Избягване на новия Google Images Frame !?

exoexo

Member
Здравейте,

Не съм сигурен къде точно да публикувам: това касае и СЕО и програмиране и ... Ако е нужно, моля преместете. Благодаря.

Предполагам много от вас са ползвали JavaScript, за да избягат от рамката на Google Images и посетителят да види вашата страница (и реклами). Нещо от сорта на:

Код:
if (window != top) top.location = self.location;

Но уви от известно време това вече не работи. Поне не и в Chrome браузъра, а вероятно скоро и в по-новите версии на останалите браузъри с HTML5. Просто Google Images изключва JavaScript и горния код вече не ви е от никаква полза, оставате затворени в рамката а вашата картинка се показва в попъп на Гугъл, вероятността клиента да затвори попъпа и да посети страницата ви рязко пада. Аз имам сайтове за снимки и забелязах този спад доста осезаемо.

Значи избягването на рамката с JS вече не е решение. Но има ли друго ? Аз лично реших че с малко кодиране и като си направ един Flash, който без проблем може да линква към _top ще се спася. Но уви ... Гугъл освен JS спират и Flash във своя фрейм. Така че и Флаш решението не помага. А с php няма начин да отворя линк в "_top".

Някой има ли решение да сподели ?
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

с htaccess неможе ли да провериш referer хедъра и ако не е от твоя сайт да му пуснеш redirect?
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

с htaccess неможе ли да провериш referer хедъра и ако не е от твоя сайт да му пуснеш redirect?
Не съм толкова на Ти с htaccess, но не се сещам как с него мога да redirect-на извън фрейма на Гугъл, т.е. в т.н. "_top". Дори и да засека че съм във рамката, май само ще рефрефна/редиректна но пак ще остана в нея. Ако имаш точна идея как може да стане - тествай и сподели. Аз не се сещам htaccess да има подобна възможност.
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

ахх вярно ... тогава остава циганския вариант да редилектнеш към страница с линк който казва - натисни тук за да видиш снимката - и линса с target top :D
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

ахх вярно ... тогава остава циганския вариант да редилектнеш към страница с линк който казва - натисни тук за да видиш снимката - и линса с target top :D
Няма полза от това. Независимо какво показвам и къде редиректвам то си остава под попъпа на Гугъл. Докато не избягам от фрейма всичко е под него.
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

мисълта ми е дали неможе да му покажеш линк който при натискане да го изкара от фрейма. С target top на линка май ставаше. Или направо да го редилектеш към текст - затвори фрейма :D

но за истински фикс бих се учудил ако има - гугъл да се спрат на hackable решение...
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Няма логика. Каквото и да покажа, то вече е под попъп на Гугъл и във фрейма. Ако някой кликне извън попъп-а на Гугъл то автоматично го връща на моята страница, така че е излишно да слагам линк или каквото и да е - първо то ще остане под попъп-а и едва видимо, второ няма смисъл, понеже всеки клик извън попъп-а прави същото, което и линка, предложен от теб.

Лошото е че до скоро JS фикса си работеше и всичко бе ОК. Но от както направиха тези промени ... вече с Chrome не работи. А по статистика клиентите ми са 48,8% с Chrome. Т.е. 1/2 от посетителите ми не ми виждат страницата, след търсенето а само глупавия попъп на Гугъл.

Нужно е решение, но не намирам никакво :(
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Става дума че Google Images използват "sandboxed iframes" ( http://www.whatwg.org/specs/web-app...e/the-iframe-element.html#attr-iframe-sandbox ):

<iframe id=il_f frameborder=0 scrolling="no" sandbox=allow-top-navigation src=...

Именно този HTML5 "sandboxed iframe" прави така, че всички скриптове и външно елементи като флаш са забранени. Затова страницата може да изглежда различно, като в браузър без JS, Flash и т.н. и съответно sandbox-а пречи да избягаме от рамката им и попъпа на Гугъл чрез някакъв скрипт: няма флаш, няма javascript/jquery/ajax ... а сървърно ориентираните php/asp/htaccess нямат опция да презаредят страницата или пренасочат към линк в "_top" :( Естествено браузърите, които още нямат поддръжка на html5 и sandbox нямат този "проблем", но скоро всичи ще го поддържат, както Chrome и Safari (Даже мисля най-новия IE също вече го поддържа). Т.е. цяла нощ чета и търся решение, но явно няма да има такова. Паднеш ли в sandbox-а на google Images - чао и излизане няма. Гугъл ти показва твоята снимка/картинка като резултата и там встрани подмята че тя може да е обект на авторско право, слага и линк към твоя сайт, но реално я показва и посетителя вече я вижда, без да види сайта ти (и рекламите ти) и дори може да кликне с десния клавиш и да си я запише без дори да ти е посетил сайта ... Така че чао на печалбата от резултатите за картинки!
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Значи най-много може да им скриеш картинката като е във фрейм и да се надяваш, че ще го затворят за да я видят... Кофти раббота
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Има минимум 2 теми за framekiller'а! Малко си закъснял...
пробвай това

Въобще не съм закъснял. Просто не си прочел добре за какво иде реч и предлагаш Javascript решение при положение че имаме iframe със sandbox !

А аз се чудя що ми паднаха посещенията от десетина дни...
хром и сафари не ги лови скрипта.
При положение, че мои сайтове са само за снимки и разчитат в огрмна степен на търсенето на картинки на гугъл нямаше как да не забележа. Имам спад над 500% в посещенията и приходите заради тази гадост с Гугъл :( И уви изчетох всичко вече по въпроса и решение няма. Няколко фотографа, художника и т.н. от САЩ са подали оплакване и тръгват да съдят Гугъл заради това, понеже те ползват всякакви възможни решения за да си защитят авторските произведения от това лесно да бъдат откраднати от сайта им (забрана десен клик, крият сорс, фрейм-брейкъри и какво ли не), а накрая сега Гугъл просто го показва в един попъп готово да бъде записано с десния клик, без дори да покаже страницата на автора където посетителя ще бъде далеч по-затруднен и най-малкото ще прочете и лицензните условия. Гугъл от търсене, което следва като намери резултат да те прати там се е превълнал в една ферма, която директно показва съдържание, извадено от автора - нещо за което нас биха ни наказали но за тях е нормално.
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Днес видях поне 3 блога на вордпрес, при които при отваряне на снимка в гугъл изображения, след секунда те прехвърля и се зарежда самия сайт.

Разглеждах сайтовете с гугъл хром.

Аз не разбирам, но ако някой може да разгледа кода им, и да разбере как е направено, мога да намеря отново адресите на сайтовете?
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Аз не разбирам, но ако някой може да разгледа кода им, и да разбере как е направено, мога да намеря отново адресите на сайтовете?

Дай ги насам, пък ще видим ...
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Пичове, два дена ги търсих, няма ги .. забравил съм адресите и нищо не намирам.

Днес отворих,изображенията и при първото отваряне на снимка ми излезе такъв сайт :)

Мисля че това е кода, поне при мен работи и прехвърля извън фрейма

HTML:
<script type="text/javascript">var isInIFrame = (window.location != window.top.location) ? true : false; if (isInIFrame) window.top.location = window.location;</script>

Обаче не със всички снимки от сайта ми се получава, на някой показва това:

Предупреждение за пренасочване
Страницата, на която бяхте се опитва да Ви изпрати към http://
Ако не желаете да посетите тази страница, можете да се върнете на предишната страница.

Иначе браузъра е Хром 17.0.963.46
 
От: Избягване на новия Google Images Frame !?

Е това си е стария frame killer, който се твърди, че не работи вече. Щото javascript-а е забранен.
 

Горе