Избор на телевизор

От: Избор на телевизор

Иди и ги виж някъде на живо.
Правило ми е впечатление че са доста евтини Филипс, ама на живо някак... картина контрастна ама опресняването реално май нещо не го бива. Нямам наблюдения за конкретните модели ама на prima vista - Самсунга.
 
От: Избор на телевизор

Да, наистина трябва наживо да се видят, без да се робува на марката.
Не без значение е и звукът да се чуе.
В последно време LG-тата набраха скорост.
 
От: Избор на телевизор

И да се Google-не :D
Аз като си купувах избрах Sony, щото... Sony все пак, да не рискува с някакви корейци и китайци. В комплект с домашно кино правено за точно тоя модел (на промоция), щото да нямам проблеми.
Докарават ми го, инсталират... "М, ми то звуковия вход на киното е само жак за слушалки..." (т.е. нямам субуфер и съраунд зателевизия) карай... софта бъгав и нещо не се координират добре с телевизора, DVD-то постепено сдаде багажа след всъщност доста малко дискове че в крайна сметка гледам предимно през флашка... ако поддържа формата случайно, инче HDMI... споменах ли че тогава нямам съраунд и бас...
СЛЕД покупката google-нах и се оказа че Sony така или инaче не са успели да направят (към тогава) подобен дисплей, ами купуват от Самсунг и в крайна сметка съм си купил Самсунга до него ама с едно 30% по-скъпо и с по-калпаво кино.
Марките не са това което бяха, нещата се променят.
 
От: Избор на телевизор

Philipsa e бюджетен боклук.
Сони-то на колегата по-горе е 99.9% китаиско :)
Така, че ти си рискувал вече...
В случая Самсунга е по-добрия избор...

Между другото в магазин се ходи подготвен, с флашка тестови клипчета. Иначе ако само гледаш ще си тръгнеш с най-наточения от техници телевизор :)
 
От: Избор на телевизор

Телевизорът отдавна не е предназначен само за гледане на телевизия.

Аз, понеже не давам за нищо повече пари, отколкото трябва, преди година си взех на промоция от еМаг един 40" Star Light. Това е собствена марка на магазина, която се сглобява в Румъния. Реших ако не ми хареса да използвам възможността да го върна. Качеството на картината и изработката обаче много ме изненадаха. До момента нямам забележки и това бяха едни перфектно похарчени 500 лв.
 
От: Избор на телевизор

За сега и аз съм се спрял на самсунга, защото ползвам над 7-8 модела в момента на тях и съм доволен много. Исках и да пробвам нещо различно. Не се притеснявайте да дадете и някой модел, от който сте доволни. Филипса ще ходя утре да го скивам на живо.
 
От: Избор на телевизор

Че кой гледа на днешно време телевизия
 
От: Избор на телевизор

Телевизор не се гледа в магазина , там настройките са пипани , светлината съвсем различна. Гледай да не ти пробутат отворена кутия дето е висяла и работила с дни на макс настройки.
Аз като избирах телевизор , четях форуми и мнения на хора , дето вече го имат. Така си избрах най-доброто за моя бюджет.
 
От: Избор на телевизор

Ако избираш на око, има вероятност да си тръгнеш с някое NEO :)
 
От: Избор на телевизор

аз вчера забих едно сони 65 инча лудница преди това се подготвих с една флашка мкв 1080 филм и тестов клип бнт ХД :lol: LG никога!!! самсунг бива горе долу но маже като 50 херца блурей филм



СОНИ е марката не е само бранд обедих се
 
От: От: Избор на телевизор

аз вчера забих едно сони 65 инча лудница преди това се подготвих с една флашка мкв 1080 филм и тестов клип бнт ХД :lol: LG никога!!! самсунг бива горе долу но маже като 50 херца блурей филм



СОНИ е марката не е само бранд обедих се
Това не е баш така. Като цяло самсунг имат много повече добри модели от сони.
Да кажем от 10 модела самсунг имат 7 добри а сони 3 ;)
 
От: Избор на телевизор

Пробвах 2та телевизора на живо с флашка. Останах доволен от качеството на самсунг и мисля да се спра на него. Колкото до сони, мисля да пропусна. Преди няколко месеца закупих 49.... /телевизорчето струва точно 3к и е взет от тех....лис/ сега не знам точно модела и когато пусна филм с по-добро качество.. процесора не може да смогне да обработи картината и яко цикли...
 
От: Избор на телевизор

Аз също се оглеждам за ново тв и прочетох добри отзиви за Шарп. Жълт пиксел, японски дисплей и тн. Някой може ли да сподели впечатления относно марката.
 
От: От: Избор на телевизор

Тука само разбирачи.

И телевизорите са като колите си имат класове, за това има едина и съща марка има 42 инча за 1000 и за 2000 лева(образно казано). Като искаш качество и да не ти маже зимаш най-скъпото и си ти.

Колкото до матриците сони купуват матрици от самсунг и правят телевизори с тях, ако не се лъжа и шарп правеха. Отделно те(матриците) са няколко видa. Иначе сони не са лоши, но са надценени, който се интересува ще намери достатъчно добър телевизор на сносна цена, а на който не му пука за кинтите да зима сони и да свирка :)
 
От: Избор на телевизор

NEO и Horizon това са телевизорите. Хем частите им са същите като на прехвалените марки, хем цената им 7-8 пъти надолу.
 
От: Избор на телевизор

Най-важното нещо не е засегнато в темата - какъв сигнал имаш да му подадеш на този телевизор.
Примерно ако си с Булсат и някой Електрон от еднов реме ще ти върши работа.

4k телевизор? Колко пъти в годината ще пуснеш нещо с такова качество?

Един съвет: не взимайте модели за източна Европа и ще се убедите, че това което виждате по магазините не е това което си мислите за марките ;)
 

Горе