Избор на кредитна карта

BurnX

Well-Known Member
Здравейте,

решил съм да си изкарам кредитна карта и се чудя за какво трябва да внимавам в условията ?
Коя банка предлага най добри условия ? По принцип съм клиент на СГ Експрес банк и който е наясно би ли ми казал дали това е добра кредитна карта
http://www.sgeb.bg/bg/kreditni-karti/kreditna-karta-the-one.html
И ако не , коя е по добра като условия ?
 
нито е виза нито е мастър кард предполагам ще работи само в системата на борика ако ти е само за България ок... стига да успяваш да погасяваш всичко в 45 дневния гратисен период
 
От: Избор на кредитна карта

Препоръчвам ти ProCredit Bank, имам всякакви карти, и кредитни и дебитни и доларови и левови и еврови...никога съм нямал проблеми с абсолютно нищо, всичко е тоно, чсно и без скрити условия.
 
От: Re: Избор на кредитна карта

нито е виза нито е мастър кард предполагам ще работи само в системата на борика ако ти е само за България ок... стига да успяваш да погасяваш всичко в 45 дневния гратисен период
Избор между класически и златни карти MasterCard и Visa

Така пише в условията и този гратисен период само за Пос терминал ли е ? Ако изтегля пари от картата си ми тече лихва веднага така ли ?
 
От: Избор на кредитна карта

Препоръчвам ти ProCredit Bank, имам всякакви карти, и кредитни и дебитни и доларови и левови и еврови...никога съм нямал проблеми с абсолютно нищо, всичко е тоно, чсно и без скрити условия.

А какви са лимитите за нов клиент ? Проблем ли е да изтегля 4-5 хиляди лева веднага след като ми издадат картата ?
 
Re: От: Re: Избор на кредитна карта

Избор между класически и златни карти MasterCard и Visa

Така пише в условията и този гратисен период само за Пос терминал ли е ? Ако изтегля пари от картата си ми тече лихва веднага така ли ?

Аз говорих за тази която си линкнал другите са ок като всички лихвата е като навсякъде

Да на запад като изтеглиш кеш обичайното е да ти тече лихва веднага върху кеша за разлика от пос и интернет плащанията...
 
От: От: Избор на кредитна карта

Като чета този въпрос, ми се струва, че ти си за потребителски кредит, не за кр. карта.
Да не станеш после поредния недоволен от кредитните карти, по простата причина, че не си разбрал какво им е предназначението (това го казвам с най-добри намерения).

Кредитната карта не трябва да се ползва за теглене на кеш, а само за покупки (за кеш - потребителски кредит, или евентуално овърдрафт).

А какви са лимитите за нов клиент ? Проблем ли е да изтегля 4-5 хиляди лева веднага след като ми издадат картата ?
 
От: Избор на кредитна карта

Със сигурност не е по-добре.
Потребителският кредит е с доста по-добра лихва (разлика около 2 пъти), а за предсрочно погасяване няма такси - т.е. когато решиш - връщаш.
Ако случайно нещо се прецака и след 2 месеца не можеш да върнеш парите си ОК, а с кредитната карта... плачеш с тая лихва.

Пак казвам - за бързи пари в кеш - кредитната карта е най-неподходящият избор.


Искам да изтегля пари , които ще върна до 1-2 месеца , мисля че кредитната карта е по добре ...
 
От: От: От: Избор на кредитна карта

Като чета този въпрос, ми се струва, че ти си за потребителски кредит, не за кр. карта.
Да не станеш после поредния недоволен от кредитните карти, по простата причина, че не си разбрал какво им е предназначението (това го казвам с най-добри намерения).

Кредитната карта не трябва да се ползва за теглене на кеш, а само за покупки (за кеш - потребителски кредит, или евентуално овърдрафт).

Аз подкрепям този отговор, защото не знам, дали просто така раздават кредитни карти.
С какво ще гарантираш, че до месец-два ще върнеш парите, че и без лихва?

На мен конкретно са ми давали два пъти кредитни карти. Веднъж от ОББ, заради кредит, който изтеглих, и втори път от ПИБ, защото там имах сметка известно време и нещо като за лоялен клиент.
Но така да ми дадат просто кредитна карта отнякъде, след като съм поискала, не ми се е случвало.
 
От: Избор на кредитна карта

Моята е в ЦКБ, гратисният период при пазаруване е 60 дни. Освен това нямам такса обслужване първата година. 45 дена ми се вижда малко, според зависи.
 
От: От: От: От: Избор на кредитна карта

Аз подкрепям този отговор, защото не знам, дали просто така раздават кредитни карти.
С какво ще гарантираш, че до месец-два ще върнеш парите, че и без лихва?

На мен конкретно са ми давали два пъти кредитни карти. Веднъж от ОББ, заради кредит, който изтеглих, и втори път от ПИБ, защото там имах сметка известно време и нещо като за лоялен клиент.
Но така да ми дадат просто кредитна карта отнякъде, след като съм поискала, не ми се е случвало.
В Експрес банк получавам всичките си пари от повече от 2 години. Не мисля че ще има проблем да ми дадат кредитна с висок кредитен лимит. Въпросът е дали наистина няма да е по добре с заем.... но другото е че кредитната ми е необходима за резервация на хотели по чужбина. С дебитна ме гледат странно навсякъде и има проблеми заради тези блокирани суми които после трябва да ми връщат ръчно като си тръгна от хотелите.

Ако има кредитна карта и нямам никакви изтеглени суми - имам ли месечна такса или само годишна някаква ?
 
От: Избор на кредитна карта

Кредитната карта е с годишна такса (почти всички банки ти подаряват първата година). Златна и платинена са по-скъпи съответно, но са с повече екстри (по-ниска лихва, VIP lounge, по-висока застраховка и т.н.)
Няма да имаш никакъв проблем да получиш кредитна карта, че те се бият да ги раздават (естествено, ако имаш доходи де :) )
За мен кредитната карта е абсолютна необходимост, но за целите, които описваш, си вземи кредит.
 
От: Избор на кредитна карта

Кредитната карта е с годишна такса (почти всички банки ти подаряват първата година). Златна и платинена са по-скъпи съответно, но са с повече екстри (по-ниска лихва, VIP lounge, по-висока застраховка и т.н.)
Няма да имаш никакъв проблем да получиш кредитна карта, че те се бият да ги раздават (естествено, ако имаш доходи де :) )
За мен кредитната карта е абсолютна необходимост, но за целите, които описваш, си вземи кредит.
Благодаря , ще гледам да си изкарам кредитна защото и на мен ми трябва , но ще изтегля потребителски за сумата която ми трябва в момента.
 
От: От: От: От: От: Избор на кредитна карта

В Експрес банк получавам всичките си пари от повече от 2 години. Не мисля че ще има проблем да ми дадат кредитна с висок кредитен лимит. Въпросът е дали наистина няма да е по добре с заем.... но другото е че кредитната ми е необходима за резервация на хотели по чужбина. С дебитна ме гледат странно навсякъде и има проблеми заради тези блокирани суми които после трябва да ми връщат ръчно като си тръгна от хотелите.

Ако има кредитна карта и нямам никакви изтеглени суми - имам ли месечна такса или само годишна някаква ?

Това показва, че можеш да обезпечиш определен кредит. Аз мислех, че се колебаеш за конкретна банка от където да е картата или кредита.
Но се радвам, че намери решение.
 
От: Избор на кредитна карта

ПИБ - има си 1% постояноо кешбек, а не само при кампании.

И като си просрочиш вноската, ако имаш друга сметка при тях и почват да ти дърпат от нея и да внаждат в кредитната карта без да ти кажат даже.
 
От: Избор на кредитна карта

В една реклама нещо мрънкаха че с тяхната кредитна карта ти връщат колко процента ако пазаруваш в карфур май?
Вярно ли е? ако да това е дискриминация :)
 

Горе