Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Става дума за няколко новинарски сайта, базирани на Уърдпрес, които издъхват, когато дневната им посещаемост наближи 15 000 с над 1000 души онлайн. При това издъхва и сайт, който е на отделен сървър и няма други сайтове по този сървър.

Убеждават ме, че Уърдпрес не е пригоден за сайтове с голяма популярност, тъй като бил много тежка и тромава платформа. А на мен ми се иска да продължа да работя именно с тази платформа. Но също така желанието ми е тези сайтове да идат и над 30 000 посещения с над 3 000 души онлайн.

Според вас, възможно ли е това да се постигне на Уърдпрес и знаете ли някъде да се предлагат такива издръжливи новинарски теми, може и платени?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

сложи си super cache и supercache image
по добре да си купиш vps за такъв тарфик
иначе woo themes имат хубави новинарски..
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Значи е възможно да се прави голям трафик с Уърдпрес? Вие знаете ли някой световен блог с новинарски дизайн, който да прави много посещения и да има много посетители онлайн?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

напиши нещо в goo*gle.com , в 50% от случаите 1st position е news (или maps,pics)
и оттам маже да видиш много такива блогове на WP :)
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Има много блогове с висока посещаемост, така че ако се прави блог (регистрация-10 дописки макс на ден-коментари-пинг) не е проблем. За новинарски сайт е трудно, тъй като новините обикновено изискват много повече обем и функционалности, а това за WP означава плъгини. Многото плъгини водят голям брой заявки, конфликти и изобщо до плачевен резултат или поне преди да се намесят професионални php и sql-оптимизатори, които не всеки wp-потребител може да си позволи, та затова според мен не е препоръчително да се ползва блог-платформа за новинарски сайт, а е по-добре за тази цел да се ползват специализирани новинарски скриптове или разпространени CMS-и тип Джумла или Друпал, тъй като те имат ядро на CMS за разлика от WP. Ядрото тежи повече в начален стадий, но повишаването на натоварването и функциите не му се отразяват толкова зле колкото на блог-платформа, тя просто си е проектирана за такава и за по-малки проекти. И като й трупнеш 10000 новини с рирайт + посетители върху базата данни почва да се задъхва и да гледа като костенурка.
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Доколкото разбирам, решенията са две:
1. Намиране на опитни оптимизатори, които да преправят Уърдпрес;
2. Минаване на Джумла или Друпал.

Е, толкова ли ужасно скъпо струват услугите на тези оптимизатори и след намесата им проблемите наистина ли се решават?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Даже линк към конкретния сайт не видях.

Също не разбрах кое точно издъхва - WP сам по себе си няма как да издъхне. Сървърът е сдал багажа.

Или просто бавно си зарежда по принцип (тежък фронтенд)?

Новинарска тема не означава непременно хиляда плъгина. Повечето потребители си блъскат нужни и ненужни плъгини като изоглавени - ей тъй, да има.

Въобще така зададен въпроса може само да докара общи приказки.
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Разкрития.Ком - приемам и оферти. В момента според Webmaster Tools сайтът се отваря по-бавно от 87 процента от сайтовете. Можете ли да помогнете да го оправим по този критерий!?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Във фронтенда е проблемацията. WP няма вина за следните неща:

  • Има около 15 DNS луукъпа - демек дърпа контент от 15 други домейна.
  • Около 30 (!) отделни джаваскрипта + незнамси колко CSS такива. Много ХТТП рикуести с една дума. Някои от джаваскриптите май са бая големички освен това.
  • Хилядата картинки в страницата нямат зададени размери.

И други работи сигурно има ама ме мързи да се ровя.

Диагноза: Спокойно си използвай WP - няма нищо общо с конкретните ти проблеми. Просто виж какво може да се направи по горните неща, понеже е леко плашещо положението в тоя си вид.

ЕДИТ: По бекенда не съм голям разбирач ама плъгин за кеширане (Super Chache примерно) с включена компресия е силно препоръчителен. Освен това All in One SEO Pack има репутацията на силно тормозещ процесора плъгин.
 
Последно редактирано:
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Дай ми оферта за пълна диагностика и евентуално отделна оферта за отстраняване на проблемите (за предпочитане на ЛС), моля!
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Ако офертата ми хареса, ще има поръчка на едро и за оправането на други новинарски сайтове на Уърдпрес!
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Безплатен съвет:

Първо изключи всички реклами и уиджети, които зареждат контент от други сайтове. Тествай скоростта. Ако все още забележимо бави, вероятно си заслужава да платиш за такава услуга. Ако хвърчи - вече би трябвало да имаш идея какво да направиш...
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Благодаря! Още днес ще направим тази работа - махаме Фейсбука и Изито. Друго не знам да зарежда от други сайтове. А плащането не е проблем! Плащаме и за безплатни съвети!
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Общото мнение на събралите се стигна до "Квото Господ дал, тва и взел" и "все там будем".

Преведени, съветите звучат така:
1. не издъхва WP, а издъхва сървъра (сървърите издъхват ей-така, щото са на кеф, и това явно няма нищо общо със скриптовете и базите данни).
2. махни му всичко излишно и го превърни в блогче. Щото точно там е разликата между блог-платформа и останалите (новинарски скриптове или CMS-и) - на тях не се налага да им осакатиш всички функционалности, за да работят като новинарски сайтове.

Съзнавам, че това мнение трудно се схваща във форум, където 99% от потребителите ползват WP, но когато развият наистина някой новинарски сайт като брой потребители, добър серп и 500 000 индексирани страници да кажем, то тогава ще се убедят, че когато сравняваш спортна кола и джип, то много зависи и от пътните условия. Неволята учи, когато се стигне до катерене на баири, а не когато сте двама и летите по магистралата, свалили гюрука.
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Да, наистина е неприятно за човек, който е вярвал в Уърдпрес, да разбере, че WP е напълно непотребен, когато говорим за нормален популярен сайт. И жалко, че повечето хора твърдят обратното. Вероятно - наизуст!
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Мнението на strana както винаги звучи много убедително и обаятелно, ама е по-подходящо за друг контекст - например на биричка в някоя кръчма, където на воля могат да се обсъждат теми от типа "Кое е по-добро - двуместно Ауди ТТ кабрио или 30-местен междуградски автобус марка ДАФ?"

Или пък и аз да не почна да пиша общи приказки, вместо да се чудя какви са им конкретните проблеми на хората. Що да губя ценни минути от работното си време да им отварям сайтовете след като така или иначе и аз мога да се изкажа авторитетно и "по принцип"...

Между другото няколкото ми любими новинарско-магазинни сайтове ползват WP (едва преди малко погледнах). А те определено имат многократно по-голяма аудитория от който и да е български новинарски сайт. Споменах ли че това са сайтове от и за web developers, а не поредното творение на осмокласника Гошко, който наскоро е открил колко е яко и лесно да се сглобяват сайтове с Джумла?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Noke, махането на рекламите не помогна. Сайтът цикли като циклостил, ако се придържаме към духа на сравненията. Отправили сме питане към хостинга, те да кажат какъв е проблемът. Но в крайна сметка сме готови да си платим на човек да ни го оправи. Междувременно и Гугъл отказа да индексира статиите ни, а индексира само таговете и главния домейн така че работата отива в на кучето дивия (метафора) :)
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Ако си на Vps що не пробваш да минеш на следващия план да видиш как е
като ти погледнах брояча имаш и до 20 000 посещения - определено не са малко
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Ако не са тия проблеми със скоростта и индексацията, и 30 000 може да боднем до месец-два :) Сайтът е на самостоятелен сървър. То може ли по-висок план от това?
 
От: Знаете ли новинарски теми за Wordpress, издържащи на голям трафик?

Не желая да навлизам в дискусии тип пресаджии vs. джумладжии и друпали и на кой му е по-голям, тъй като CMS-ите са несравними с блог-платформи и имат съвсем различна структура и предназначение А и съм джумлиер, т.е. на базата на опит и знания съм избрал подходящата за повечето ми изисквания система и общество (да не се бъркат джумладжии и джумлиери). Посочих защо новинарските скриптове и CMS-и са по-добри от блог-платформи, когато се прави новинарски сайт и се обосновах. Нямам понятие кои са любимите ти уебдевелопърски новинарски сайтове и можеше да дадеш конкретен пример да видим дали не бъркаш новинарски сайт с блог за новини, което е типично за дизайнери и уебдивелопъри в подобни форуми. А и horoskop4e по ми прилича не на дивелопър, който ще може да се справи оптимизирането на скриптовете и многобройните плъгини, а на човек, направил популярен новинарски сайт, който оттук нататък ще бъде тормозен с осакатявания, орязвания и съвети от уебдивелопъри. На хора, които не разбират и са с ограничен бюджет, им се препооръчват системи, които биха им създали най-малки проблеми при развитие, а не системи, чрез които стават напълно зависими от програмисти.

А че подобни теми заприличват на кръчмарски е логично, но мисля, че не забелязваш гредата в собственото си око. Аз помагам със съвет на базата на личен опит и наличието на новинарски сайтове с горните и по-високи от тях показатели. Имам и опит с WP още от началото му (около 7 години), така че му знам възможностите и как се е развивал и споделям мнението на неговите основатели, а не на техните фенове по форумите. Ти досега си споменал като пример само някакви мистични wp-новинарски сайтове, които четеш.

Пак повтарям, не става въпрос кой е по-добър и кой не като цяло, подобни спорове са глупави. Един скрипт се преценява съобразно конкретната цел и ситуация, а в случая тя е - новинарски сайт с много дописки, функции и посетители. В конкретния случай WP е лош избор за дилетант, тъй като поставя собственика в зависимост. А тъй като темата е отворена от собственика, то съветвам него и най-вече десетките като него, които ще четат тук и могат да се опарят за в бъдеще, а не програмистите, които ще предлагат как да си оптимизира блога и да намали натоварването.
 

Горе