ЗентКарт - Как да премахна автоматичното прекратяване на админ сесията

mantaman

Well-Known Member
След всеки 15 минути в които не съм пипал по админ панела ме изхвърля и ми къса нервите - На по старата версия 1.3.8 от админ панела имаше опция да си увеличиш времето на новата 1.4+ има само три опции 5 10 или 15 минути

Знаете ли в кой файл трябва да се промени настройката за тази щуротия
 
От: ЗентКарт - Как да премахна автоматичното прекратяване на админ сесията

След всеки 15 минути в които не съм пипал по админ панела ме изхвърля и ми къса нервите - На по старата версия 1.3.8 от админ панела имаше опция да си увеличиш времето на новата 1.4+ има само три опции 5 10 или 15 минути

Знаете ли в кой файл трябва да се промени настройката за тази щуротия

Increasing the Admin timeout in Zen Cart 1.5.0
To increase the Admin Timeout value to 1800 seconds (30 minutes), go to Admin->Tools->Install SQL patches, and paste the following into the “Enter the query to be executed” box:

UPDATE configuration SET
configuration_value = '1800',
set_function = 'zen_cfg_select_option(array(\'1800\', \'900\', \'600\', \'300\'), '
WHERE configuration_key = 'SESSION_TIMEOUT_ADMIN';

To change it back, go to Admin->Configuration->My Store, and set the
Admin Session Time Out in Seconds value back to 900.

To use a value other than 30 minutes, just change the two “1800″ numbers above to a number of seconds of your choosing (above 900).

Then modify /includes/functions/sessions.php as follows:

a) Find the block that looks like this:

if (!$SESS_LIFE = (SESSION_TIMEOUT_ADMIN > 900 ? 900 : SESSION_TIMEOUT_ADMIN)) {
$SESS_LIFE = (SESSION_TIMEOUT_ADMIN > 900 ? 900 : SESSION_TIMEOUT_ADMIN);
}

and change it to this:

$SESS_LIFE = SESSION_TIMEOUT_ADMIN;

b) Find the block that looks like this:


@ini_set('session.gc_maxlifetime', (SESSION_TIMEOUT_ADMIN > 900 ? 900 : SESSION_TIMEOUT_ADMIN));

and change it to this:


@ini_set('session.gc_maxlifetime', SESSION_TIMEOUT_ADMIN);

НЕ СЪМ ГО ТЕСТВАЛ (15 мин. на мен ми стигат, но има около 50 коментара, че всичко е станало след ползването на стъпките). Тествай и може да напишеш и ти ако е станало.
 
От: ЗентКарт - Как да премахна автоматичното прекратяване на админ сесията

Мерси много - Бачка супер - направил съм го на 5 часа :)

РЕП +
 

Горе