Идея за сайт!

close

New Member
Здравейте на цялата компания.
Така имам идея за правене на сайт,но незнам дали тук му е мястото,дали точно в този раздел,но понеже съм новак ще ме извините.
Идеята ми е следната.Правене на сайт за купуване/продаване на компютри,преносими компютри,GSM-ми.Защо съм избрал точно това?Ми попринцип има много малко сайтове за такива неща.Аз се сещам само за два.А и много хора си продават копютрите и телефоните днешно време и смятам,че ще има посещаваемост на сайта.Мога да инвестирам около 100лв,но там е работата,че неразбирам от HTML езика,което е много лошо.Ако някой иска да правим партия и смята,че от това може да се изкара лев..Идеята е много 'тъпичка' така да се изразя,защото всеки може да се сети за не :D ,но просто няма много сайтове за такава цел.Това е от мен..:) Лек ден
 
Има супер много такива сайтове... а инвестиция от 100 лева е мега несериозно. По-добре си помисли за нещо друго.
 
Това че има много саитове не трябва да те плаши.Явно не разбираш от правенето на саита ,но поне имаш ли идея и знания как да го разработиш после.Ако имаш прати ми лично съобщение.
 
братле просто много неща от поста ти куцат не се изказвай толкова неподготвен .
1.во хвани се и научи поне кое какво е кое е език за програмиране .
2.ро направи един по обстоен преглед на това за което имаш идея и може да се очудиш , че има милиони сайтове с тази насоченост .
3.то сто лева инвестиция ми звучи като купуване на домейн и хостинг а другото да го направи някой който "програмира на ХТМЛ"
4.то хората навсякъде са го казали проект трябва да отлежи 6 месеца за да започне да връща инвестициите , а да не говорим ,че никой не говори за сигурно 5 х възвръщане .
5. Надявам се да си хванеш д-то и да влезеш ей тук и да почетеш 1 час ХТМЛ и някой други теми тук . Да не се обидиш от поста ми ,а да ме разбереш правилно .

6. Когато имаш нужните знания поне в една насока (СЕО,Дизайн,Програмиране) намери съмишленици или сам реализирай идеята . Или поне излез със сериозна сума като искаш да си спонсор .
А за това дали има конкуренция или не няма проблем за всеки има място под слънцето , но трябва да имаш едно от двете - познания или пари . Предположения има всеки .
П.С сори ако съм малко груб .Не искам да заприличаш на Деянчо който също скочи в бизнеса с лаптопи и мечки стръвници .
 
ilianskim каза:
братле просто много неща от поста ти куцат не се изказвай толкова неподготвен .
1.во хвани се и научи поне кое какво е кое е език за програмиране .
2.ро направи един по обстоен преглед на това за което имаш идея и може да се очудиш , че има милиони сайтове с тази насоченост .
3.то сто лева инвестиция ми звучи като купуване на домейн и хостинг а другото да го направи някой който "програмира на ХТМЛ"
4.то хората навсякъде са го казали проект трябва да отлежи 6 месеца за да започне да връща инвестициите , а да не говорим ,че никой не говори за сигурно 5 х възвръщане .
5. Надявам се да си хванеш д-то и да влезеш ей тук и да почетеш 1 час ХТМЛ и някой други теми тук . Да не се обидиш от поста ми ,а да ме разбереш правилно .

6. Когато имаш нужните знания поне в една насока (СЕО,Дизайн,Програмиране) намери съмишленици или сам реализирай идеята . Или поне излез със сериозна сума като искаш да си спонсор .
А за това дали има конкуренция или не няма проблем за всеки има място под слънцето , но трябва да имаш едно от двете - познания или пари . Предположения има всеки .
П.С сори ако съм малко груб .Не искам да заприличаш на Деянчо който също скочи в бизнеса с лаптопи и мечки стръвници .

Не спокойно.Ти ми го каза много точно и правилно.Затова по-добре да не се занимавам с такива работи пък и не съм в нужда да ми трябва лев.Много имам да уча пък и сега да седна да уча за нета и да за**ба даскалото..нестава.Мерси много.Лек ден.
 
Братле и 1000лв е несериозна сума само за написването на такъв сайт, какво остава за доразвиване и т.н. Що се отнася до за**аването на даскалото ... аз точно докато бях ученик ги научих тия неща и изобщо не бях за**ал даскалото. Все пак то отнема само половината ден. Другата половина ти избираш дали да инвестираш в почивка или в нещо градивно (а защо не да ги редуваш). Не се отказвай, щом нишата ти е интересна, но явно не си достатъчно подготвен. Имайки се предвид, че дори HTML не знаеш, не знам кой ти би влязъл на партия. Ти нямаш с какво да бъдеш полезен, освен твоите 100лв., които са крайно недостатъчни.
 
georgimateev каза:
Братле и 1000лв е несериозна сума само за написването на такъв сайт, какво остава за доразвиване и т.н. Що се отнася до за**аването на даскалото ... аз точно докато бях ученик ги научих тия неща и изобщо не бях за**ал даскалото. Все пак то отнема само половината ден. Другата половина ти избираш дали да инвестираш в почивка или в нещо градивно (а защо не да ги редуваш). Не се отказвай, щом нишата ти е интересна, но явно не си достатъчно подготвен. Имайки се предвид, че дори HTML не знаеш, не знам кой ти би влязъл на партия. Ти нямаш с какво да бъдеш полезен, освен твоите 100лв., които са крайно недостатъчни.

а3 мога да дам още,но просто няма смисал да се занимавам с това.Това не е за мен,но бих се радвал на печалба..дори и да е 2$,но важното,че а3 съм си я изкарал,но пак казвам това не е за мен.Затова благадаря на всички отзовали се.Но беше ми много чудно,че е имало толкова много сайтове за тази идея..Лек ден на всички,ще хвърлям око на темата.И сятам да не изоставям сайта,може пък и нещо да схаван..знам ли..
 
Подобен сайт с по-малък бюджет от 10000 не виждам смисъл, ама това си е мое мнение, аз не ги разбирам тия неща.
 
Не му убиваите ентусиазма в зародиш.Всеки в началото не е имал представа от тия работи.Обаче е факт че някои добри идеи някак си се разработват без дори изобщо да си мислел че ще се получи.Нека си пробва и дори без да иска ще си навлезе.А относно 100-те кинта това не е вярно.Тои може да направи един форум (които е безплатен)дето хората да си дават обявите и ако е упорит и има свободно време току виж го е разработил повече от някои сео специялист.Така че close ако наистина ти се занимава отиваи на www.godaddy.com избери си едно име 8$,ако не можеш да се оправиш пиши ми и аз ще ти го купя,после за по 2-3 $ на месец ще ти вземем хостинг и ще ти инсталираме форум а натам вече за теб си остава да си го разработваш.И тука да питаш пак много съвети ще получиш за това.Така че даваи смело напред
 
close каза:
ето го форума -> http://closee.20.forumer.com/
нещо такова трябва да се получи!

Изглежда ми като благотворителност ;) ще помагаш на хората да трейдват. Някой влиза пуска обява, слага за контакт - GSM или емайл и забравя за форума. Трябва да направиш нещо като ebay

Даскало къща не храни. Така, че се заеми по-сериозно с бъдещия си проект.
 
DEATH каза:
close каза:
ето го форума -> http://closee.20.forumer.com/
нещо такова трябва да се получи!

Изглежда ми като благотворителност ;) ще помагаш на хората да трейдват. Някой влиза пуска обява, слага за контакт - GSM или емайл и забравя за форума. Трябва да направиш нещо като ebay

Даскало къща не храни. Така, че се заеми по-сериозно с бъдещия си проект.

Еми така е,нещо като ebay...Горе хората го казаха.."Трябва да имам 10хилки за да го направя"..Но като нямам познания в тази област,ако дам 100лв на някой да ми направи сайта..после а3 как ще го подържам,говоря да го refresh-вам?
 
MacTeP каза:
С трици, слонове не се ловят...

аха

close каза:
Еми така е,нещо като ebay...Горе хората го казаха.."Трябва да имам 10хилки за да го направя"..Но като нямам познания в тази област,ако дам 100лв на някой да ми направи сайта..после а3 как ще го подържам,говоря да го refresh-вам?

По добре се ориентирай към affiliate marketing или adsense ;)
Ако толкова много те интересува това даскало, направи си блог с adsense. Харесай си ниша(нещо което ти харесва), помисли дали ще е достатъчно интересно за посетителите. Пускай по 2-3 поста на седмица и чети за SEO.
 
DEATH каза:
MacTeP каза:
С трици, слонове не се ловят...

аха

close каза:
Еми така е,нещо като ebay...Горе хората го казаха.."Трябва да имам 10хилки за да го направя"..Но като нямам познания в тази област,ако дам 100лв на някой да ми направи сайта..после а3 как ще го подържам,говоря да го refresh-вам?

По добре се ориентирай към affiliate marketing или adsense ;)
Ако толкова много те интересува това даскало, направи си блог с adsense. Харесай си ниша(нещо което ти харесва), помисли дали ще е достатъчно интересно за посетителите. Пускай по 2-3 поста на седмица и чети за SEO.

С Блог е тъпо нещо...Смятам да си зема кника ма миркософт май " Как да си направя сайт" или нещо такова беше да я прочета пък тогава вече..
 
А "сайт" е още по-тъпо нещо, както се изразяваш :wink:

Защото за да печелиш някакви пари от обучаване, трябва да имаш редовни посетители и често обновавяно съдържание. Всеки ден ли ще редактираш html страниците на твоя сайт, да ги качваш обратно и рефрешваш, за да имаш ново съдържание?

Освен това, имаш огромен избор от теми за твоя блог - дизайн по вкуса на всеки, когато не можеш да си направиш собствен.

В крайна сметка: Защо блогът е по-добър вариант от сайт?
- имаш контрол над изгледа и съдържанието от самия сайт;
- огромен избор от теми. дизайн по вкуса на всеки;
- много повече начини за изкарване на пари от един сайт;
- възможност за повече посетители.

Блоговете са сред най-четените източници на информация в интернет засега. Възползвай се.
 
незнам защо решихте че от форуми не се печелят кинти.аз лично щях да купувам един форум за 100 000$(бях си намерил спонсор) които печелеше по 7 000 - 8 000 $ само от адсенс на месец и накрая продавача се отказа да го продава.а въпросният продавач с 4 фрее форума си докарва по над 1 000 000 $ годишно.Така че всичко е въпрос на разработване .Тои да има по 2000 посетители дошли щото си търсят да си купят компютър пък да видим колко ще печели само от афилиеит връзките на саита му нищо че ви се струва благотворителен.
 
ioio каза:
незнам защо решихте че от форуми не се печелят кинти.аз лично щях да купувам един форум за 100 000$(бях си намерил спонсор) които печелеше по 7 000 - 8 000 $ само от адсенс на месец и накрая продавача се отказа да го продава.а въпросният продавач с 4 фрее форума си докарва по над 1 000 000 $ годишно.Така че всичко е въпрос на разработване .Тои да има по 2000 посетители дошли щото си търсят да си купят компютър пък да видим колко ще печели само от афилиеит връзките на саита му нищо че ви се струва благотворителен.

Е то много хубаво,но като незнам за какво да го направя и дали ще има инерес и ще има редовни потребители?!
 

Горе