Знаете ли решението на тази задача?

mvmrik

Well-Known Member
Понеже вчера спорихме доста, кажете вашето мнение за отговора на тази задача:
6/2(2+1)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Понеже вчера спорихме доста, кажете вашето мнение за отговора на тази задача:
6/2(2+1)

Съгласен съм с grigгоров - крайният отговор е 9. Какво толкова сте се чудили, лесно е, това е просто математика :)
 
Елементарно правил - първо е умножение и деление, след това събиране и изваждане. Т.е. първо трябва да разделим 6 на 2, което е равно на 3 и да го умножим по сбора на 2+1=3. Иначе казано 9.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Според мен първо трябва да се пресметне изразът 2(2+1) и след това 6 да се раздели на получения резултат т.е. 2*3 =6 и 6/6 се получава 1 като краен резултат.
 
Re: От: Знаете ли решението на тази задача?

Според мен първо трябва да се пресметне изразът 2(2+1) и след това 6 да се раздели на получения резултат т.е. 2*3 =6 и 6/6 се получава 1 като краен резултат.

Обратно във втори или трети клас (не помня кога се учеше това) ;)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ето, пак същото се получава. Точно за това беше спорът, дали отговора е 9 или 1. Аз по принцип 9 казах, но все пак още не е ясно :) Всички компютри и калкулатори го изкарват 9, но все още има спор дали не е 1 :)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ако е дроб и 2.(2+1) е знаменател отговора е 1, ако е както някой писа (6/2)х(2+1) е 9
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Ако е за спорене, аз апелирам, че отговора е 3,14! :|
Ако е за решение на математически израз - нещата са други.
Тук да не е замесена някоя суперучена глава от БАН - да експериментира с нови правила в математиката?

Това може да се реши и с обикновени дроби, ако някой ги е запомнил. :lol:
6/2*2+6/2*1= ?
Освен ако някой не реши да го решава като 6/4+6/3..... 8)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Някой май трябва да се върне в първите класове и по-конкретно във втори клас и да се научи да смята.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Е добре де, за мен отговора е 9. Първо смятам скобите и след това останалото. Всички калкулатори и компютри казват същото, но спорят с мен, че отговора бил 1. За това пуснах и темата, да се покаже някакво доказателство за верния отговор.
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Абе вие къде ме върнахте

винаги преди скобите действията са по приоритетни - 6/2 е 3 и поле събираме скобите и умножаваме и 9 е отговора!
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Абе вие къде ме върнахте

винаги преди скобите действията са по приоритетни - 6/2 е 3 и поле събираме скобите и умножаваме и 9 е отговора!

Ами понеже спорят с мен, за това искам да докажа. Било се смятало от дясно наляво и някакви такива теории ми се развиват :)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Отговорът е 9.

Ако беше 6/(2(2+1)), тогава щеше да е 1 :)
 
От: Знаете ли решението на тази задача?

Отговорът е 9.

Ако беше 6/(2(2+1)), тогава щеше да е 1 :)

Една от теориите им беше да сложат 6 над знаменателя и да делят всичко на него, ама на мен нещо не ми се видя логично.
 

Горе