Идеи за реклама на Офлайн магазин

ivelin123

Active Member
Здравейте. Можете ли да ме посъветвате къде е добре да рекламирам офлайн магазин ? Нямам предвид реклама в дадена фирма, а например дали да е в радио, билборди и т.н. В момента имаме реклама в едно радио, но искам да рекламираме магазина и на други места. В интернет ще има реклама, когато сайта на магазина стане.
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

Без тематиката много трудно ще имаш адекватен отговор
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

Здравейте. Можете ли да ме посъветвате къде е добре да рекламирам офлайн магазин ? Нямам предвид реклама в дадена фирма, а например дали да е в радио, билборди и т.н. В момента имаме реклама в едно радио, но искам да рекламираме магазина и на други места. В интернет ще има реклама, когато сайта на магазина стане.

В интернет трябва да се рекламира винаги, без значение дали магазина има сайт или не. Може да се пускат обяви към самия офлайн магазин. Ако се продават продукти, може директни обяви за тях и т.н.
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

Здравейте. Можете ли да ме посъветвате къде е добре да рекламирам офлайн магазин ? Нямам предвид реклама в дадена фирма, а например дали да е в радио, билборди и т.н. В момента имаме реклама в едно радио, но искам да рекламираме магазина и на други места. В интернет ще има реклама, когато сайта на магазина стане.

За какво е магазина, кои са ти целевите клиенти? Къде е магазина - град, село, квартал...? Както казаха, по-горе, ще трябва повече инфо, за да посочим адекватен съвет.

Може и да е рибарски магазин в Сливен, но не е сигурно.
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

Да, забравих да спомена тематиката. Рибарски магазин е, намира се в Сливен
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

ОК, започнал си реклама по радиото. Мисля, ако е някое местно, няма да е скъпо. Радиото обаче е много общо.

Помисли къде са твоите клиенти, ти ги познаваш. Където са ти клиентите, рекламирай там. Например знаеш, че част от твоите клиенти имат любим бар/кръчма - слагаш там флаери. Или любим автосервиз (едва ли има рибар, който да не е шофьор) - слагаш там плакат на магазина и талончета за отстъпка. Естествено трябва да се разбереш със собствениците на тези места.

Рибарите са микро общество. Ако знаят, че при теб стоката е ОК, те ще те препоръчват сами. Завържи си приказка, направи услуга на някой друг от рибарите в града.

Това е за конкретни рекламни активности.

От там насетне опира до бюджет - билборд, калкан на някой блок, материали край Лидл, Кауфланд, Била. Все популярни дестинации за хората :). Само естници недей, за мен вече нямат смисъл. Виж някой местен портал на Сливен - някакъв общ и известен сайт в града.

Успехи!
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

направи си фейсгрупа на рибарите в града :)

аз се занимавам и с пчеларство , продавам пчелни семейства на колеги пчелари , всичките ми клиенти са от пчеларските форуми :)

извинявай за тъпия въпрос - за риба или за рибарски принадлежности е магазина :)
 
От: Идеи за реклама на Офлайн магазин

Според мен трябва да пуснеш онлайн реклама дори и още преди да имаш уеб сайт. Виждам, че имаш фейсбук страница - ще е супер ако рекламираш нея и с правилната реклама определено ще получиш нови клиенти. Хубавото на фейсбук рекламата е, че можеш да я направиш силно таргетирана - нещо, което трудно се постига офлайн.
 

Горе