те не можели да го проверят в нета“ <--- не стана ясна точната причина), щях да кажа, че е менте. Така, че все тая е общо взето.

Всеки случай по е добре по-ниската. Какво ще спечели ли? Ми като използва този метод една камара пъти, както и като напише, че РАБОТИ в действителност, то четящите и те ще се възползват, а от там още повече хора от този loophole (който принципно може да е дългогодишен).
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Шерифа иначе е прав. Отворил си страницата и преди да я разпечаташ сменяш леко цифричките. Може дори да разпечаташ в PDF и след това с графичен редактор да промениш цената. После разпечатваш и пращаш.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Най-сетне си взех навигацията, написах 35$, вместо 55$, никой нищо не каза, но ми взеха освен ДДС, такса 3.50 лв. Тия държавни работи само пари гледат да търмъчат. Дочу ми се нещо, „той пакета малък, колко мислиш, че е”, но може да не е ставало въпрос за мен.
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

абе.. Мен ме одрусаха с 6,50 такси, 3,50 за пощенски разходи /от пощата до митницата, дето са в една сграда/ и 3лв такса за обслужване .
Яко дерат кожите , бахти и ненаситната администрация
 
От: За поръчка от чужбина ми искат банково извлечени

Много тъпо, иначе 100% Китай има договор с БГ пощи и им дават пари за това, че някои неща при нас идват free shipping, а те такси ни начисляват. И то за какво обслужване, тази ми вика „вече с тебе ще направи 2 седмици, извън пътя стана работата”
 

Горе