Избор на конфигурация до 1100 лв.

ZzZaPyr

Member
Някой може ли да ми сглоби примерна конфигурациика :pC+монитор за 1100 лв ?
Много благодаря, На "Вие" съм с хардуера и те така.. :)
 
За тия пари си вземи едни лаптоп и не се занимавай с глупости и без това до година и половина ще трябва да го сменяш :)
 
За сега съм се спрял на Настолен компютър :) Лаптоп след 2-3 годинки като (дай боже) стана студент ;)
Чудя се само Intel или AMD платформа и другото ми терзание е между две видео карти:

Chaintech 7900GS vs. Radeon HD3650
Според вас кое е по-доброто решение - ще се цъкат игрички и ще се работи с графичен софтуер (2D)

PS:
Coolice благодаря за хубавия сайт, който сподели. Много е полезен :)
 
Последно редактирано:
За този бюджет ти препоръчвам процесора да е Intel Core 2 Duo E2160, видеокартата да е тази на АТИ. Много добро дъно за тези е Gigabyte P35-DS3.

Гледай захранването да е добро - например Фортрон, понеже процесора задължително ще го клокваш. Става с малко четене, а резултатите са много добри.
 
Аз съм си AMD фен за настолните компютри, ама напоследък чувам лоши неща за тях.
Иначе ако ни послушаш и си вземаш лаптоп ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Intel, там просто AMD са класи надолу
 
ако желаеш ще ти сглобя една конфигурация от фирамта в която работя защото цените ни мачкат и мост и джар и ресет и въобще всички . дай скайп да ти пиша
 
Intel Core 2 Duo E2160 не е баш c2d - истината е в c2d 4500 ;)
Аз си сглобих това:
CPU: C2D E4500 box (2.2GHz) ~ 185лв. с ДДС
motheboard: ASUS P5VD... мм не помня до края как беше, но бе от евтините ~80-100лв. с ДДС
RAM: 2x1GB DDR2 800Mhz A-Data ~ общо 62лв. с ДДС
Video: GeForce 7600GT GDD3 Inno3d ~ 114лв. с ДДС
HDD Hitachi 320GB SATA2/16MB cache ~ 128лв. с ДДС
monitor: SAMSUNG 206BW - 20.1" - 16:9, 1680x1050 оптимална резолюция ~ мисля че беше към 480-500лв. като го купувах
Power supply: Fortron 300W. - 50лв. с ДДС
---------------------
Максимум идва към 1139лв. (по цени от Инфовизия, Варна)

Много съм доволен. И една игра не ми се е опънала. Цъка си бързо и не ми дойде нанагорно като цена (аз ги взех малко по-скъпо нещата спрямо горепосочените цени, понеже ги купувах преди почти половин година).

За тези, които казаха лаптопа че е по-добре ... ами нека си вземе човека лаптоп за 1100лв. и да видим как ще се радва на вградената видеокарта Intel, която става само за отваряне на офис приложения и да се гледат филми (но не и hd филми). Има и малко по-скъпи, на които слагат и GeForce 8400, която по производителност се равнява на 7300GS, отгоре на това е и мобилна версия... което е още един минус за производителността.
Лаптоп за графика - Dell или Apple.
За игри - alienware или dell.
В настолните компютри е истината (знам, защото работя и на двата типа машини ежедневно) -> можеш да им сменяш компонентите лесно, на ниски цени са. При лаптопите е далеч по-сложно и скъпо. А и производителността е по-голяма при настолните системи.
Изборът е твой.
 
Аз съм си AMD фен за настолните компютри, ама напоследък чувам лоши неща за тях.
Иначе ако ни послушаш и си вземаш лаптоп ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Intel, там просто AMD са класи надолу
не е баш така ...
 
Аз още си държа на по-доброто дъно, и малко по-слабия процесор. Не мисля, че си заслужава парите Е4ххх серията за 1ия мб кеш отгоре. Отделно, че с дъно с P35 чипсет клока ще е по-голям, и разликата в производителността няма да е толкова голяма.

Като сложиш и факта, че процесора се сменя доста по-безболезнено от дъното, и че 45нм процесорите вече са факт (относително по-евтини и по-мощни), за мен това си е доста по-доброто решение. Един ъпгрейд само на процесора след няколко месеца и се получава наистина добра машина.

И между другото за вградените интелски карти на Интел - за 3Д куцат, но 720р филм ще може да се пусне (особено Х3100, която има някаква хардуерна оптимизация).
 

Горе