Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Венци

New Member
Добър вечер !
Казвам се Венцислав, а това е първият ми пост тук (от този профил). И преди съм писал във форума, темата беше за кликбанк, беше високо оценена от много хора, но за жалост съм си забравил данните за лог. Както и да е, ще градим доверие на ново.

От няколко години се занимавам активно с " блогинг ", ако въобще има такава дума. Членувах предимно в отбора на " черните шапки ", просто защото всичко беше по-лесно за постигане. Но след тези досадни ъпдейти на пингвини, пани, колибрита и всякакъв друг вид животни, за ранк с черни методи нещата стават много по-трудни.

В същност знам толкова много по въпроса, че не знам от къде да започна, затова ще Ви кажа какво не знам.

1. Нямам си ни най-малка представа за степента на трудност за ранкване и развиване на български сайт/блог. Не знам избощо дали си струва целият този труд, за 0.03 евро цент на клик.
2. Не знам do=follow български блогове, форуми и сайтове. Нито знам сайтове директории за субмит на статии.
3. Общо взето, като става на въпрос за българсият начин на блоггинг, монетизация, градене на бек линкове - не знам нищо ! За това съм тук, да се ограмотя, защото искам да видя до къде мога да стигна.

Добре, стига за това колко не знам, нека Ви кажа какво съм научил за тези няколко години. Ще гледам да съм изчерпателен, но колкото и да се старая, съм сигурен, че ще изпусна да споделя доста полезна информация - просто защото съм разсеян + имам много досаден котарак, който търси внимание 24/7 !

1. Черен метод, който ползвам и до днес

Всички знаем, че търсачките не харесват дублирант контент, за това много блогъри прибягват до платени и безплатни програмки, който спинват и създават статии, но има едно основно правило, което спира нещата: Колкото по-уникален материал вади програмата, толкова по неразбираем е текста за човек. Като помислите малко, ще дойдете на моето мнение, че този начин за вадене на материал умря доста отдавна. Дори да спинвате статиите сами, след колибри ъпдейта, гугъл вече може да ви хване дори в това Ви начинание. Спиннатите статии все още са добри единствено за създаване на уеб 2.0 блогове, които да ви помагат за изграждането на " wheel link building ", доста известен метод за създаване на бак линкове сред СЕО експертите. Заплеснах се. Да се върнем към метода.
ДОбре, да предположим, че имате англоезичен блог. Ако английският куца сериозно, ще Ви дам едно решение. Понеже не обичам да следвам правилата на търсачките, а обичам да ги заобикалям ето едно решение:
Копирвате статия от някъде, тя е 100% неуникална и ще изглежда по този начин -
" One of my clients asked me if our reports were custom or exported from Google Analytics. "
за да я направите уникална в очите на търсачката направете това:
"Оne Оf mу сliеnts аskеd mе if оur rеpоrts wеrе custоm or еxpоrtеd frоm Googlе Аnаlytics."
Все още нямам представа дали ще разберете, защото не знам по какъв начин ще го покаже фонта на форума, но това, което напраих беше да заменя букви, като: о, а, е, с, к, х с българсият им варянт. С други думи замених всяка една английска буква с буква на кирилица, която съответства висуално на английската си версия.
Та, ето каква е идеята. Качвате 2000-3000 статии в блог ( гледайте нишата да е една, ранква се по-лесно ) влизатя във СЯЛ-а и от там сменяте буквите на всички статии, иначе трябва да ви пере съчмата, да си играете буква по буква. Ако не притежавате бот, които да качи статиите вместо вас, правете го ръчно. Качвайте на ден по 40-50 и веднага им сменяйте буквите, за да може когатоя паякът мине да провери какво се случва в този блог, да види уникален материал. Ако имате бот, който да ви качва материала, просто забранете на търсачките да влизат в блога, докато не си качите 3-те хиляди статии, сменете буквите, и махнете забраната. НЕ ДАВАЙТЕ сайтмап на гугъл, това ми беше първата грешка. Такъв вид статии се водят спамерски, гугъл вижда този вид текст като " trash ". Дреме ми на шапката какво мислят гугъл за моя текст, стига той да ми носи пари, нали така ? ;) Така, нека обобщя. Имате блог с 3к статии, уникални са, но са спамерски. Не давате сайт мап на гугъл, не пингвате. Общо взето не правите нищо с цел да принудите да ви индексират по-бързо. След 2-3 месеца този блог ще започне да кара между 50-300 човека от търсачките, зпоред зависи каква ниша сте избрали, конкуренция на ключови думи и т.н. А, щях да пропусна ! Когато публикувате статия по този начин, не слагайте никъкви тагове. Ние не целим ранг, просто защото не ни е чиста работата. Не слагайте тагове, ще залагате на дългоопашати ключови думи.

Има още един начин, който съм описал в друга тема, публикувана в този форум. Темата е за кликбанк, но вътре съм добавил, че уникален контент се получава и ако заменим нормална буква - i със accented í такава, Доста ме е яд, че съм си забравил паролата за старият профил.

Огладнях и ме домързя да пиша за тази вечер. Ще се постарая да Ви светна в още хитрини. Гарантирам, че едва ли сте ги чели някъде и преди, просто защото аз съм ги измислил. Да, знам, на света вече няма нищо оригинално, само копирани неща, но поне на мен не са ми известни хора, които да ползват тези методи. Дали не ги ползват защото не са се сетили или защото не смятат, че са успешни - не знам и не ме интересува !

Утре ще Ви кажа още няколко интересни неща, както и кои социални мрежи, програми и ботове ползвам.

Опс, сетих се още нещо. Когато промените статията, по описания по-горе начин, ще Ви трябва и нестандартен фонт, който да замаскира разликите между латинскити и кирилик букви. Има поне 5-6 фонта, които ще свършат работа, но в момента ме мързи да вляза да ровя.

Интересувам се от нещата, които не знам, тези с които започнах. Моля, който има желание, да ме препрати към статии или да разговаря с мен, мисля, че можем да си бъдем взаимно полезни.

Със здраве !
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Този метод е дискутиран тук преди доста време. Кога за последно го ползва и колко пари изкара от него?
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Венци, защо не си кръстиш темата - "Как да вземем и последния залък хляб на нещастните писачи на уникално съдържание?" :lol:
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Ползвам го от 8~ месеца. Първият опит беше успешен и неуспеше едновременно. За 7-8 дена качих 50к + статии в блог, дадох сайтмап, пинг, социални сигнали към home page и т.н. Първият месец и половина влизаха по 10-15 човека на ден, което е абсолютно нищо, но в края на втория месец сайта влезе в така наречения honeymoon и за седмица и половина от 10-15 човека на ден, стигна до 8к. След което гугъл ми би шута разбира се. Но поне видях че метода действа. За това сега имам около 20-тина такива блога, като всеки от тях им по 3000 + статии, като се публикува по една нова всеки ден. За пари не знам точно колко, но за 24 часа в адсенс акаунта ми постъпват средно 20 евро. Монетизирвам с кликбанк и адсенс, пражя и по 2-3 продажби на седмица. Продажбите варират от 18 до 28$. Но наистина не мога да кажа с точност колко пари вадя от този метод, защото съм го комбинирал със социален трафик и друг подобен метод, където вместо да сменям латински с кирилик букви, ползвам ацентед букви, които маскирвам със фонт. И да, нямам проблем с адсенс, до сега нито един акаунт не ми е банван за този метод. Да, имам повече от два акаунта разбира се.
Да съм честен, ако не можех да си направя ботове, които да ми вършат работата почти на 100% автоматизирано, никога не бих се хванал, защото е голяма хамалогия. Но не е и невъзможно с ръчен труд.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Здрасти :) Не ги мисли тях, те винаги ще са по-добре, защото търсачката ще ги оцени с по висок ранг. Тука става на въпрос, малко от малко да вадиш по някой лев.

Забравих да вметна: Не се насирайте ! Ако качите повече от 5к статии на домейн и започнат да влизат повече от 1000 човека на ден, ще има инспекция от жив човек. Въпросният господин веднага ще разбере каква ви е играта и заминавате. И не заминава само един от блоговете, а всичките, ако има следи един към друг ( а ще има, повярвайте )
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Здрасти :) Не ги мисли тях, те винаги ще са по-добре, защото търсачката ще ги оцени с по висок ранг. Тука става на въпрос, малко от малко да вадиш по някой лев.

Забравих да вметна: Не се насирайте ! Ако качите повече от 5к статии на домейн и започнат да влизат повече от 1000 човека на ден, ще има инспекция от жив човек. Въпросният господин веднага ще разбере каква ви е играта и заминавате. И не заминава само един от блоговете, а всичките, ако има следи един към друг ( а ще има, повярвайте )

Не ми стана ясно, защо си предлагаш ноу-хауто по този благотворителен начин, но на мен ми дойде гениална идея и преди да я споделя ще я тествам, за да съм сигурен, че наистина работи. Ти ми я подсказа, за което благодаря много. :clap:
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Все още нямам представа дали ще разберете, защото не знам по какъв начин ще го покаже фонта на форума, но това, което напраих беше да заменя букви, като: о, а, е, с, к, х с българсият им варянт. С други думи замених всяка една английска буква с буква на кирилица, която съответства висуално на английската си версия.

Този метод не отпадна ли след последните ъпдейти на Гугъл? Аз също съм го мислил този вариант, но един мой познат ми каза, че този номер вече не минавал.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Пенман и да я споделиш :) Не оставай длъжен на Венци :) Търся си лесен вариант да клонирам многобройните иос блогове без да страдам така че това е една добра опция...
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Този метод не отпадна ли след последните ъпдейти на Гугъл? Аз също съм го мислил този вариант, но един мой познат ми каза, че този номер вече не минавал.

1. Всъщност, той никога не е минавал. Един пакистанец го пусна (в DP, ако се не лъжа) преди много години и понеже беше написал поста си на английски, то доста деца му повярваха. Страниците, оформени по този начин не само, че не влизаха в топа, но повечето дори не влизаха в индекса. Това не попречи, разбира се, хората да си губят времето с този "метод" близо 5-6 години. BTW, сменянето на буквите е доста по-трудно от писане на нормален уникален текст. Като пуснеш 10 букви през replace на Notepad++, то отидоха 5 минути минимум, като ги шинглираш - ей го 10 минути за една дописка. За сравнение - парсване на 200 дописки от новинарски сайт отнема около 5 минути с всичките им поправки... а на автомат отнема по-малко от минута.

2. За смяната на реда на словосъчетанията донякъде е вярно, тъй като повечето проверки за уникалност се правят по шингли. Търсачките хващат текста, че е неуникален, но не им дреме, ако е новинарски - това е естествено и не буди подозрения. Но със смяната на буквите по "методата" и това отива на кино.

3. За печалбите. 2000 уникални посетители в сайта на ден не са достатъчни за печалби от 20 евро през Адсенс (ако сайтът е нормален англоезичен блог, а не таргетиран за високодоходна тематика). А при смяната на буквите в думите Адсенс-ботът дори ще се затрудни да таргетира подходяща за потребителя реклама (думите ще са му непознати) и ще излъчва най-евтината, съобразявайки се с поведенческите реакции на потребителя от други източници (но не и от съответния сайт).

4. По-добре да се парсват на автоматик по 100 "неуникални" новини на час или дори да се правят дорове, отколкото това мазохистично двойно убийство - както на сайта, така и на времето.
 
Последно редактирано:
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

ако не можех да си направя ботове, които да ми вършат работата почти на 100% автоматизирано, никога не бих се хванал, защото е голяма хамалогия. Но не е и невъзможно с ръчен труд.

Стана ми интересно ... "Подаряваш" идея, а бот ще подариш ли?
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Да, без бот не става.
И да, защо пък да не дам - ht~tp:// www . hyperfileshare . com/d/8a5efe40 тук го качих. Този ми качва в уордпрес блог, имам и за сайт, но там вече идва по-сложно.

Загубих желание да пиша, много хора ги разбират нещата, няма с какво да съм полезен.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Да, без бот не става.
И да, защо пък да не дам - ht~tp:// www . hyperfileshare . com/d/8a5efe40 тук го качих. Този ми качва в уордпрес блог, имам и за сайт, но там вече идва по-сложно.

Загубих желание да пиша, много хора ги разбират нещата, няма с какво да съм полезен.

Download URL е неправилен или вашия файл вече е изтрит! :!:
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Хм, да. Сега ще го кача на друго място.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

http :// www . filedropper . com/vbot - ето

http :// dox . bg/files/dw?a=205816d259 - и тук
 
Последно редактирано:
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Колко посещения прави един от твойте блогове направен по този начин средно на ден ако не е тайна?
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Всеки прави различно, но никой не слиза под 50 на ден, никой не минава 280
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Венци, за character спининга да те питам нещо.

Когато сменяш символите на буквите в цялата база данни, на всички съвпадения на букви ли правиш replace?
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Само на малките букви, главните букви не ги сменям. Като смениш 4-5 букви, статията става 100% оригинална.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Някакво кратко ръководство може ли да направиш в стъпки , как точно е процеса. Примерно с този бот какво точно се прави и как работи ? Мисля ще е полезно за всички.
 
От: Здравейте, ще Ви дам малко полезна информация

Някакво кратко ръководство може ли да направиш в стъпки , как точно е процеса. Примерно с този бот какво точно се прави и как работи ? Мисля ще е полезно за всички.

Ето тук описах повечето неща днес в случай, че някой прояви интерес към бота. ht~tp ://poleznoto . info /forum/viewtopic . php?f=6&t=3
 

Горе