Идея за сайт с истории

Kortes

Active Member
Привет, хрумна ми скоро една идея за нещо като блог или портал за споделяне на ергенски истории, не мога да реша точно как да го направя.

Темата: Blogspot или WP

Място където да има категории: Ергенски истории, Ученически истории, Казармени истории, Битови и т.н.

Все пак всеки има забавни истории от миналото си и често тези истории разказани по увлекателен начин са много по забавни от повечето вицове, аз даже сега съм събрал 10-ина.

Какво би мотивирало някои да си сподели спомените - знам ли награда или за кеф за да им се радват и други.

От къде може да идва трафика - като за начало ФБ и други социалки.

Не можа да си представя каква би била визията на проекта в близък план, може със да ми помогнете за да се оформи по-подробно като идея.

Приемам всякакви съвети, а и търся някой като съдружник който мисли че идеята е добра - от мен домейн и хост ако се налага, от партньора да настрои уорд прес тема или блог в Блогспот.
 
От: Идея за сайт с истории

Хубаво ама вече има няколко подобни сайта, така че не е много свободна нишата ...
 
От: Идея за сайт с истории

Здравко само да изясня че няма нищо общо с сайтове от типа spodelimi com и т.н. където главните теми са "Харесвам свекъра ми, но му е малък" или "Бившият ми приятел ми пише срамни смс-и да му отговоря ли". Мойто виждане е за забавни и щури истории които се случват на повечето младежи а и на не толкова млади.
 
От: Идея за сайт с истории

Трудна работа, ако нямаш трафик и добра видимост. Тука има доста хора, които предполагам и отмарят в почивните дни с риболов. Предлагам им да си споделят своите рибарски истории без задръжки като могат в статията си и да спечелят линкче :)
 
От: Идея за сайт с истории

Няма да излезне нищо като печалба от този сайт недей се занимава е моя съвет.
 
От: Идея за сайт с истории

За печлба не съм мислил, но на @TheCrazyBastard разгледах сайта и ми хареса, даже му правя евала за идеята само че той се е ограничил само около риболова - друго си е да имаш повече категории и лесен начин за споделяне без регитрация, защото хората не искат да се регистрират - колкото по лесно толкова по добре, еди вид форамата за рег. ги плаши.
Дано да се оформи по скоро идеята и да започнем че нямам търпение.

P.s. Успех на @TheCrazyBastard
 
От: Идея за сайт с истории

Има хора които с удоволствие ще ти напишат контент 50 000 думи :D . Хората много обичат да си разказват историите, успех.
 
От: Идея за сайт с истории

Благодаря @Izvunzemen разчитам на тези хора и разбира се с малко късмет ще се врътне колелото, проба грешка нали така се почва.
 
От: Идея за сайт с истории

Какво би мотивирало някои да си сподели спомените - знам ли награда или за кеф за да им се радват и други.

Като прочетеш други интересни истории, разказани по увлекателен начин, неусетно започват да те сърбят пръстчетата да напишеш и своите интригуващи случки. Това е мотивацията. Наградките са залъгалки за ламери.

За начало ти трябва "минимум съдържание" - да имаш едно 80-100 истории, преди да го пуснеш по социалките, та като ти дойде гостът, да види, че има живот в този сайт, да се завърти, да се посмее от сърце, пък да остави и своята лепта под формата на някоя интересна история. Тъй че хващаш няколко чешита и вадиш най-добрите истории от тях, да се завърти колелото.

Бих ти предложил да добавиш и раздел Фенски истории - разкази на футболни фенове от, около и към стадиона. В тази област съм се наслушал и нагледал на незабравими изпълнения, особено по фен екскурзиите в чужбина. Познавам един зевзек, който е обиколил половин Европа по мачове и умира да си разказва историите. Ако пък набараш за автор някой съдия от селските групи, направо ти изстрелва рубликата в космоса :D

Така ги виждам нещата от моята камбанария на потенциален гост автор. При всички положения идеята ти е много добра. Успех ти желая! :)
 
От: Идея за сайт с истории

Страхотна идея @yanson точно от това имах нужда :)
 
От: Идея за сайт с истории

Едно време класиката беше казармени истории ...
ама вече няма войнишка служба.
А това беше бездънна яма за истории

Сега казармата е по желание и може да има все някой, който да е служил....а и бащити и дядовците винаги разказват с това и накрая се чудиш как да се измъкнеш...Баща ми като подхване темата не може да избяга човек от него
 
От: Идея за сайт с истории

Аз никога не расказвам казармени истории ... не че нямам
Просто имам комплекс.
Вуйчоми веднъж каза за един ,дето само казармени истории расказва, че нищо друго интересно не му сее случило в живота освен казармата.
А аз имам доста интересни преживявания извън флота.
 
От: Идея за сайт с истории

Помисли за повече категории. Само заради забавното - дори и някой да се излъже да пише, то ако няма кой да чете... Хората разбират забавлението днес с компютърните игри и киснене във FB.

Ето ти предложения за категории:
Забавни истории. Правил си нещо и доста си се смял (примерно)...
Ядосани истории. Правил се нещо, а проклетото не става и не става...
Страшни истории. Бил си някъде и ... то това което си преживял...
Интелектуални истории. Направил си нещо, ама доста си мислил и пробвал, преди да успееш...

За да не се получи от сайтовете, които споменаваш, то с едни букви в правилата трябва да укажеш, че:
"Не се пита за съвет!" и "Всички коментари, които дадат съвети - ще бъдат директно изтрити"
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Идея за сайт с истории

Мисля, че идеята ти има нужда от още тунинг. Първото, което ми хрумва е сайт за фото истории. В него хората да могат да събмитват свои пътеписи, екскурзии и т.н..
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Идея за сайт с истории

Това е много хубава идея!
Малко по-сложно е за организация и повече дисково пространство, но е супер идея!


Мисля, че идеята ти има нужда от още тунинг. Първото, което ми хрумва е сайт за фото истории. В него хората да могат да събмитват свои пътеписи, екскурзии и т.н..
 

Горе