За рекламите по принцип.

Дискусията в 'Старт в Интернет Бизнеса' стартирана от Rabin, Февру 27, 2015.

1. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    Ще отворя една тема по въпроса. Идеята ми е да открехна приказка - колко много мразим тая болест на цивилизацията. Засега почвам с цитати.
    https://asktisho.wordpress.com/

=======================================
    http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=58031
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=126607
    http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/obshtestvo/2005/12/17/234236_reklamo_sapiens/
    http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=48111

п.с. Няма да се сърдя на админите ако ми изместят темата, не съм сигурен дали подразделът е точният. Последният линк обаче е точно по онлайн рекламите. Там си заработих много червени точки, но това е положението - мразим досадните и гръмогласни прекъсвания, вече ще надхвърлят полезното съдържание. А в нета това отдавна е факт!

Последно редактирано: Февру 27, 2015
  2. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    От: За рекламите по принцип.

И като казвам болест - имам предвид и напълно буквално понякога. Повторенията без смисъл имат медицинско измерение. Връзката с рекламите е очевидна.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/Обсесивно-компулсивно_разстройство

3. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,575
    Харесвания:
    230
    Точки:
    63

На мен ми е интересно как като търсих в гугъл /през firefox/ спортни чорапи /за футбол/ и после влизам във фейса през хрома и хоп, пускат ми реклами на спортни чорапи :)

Разбирам да беше някоя адсенс реклама , ама фейса как са разбрали какво търся в гугъл и то в друг браузър. Яко ни шпионират!

4. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

Гугъл отдавна ни обясниха, че вече ще ползват бисквитки. Имаш си юзър при тях. А в Хрома е вграден в браузъра.
    Ами ползвате АдСенс и се борите за имидж, то си е контекстна реклама. Да продължавам ли? Бизнес за милиарди.

5. tipto

tipto Active Member

Рег.:
    Авг 30, 2013
    Съобщения:
    402
    Харесвания:
    25
    Точки:
    28

да ме шпионират не ми дреме , да ме подслушват пак не ми дреми ;)

6. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

Всъщност контекстната реклама аз го имам за хубаво нещо. Дават ми информация, която би ми била полезна. Гугъл и сие са наясно колко досадна е хаотичната реклама, и че вероятността да ти уцелят интереса ако стрелят напосоки (като при ТВ-то) - е едно на хиляда, да речем.
    Шпионирането е гадно! Би трябвало да имаме избор. Бал съм ги скапаните реклами, аз като купувам нещо - пак им ползвам търсачката. Не чакам някой да мисли вместо мен.

7. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,575
    Харесвания:
    230
    Точки:
    63

От гледна точка на уебмастър и на потребител нещото което най много ме дразни е това:
    Търся си аз примерно спортни чорапи, прегледал съм 3-4 сайта и вече съм си наблязал/купил или каквото и да е, важното е че вече за момента не ме вълнуват. Правя примерно търсене в друга ниша и влизам в сайтове на които има адсенс и хоп, вместо да ми покаже реклами, които са свързани с конкретната ниша в която съм и към която в момента имам интерес, те му показват реклами за спортни чорапи.. е знаеш ли кога ще кликна на такава реклама - никога.

Та от гледна точка на уебмастър това е тъпо, знаейки че в моя сайт примерно ще влизат хора и ще им показват неинтересуващи ги вече реклами , т.е няма да кликат и цтр-а ще е по-малък, или пък ако си в скъпа ниша и им показват евтини реклами пак не е добре за теб.

От друга страна много се дразня на потребители дето слагат адблокъри , все пак няма нищо безплатно на тоя свят и информацията, която я получават трябва да я заплащат по някакъв начин, дори и да е гледане на реклама.

8. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

Правете идейни реклами и с мярка. По принцип си прав, ама на практика рекламите са мега идиотски, прекалени и истерични. Правени от идиоти за идиоти. Особено грозно е как се мъчат да манипулират децата по телевизията. За едните 30 сребърника.

Пусках идеята да се финансирате през Биткойн. В Интерпред има биткомат - ръгаш пари и купуваш криптовалута. Получих ураганен огън, кой щял бил да дава дарения...
    Пробвайте бе, не да ми мели леля Гана за прах, де не става за нищо. 1-2 пъти се трайва, ама през 10 мин. е прекалено, особено за стока, де съм я проверил лично и знам колко чини.

CTAH харесва това.
  9. nortrant

nortrant Well-Known Member

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,394
    Харесвания:
    494
    Точки:
    83

ретаргет адс

10. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

Koга най-сетне рекламодателите ще се усетят, че тия де може да им се вържат на бездарните реклами - нямат пари, и обратно? Видно е, че дразнят много повсеместно.

http://www.forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33896&page=6

11. bedrijfsbeheer

bedrijfsbeheer New Member

Рег.:
    Дек 16, 2013
    Съобщения:
    733
    Харесвания:
    28
    Точки:
    0

Аз се чудя, как така има още фирми, които харчат пари за ТВ реклами?

Не че ТВ рекламите не вършат работак, но има къде къде по-евтини и по-ефективни методи.

12. garnet

garnet Well-Known Member

Рег.:
    Септ 10, 2009
    Съобщения:
    1,155
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Ето това е hosts файла и забравяте за (повечето) реклами.
    Ако решат МС могат да убият Г за 6 месеца. Просто пускат хостс файла с няколко такива реда при следващ вин ъпдейт.
    99% от юзерите няма и да разберат, че не виждат реклами.

13. bedrijfsbeheer

bedrijfsbeheer New Member

Рег.:
    Дек 16, 2013
    Съобщения:
    733
    Харесвания:
    28
    Точки:
    0

Не ми се вярва, ако реално можеха, щяха да го направят до сега.

14. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

Има си адблокъри за тая работа. Трепе и досадни полета по екрана като "социални" купчинки, лента с менюта за зодии (БгМама), лентата на дир-а...
    Абе имаме си дизайнери колеги при нас, свестни пичове са и докарват нещата на естетика. Тия творения де ги трепя с блокъра - не мога да си обясня от какви хора са правени. Държат ги в пещера, и ги пускат по половин час на седмица. Другояче не мога да си обясня въпиющата им неадекватност и тъпота, и истеричната радост по боклуци, де ги заобикалям по магазините, ама отдалеч. "Всеки купува"... не помня на каква марка беше, ама с някакви ерзаци и маргарини правя асоциация. Лъжата тръгва от заглавието още!

И друго да питам, че се пресетих. Тия пари де ги тикат в пакетите за чипс - директно при чипсовете ли ги завират? Тая банкнота преди малко може да се е въргаляла в калта!

15. garnet

garnet Well-Known Member

Рег.:
    Септ 10, 2009
    Съобщения:
    1,155
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Re: От: За рекламите по принцип.

Кво точно може да ги спре.
    Казват 'имаме информация, че съдържанието на сайта Х може би би било вредно за вас и за това го блокираме. Не можем да ви кажем какво е, за да не почне всеки да хаква. Работим по въпроса. Ако желаете отблокирайте си го сами на ваш риск.' в описа на ъпдейта. аре кажи им нещо. същото като когато антивируса ти блокира достъп до сайт.

16. garnet

garnet Well-Known Member

Рег.:
    Септ 10, 2009
    Съобщения:
    1,155
    Харесвания:
    53
    Точки:
    48
    Re: От: За рекламите по принцип.

кви адблокъри бе пич, като ползвам 4 браузера. е колко настройки и инстала да права? а като в къщи са 4 лаптопа?
    за горното даже имам скрипт - само копирам адреса от браузера и той си добавя всичко и ми прави днс рифреш. работа за 10 сек.

17. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София
    От: Re: От: За рекламите по принцип.

Адблокер се слага за секунди. А конкретно за WIndows - тоя хост файл не винаги е лесно да се намери.
    Пак да кажа - адблокърите трепят и друга досадна гад, де покрива полезното инфо. Вчера трепах настояванията да се логна с Гейбук, да ги харесам, че да видя скапания им сайт. Просто не е истина колко мразя маймунските им "социализации", де за капак на всичко и бавят зверски! Върти ли върти горе и чакам, да се произнесе колко точно юзверги са ги "харесали".

18. dodoto

dodoto Member

Рег.:
    Окт 8, 2011
    Съобщения:
    35
    Харесвания:
    0
    Точки:
    6

Е то идеята с хост файла и адблокера е една и съща. Да ти ограничи рекламните мрежи.

19. Rabin

Rabin Well-Known Member

Рег.:
    Ноем 30, 2013
    Съобщения:
    1,228
    Харесвания:
    65
    Точки:
    48
    Място:
    София

http://www.forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=33896
    Ето още потребителско недоволство.

Иначе пропуснах облепените като затворнически коли автобуси. За пари - облепват и прозорците.
    Чудил съм се колко са платили и на тия, де им закриват цялата фасада на сградата, с рекламно платно. Прозорците им се покриват нацяло.

20. zoomaniak

zoomaniak Active Member

Рег.:
    Февру 4, 2011
    Съобщения:
    602
    Харесвания:
    61
    Точки:
    28

Никога не съм рекламирал в Гугъл :) само по форумите и то за 20 лв за месец при приход от банера над 300 лв - ама тъпи админи - има доста по света. Това да имаш възможност да продаваш реклама и да я продаваш за 20 лв е просто смешно - да си избиеш парите за сървъра :) после искаме БИЗНЕС да има в Интернет - е нема да има.

А аз имам и рекламодатели :) но не продавам картинки / банери. А продавам отношение към бранда на клиента. И си покривам сървърите - и храната на кучето дори.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice