Известни раздават пари, трябва да се познае цифра. WTF?

Blinky

Owner
Хора, каква е тази нова простотия, която тече по социалките, като аз съм го засичал само във Фейса за сега. Говоря за това нещо:

Screenshot from 2020-11-28 01-12-07.png

Видях още няколко такива - на Гришо, на Джей Ло и още някакви мернах. Някой по-запознат с тази нова тенденция? Гледам доста хора се ловят и си пишат. :)
 
 
Хора, каква е тази нова простотия, която тече по социалките, като аз съм го засичал само във Фейса за сега. Говоря за това нещо:

Виж файлът 20434

Видях още няколко такива - на Гришо, на Джей Ло и още някакви мернах. Някой по-запознат с тази нова тенденция? Гледам доста хора се ловят и си пишат. :)
Аз видях един подобен скам преди време. Крадат клип от някой лайф и го пускат да върви през OBS на живо, с това отдясно и през някаква фейк страница/профил.
 
И аз се чудя каква е целта на упражнението...със сигурност не е, за да събират лайкове.
Може би си подбират ентусиасти, които после да скемнат. Идеален сценарии да си отсееш умниците, като на "победителя" ще му обърнат специално внимание. :)
 
От тези няма отърване постоянно ми спамят в групите хора от индонезия, уловката е да се регистрираш в някакъв сайт и ти пишат, че си спечелил и те карат да си снимаш картата от двете страни, явно има доста наивни хора.
 
Мене Софито и Гринго ми дадоха 50к, щото първата буква на името ми съвпадна с позицията на ретрограден Уран. Изхарчих си ги с кеф. Ай спрете пак с тия конспирации, Китайци, Индийци. Като мислите, че е измама - не участавйте.
 
Мене Софито и Гринго ми дадоха 50к, щото първата буква на името ми съвпадна с позицията на ретрограден Уран. Изхарчих си ги с кеф. Ай спрете пак с тия конспирации, Китайци, Индийци. Като мислите, че е измама - не участавйте.
Никой няма да прави каквото и да е. Просто реших да го споделя, за да видим каква е далаверата. :) А ако знаете колко хора са го взели на сериозно, пак ми става криво. :( Просто много хора ще изгорят. Как още не са го надушили медиите, не знам. ;)
 
Тва го има от близо 2 години, най-даващия по едно време беше Скалата :)
 
@Blinky ти в коя държава живееш...!?
Далавера няма, блажени са вярващите..., скалата верно съм го гледал преди две години, после Арни, J Lo, след това минаха на нашите "топ" знаменитости.
 
@Blinky ти в коя държава живееш...!?
Далавера няма, блажени са вярващите..., скалата верно съм го гледал преди две години, после Арни, J Lo, след това минаха на нашите "топ" знаменитости.
:) В тая, в която пенсионери хвърлят торби с пари през прозореца след телефонно обаждане. :)
 
:) В тая, в която пенсионери хвърлят торби с пари през прозореца след телефонно обаждане. :)
И това не мога да го разбера а години на ред се говори по темата, а уж бабите и дядовците ни гледат постоянно ТВ.
Умът не ми го побира как ще си изтеглиш всички спестявания който си събирал цял живот и ще ги хвърлиш в някоя кофа...ама тва е тема на друг разговор.

Важно е хората който стигнат до темата да се сетят че всичко е лъжа и измама :)
 
И това не мога да го разбера а години на ред се говори по темата, а уж бабите и дядовците ни гледат постоянно ТВ.
Умъ не ми го побира как ще си изтеглиш всички спестявания който си събирал цял живот и ще ги хвърлиш в някоя кофа...ама тва е тема на друг разговор.

Важно е хората който стигнат до темата да се сетят че всичко е лъжа и измама :)
Да, това се опитваме тук да направим като тема. Дано я видят или се споделя под такива постове във фейсбук. ;)
 
Най-често на тази глупост се връзват тези, които вярват, че COVID-19 е измислица, че Земята е плоска,че Бил Гейтс иска да ги чипира и 5G пречи на кокошките да снасят!
 
Далаверата е, че пускат линкове към видеото. В тези линкове искат да попълниш банкови сметки, егн-та и други лични данни. Масово "клиентите" са от римското малцинство...
 

Горе