Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Здравей,

По - принцип гледам темите ми не жънат голяма популярност, но пък получавам малко и качествени отговори от просветени хора, за което съм доволен.
Може да Ви се стори пълна простотия, обаче искам да си пиша сам статиите на английски, не че не мога на някои друг да дам да ги напише като Гиг да кажем. Проблемът е, че драскачите там няма как да знаят точната идея и цялостния план, които влагам в дадена статия/сайт и т.н., затова предпочитам аз да си ги пиша. Английският ми е на поносимо добро ниво, разбирам всичко и пиша сравнително кадърно. Бях започнал последното лято да запълвам пропуските си (главно граматика) и успях да стигна до някъде, но все още имам пропуски. Смятам, че нормална статия мога да напиша, но със сигурно ще има по 2-3-5 грешки - граматични/идиоматични. Ако някои прави същото, може ли да сподели кои му редактира/преглежда статиите за грешки? Плащате ли на други хора, има ли въобще такава услуга на сравнително добра цена (по - добра от да ми напишат статия)? Някакъв сравнително сносен софтуер дали има? (Софтуер да проверява за идеоматични/граматически грешки; просто като пример, ако да кажем съм сложил "also" на неправилно място в изречението, да предлага по - правилно място или ако някъде има "специален" израз възприет в английския, които трябва да се използва)
Такива неща.
Ще съм благодарен, ако някои сподели.

Поздрави.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Софтуерите не са хора - плати си на човек да ти ги коригира, след като си ги написал.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

къде и кои?
аз тва, че софтуера не е човек го знам и без да го кажеш, но има интуитивен софтуер и такъв дето не го бива и т.н.
Понякога софтуера може да свърши повече работа от теб, примерно ако направя търсене с Гугъл и той интоитивно ми изкара отговор 10 пъти по ясен и конкретен от твоя ;)
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

къде и кои?
- Фирми, които предлагат преводи
- Учители/преподаватели в най-близкото училище/университет
- Детето на съседа, което е завършило втори курс в Английската гимназия с отличен
- Братовчеда на комшията, който е работил в Англия през последните 3 години и си е дошъл, за да помага с дрането на прасето

Какво общо има ровенето в търсачките с писането на статии?
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Най-добре е друг да ти ги напише, като ти му кажеш точно идеята си. Аз извършвам такива услуги, виж подписа ми ако те интересува. Можеш да ми дадеш име, 10 ключови думи и насока накъде да бъде насочена статията ти.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

- Фирми, които предлагат преводи
- Учители/преподаватели в най-близкото училище/университет
- Детето на съседа, което е завършило втори курс в Английската гимназия с отличен
- Братовчеда на комшията, който е работил в Англия през последните 3 години и си е дошъл, за да помага с дрането на прасето

Какво общо има ровенето в търсачките с писането на статии?
- Учители/преподаватели в най-близкото училище/университет - 90% от тях със сигурност са ми под нивото, нищо лично просто образованието е такова, лични наблюдения
- Детето на съседа, което е завършило втори курс в Английската гимназия с отличен - мързеливи са, Лятото докато работех имах на разположение 5 човека с завършена немска гимназия, никои не се нави за статия, дори за пари, понеже предпочитаха по забавни занимания....Това и мен ме сконфузва, но това е реалността....искат пари, нещат да работят с мозъка си....
- Братовчеда на комшията, който е работил в Англия през последните 3 години и си е дошъл, за да помага с дрането на прасето - тез хамали дето живеят в англия и там карат бусове, транкори, зидат и т.н. едва ли могат собственото си име да пишат на английски, само живеят в общността пълна с българи, където си приказват 99% на Български и се водят в Чужбина

Може да е грубо, но имам доста наблюдения подобни и го казвам на база на опит, и общуване с хора по - навътре от мен в тези среди. Сега ще кажеш защо не наемеш тях, ами прекалено са напред с материала и не се занимават с такива "Дреболии". Като цяло добри идеи, но нищо приложимо за БГ.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Най-добре е друг да ти ги напише, като ти му кажеш точно идеята си. Аз извършвам такива услуги, виж подписа ми ако те интересува. Можеш да ми дадеш име, 10 ключови думи и насока накъде да бъде насочена статията ти.
Най - доброто със сигурност не е друг да ти напише статията. все едно да кажеш - най - добре е друг да ти управлява фирмата, ако ти прибираш парите/дивидентите, няма как този друг да има интерес равен на твоя.
Интелигентните хора на запад, които спиват статии взимат средно между $10 и $15 в добрия случай, на този етап не е рентабилно да плащам такива пари, и пак остава въпроса с интереса, за тях е просто поредната статия, за мен е проект в които съм вложил много усилия. Има разлика.
 
От: От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Ако това е вярно, то значи, че нямаш нужда от помощ и вече си професор.

90% от тях със сигурност са ми под нивото
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

На мене веднъж една позната ми провери няколко "статии" за без пари. После й почерпих кафе и две бири в последствие.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Eвала, в течение на темата еволюираш и явно си си развил английския. В началото пишеш "Английският ми е на поносимо добро ниво, разбирам всичко и пиша сравнително кадърно"

а по-нататък става по-добър от "90% от Учители/преподаватели в най-близкото училище/университет "

Как точно разбра, че е по-добър. От разбиране и кадърно писане, до владеене има голяма разлика, нали се сещаш ...
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

kruxdoom: На база на тва, че съм имал разговори и съм държал тест пред професор по Английска филология, който е предавал и водил курсове и в Англия. Грешките ми бяха само граматични и то на сложни времена и подобни неща, всичко под срендото ниво го бях покрил. Сега си помисли, щом имам познати в тези среди, дали не знам и какво им е нивото на 99%, дето се пишат учители по всичко, за да взимат някои лев.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Много знаеш, много можеш, всички са под твоето ниво, говориш свободно с професори по английска филология ("английска" се пише с малка буква), a търсиш софтуер, който да ти проверява текстовете и не знаеш къде да използваш also... Софтуерът и малоумниците няма да ти свършат работа, нямаш нужда от тях - решението се нарича ОГЛЕДАЛО :)
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Щом казваш, че не зная, обикновенно преди глагола се ползва, все пак зависи also в доста по - голяма степен от too се влияе от продължението на изречението и смисъла на написаното след него. Не би изглеждало добре, ако го тъпосам в края на изречение, понеже за там е възприето да се ползва too. Ясно е, че нищо няма да свършиш, по - добре спри да досаждаш.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Ако искаш да се развиеш в даден език, трябва да се захванеш с хумористични книги.
Това е едно от последните стъпала в усвояването и разбирането на езика - да можеш да преведеш някой виц, така че другите да го разберат.
Всъщност, не превод, а преразказване.
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Вискяр Бг: чак толкова не знам дали ще стигна, а и книгите, които чета са с друга насоченост (все пак, за да може да я прочетеш, книгата трябва да ти е интересна). Допуска и че има технически английски, примерно ако пишеш статия ревю на SEO софтуер/продукт/тоол и т.н., сигурно 20% от текста, ще е термини дето нормален човек ще ги гледа като невменяем. по
Накрая ще прегледам пак тази тема и ще си помисля какво да направя точно, по - принцип мразя да си поверявам важната работа на други хора, а съдържанието на страниците поне според мен е доста по - важен фактор от примерно беклинковете и една дузина такива неща, нали уж Гугъл гледа да достави на потребителя най - полезната и концентрирана информация по дадена тема. Впрочем тва с информацията май е за Америка, вчера търсих за България информация по дълга ключова дума и ми излязоха такива бакии и помии, че направо се чудя Гугъл от де ги вади, предполагма от няма и къде...
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

Значи с уговорката, че не съм чел всички постове по темата, а просто се опитвам да бъда полезен както някои други колеги, ето моите две предложения:

Сваляш си програмата Ginger. Ето ти и линк - http://www.gingersoftware.com/

По-добра е от редица други софтуери, бих казал една от най-добрите на пазара. И безплатната и версия е напълно функционална, поне що се отнася то твоите цели и изисквания.

Но както казвам на всеки писател, на който препоръчам софтуера - той не е перфектен, защото все пак няма как една програмата да борави с цялата свеобхватност на езика и речта, които може да използва човек, за да се изрази. Така че програмата ще ти предлага кое смята за грешно, ти ще трябва да решиш дали е права. И не е гаранция, че ще засече всяка възможна грешка, която си допуснал. Но е по-добре от нищо.

Другият ти вариант е да потърсиш за editor в сайтове като Freelancer, Odesk, Elance. Би следвало да можеш да намериш приличен editor с майчин език английски за цена около 0.10$-0.20$ за 100 думи. Но го има и това, че не всеки editor там е достатъчно добър, така че ще трябва да търсиш и експериментираш, докато намериш точния човек, който да ти редактира статиите.

Поздрави!
 
От: Идея, Как да си проверявам статиите на английски/кой да ми ги проверява?

ExTended: Това http://www.gingersoftware.com/ не е никак лошо, особенно за елементарни грешки, допуснати поради бързане или заплесване с разсъждения, успява да ги улови.
Благодаря много за идейте.
 

Горе