Извлечение от банка

chefo

Member
Достигнах лимит във Пейпал и ми поискаха копие на лична карта и другите документи.Отидох да си извадя извлечение от банката. Дебитната ми карта е към Първа инвестиционнаа банка VISA, но ми отказаха извлечение от сметката, не се изписвал адреса ми там и т.н. глупости. Някой има ли към тази банка с такава карта и това практика ли е или служителката не и се е занимавало?
 
Последно редактирано:
От: Извлечение от банка

Дебитната ми карта е към Първа частна банка VISA, но ми отказаха извлечение от сметката, не се изписвал адреса ми там и т.н. глупости.

Ами ще ти откажат. От фалирали банки, извлечения не издават.
 
От: Извлечение от банка

Достигнах лимит във Пейпал и ми поискаха копие на лична карта и другите документи.Отидох да си извадя извлечение от банката. Дебитната ми карта е към Първа частна банка VISA, но ми отказаха извлечение от сметката, не се изписвал адреса ми там и т.н. глупости. Някой има ли към тази банка с такава карта и това практика ли е или служителката не и се е занимавало?
Питай на телефоните, за да се уведомиш от някой друг. Няма начин да нямаш право. Това си е твоя сметка все пак и винаги си си в правото да провериш текущи транзикции и актуалностти. Това, което ти е казала е за уволнение според мен. Не ми се вярва чак толкова да са го закършили от там, че да имат финансови или технически проблеми около пускането на справка / извлечение то сметката.

Ако не, пробвай с нещо друго, Доколкото съм запознат беше представяне на документ, на който ти има адреса и името. Може и сметка. Аз май с такова успях да си оправя акаунта. Нямам спомени, честно.

Имам приятел, който е пък към Българо-Американска Кредитна Банка, там сметките нямат карти. Съвет - избирайте банки, за които 21 век не е само цифра или изтекло време. ;)
 
От: Извлечение от банка

След като ми отказа тая естествено че минах на вариант Б но както се сещате то като му тръгне на човек на карък...оказа се че адреса ми от фактурата на Глобул е сбъркан , една цифра и от Пейпал отказаха..та затова се върнах на варианта за банката, от Глобул ще ли да ми оправят адреса в следващата фактура след месец, някак си не ми се чака месец за да си верифицирам акаунта, има ли срок за това и междувремено мога ли приемам пари или да получавам или нито едно от двете.. Е как да не си бесен ,но ще ходя да се разправям пак в ПИБ явно..
 
От: Извлечение от банка

Абе по твойте думи изглежда, че БГ бизнеса яко се е сдухал. :) Няма да се учудя яко е така реално.

Виж сметка за ток, вода, интернет, кабелната, където ги има 3-те неща - името, адреса + сумата, която си платил, за да се види, че е лигитимен документ. Важно е да има и някое друго печатче или лого на компания, макар, че не е важно това. Просто за по-голяма достоверност.

Чакай! Първа частна банка или Първа инвестиционна банка ? Нещо не разбрах, за ПИБ съм сигурен, че те са в греша и може да ти издадат извлечение. Ако не ги молиш да те опътят към молбите за оплакване и им кажи, че 2 копия ще попълниш - едно за тях и едно за КЗП. Може и да се раздвишат след някое друго такова изречение.
 
От: Извлечение от банка

Първа инвестиционна..моя грешка но то как да не се обърка накрая човек.. :)
 
От: Извлечение от банка

Първа инвестиционна..моя грешка но то как да не се обърка накрая човек.. :)

Това е много странно явление... Аз със ПИБ не съм имал никакви проблеми досега, винаги са правили всичко възможно да се оправят нещата най-бързо. Пита ли в друг клон, има хора, които просто не знаят какво правят дори и в ПИБ...
 
От: Извлечение от банка

Вадил съм такова извлечение от Първа Инвестиционна, точно за PayPal. Нямах проблеми и стана за 2 мин., но това беше преди 3-4 години. Попаднал си явно на крива служителка.
 
От: Извлечение от банка

"Първа инвестиционна банка АД - Моята Fibank"
Отиди до банката (клона откъдето ти е издадена картата), попълни набързо една молба да ти пуснат като услуга това по-горе. Ще им дадеш мейл и потребителско име, те ще ти пратят парола на мейла и можеш по всяко време да си следиш картовата сметка, да си вадиш извлечения и т.н...
За PayPal минава моментна снимка от извлечение като си вътре в системата, при мен го признаха без проблеми.

*А инак, да не се правят на ударени - ИМА адрес на титуляра на сметката на извлечението.
 
От: Извлечение от банка

Ходих в друг клон и ми дадоха Справка за салда по сметки и Документ за НОИ , но и на двата няма моя адрес- такъв им бил софтуера..да съм пуснал молба и до 3 дена щели да ми издадат документ на който да пишело и адреса ми.. но срещу 20 лв... Смятам да пробвам с Моята Fibank да видим дали ще мине при мен.
 
От: Извлечение от банка

За PayPal минава моментна снимка от извлечение като си вътре в системата, при мен го признаха без проблеми.
Същото и при мен. А ПИБ ми поискаха 2 лв. за банково извлечение и им вкарах 2 сочни поздрава:).Не е 2-та лева, но ако бях платил щях да се почувствам като идиот:). Изглежда кравите в различните клонове си своеволничат на своя глава.
 
От: Извлечение от банка

А има ли проблем ако изчакам 30 дена и тогава им пратя фактурата от Глобул с оправения ми адрес? и Ще мога ли да правя изобщо нещо в Пейпала през това време , имам малко пари там и искам да ги дръпна към картата си.
 
От: Извлечение от банка

Послушай колегите. Пусни си онлайн акаунта в ПИБ и ще си виждаш движенията по сметката. Има имена и адрес. Всичко става бързо и лесно.
 
От: Извлечение от банка

"Първа инвестиционна банка АД - Моята Fibank"
Отиди до банката (клона откъдето ти е издадена картата), попълни набързо една молба да ти пуснат като услуга това по-горе. Ще им дадеш мейл и потребителско име, те ще ти пратят парола на мейла и можеш по всяко време да си следиш картовата сметка, да си вадиш извлечения и т.н...
За PayPal минава моментна снимка от извлечение като си вътре в системата, при мен го признаха без проблеми.

*А инак, да не се правят на ударени - ИМА адрес на титуляра на сметката на извлечението.

Благодаря ти за съвета и на останалите колеги тук. Пуснах си електронното банкиране my fibank bg и виртуалния клон и генерирах PDF с движението по сметката, има си всичко и най вече адресами. Пращам го сега към Пейпал да видим дали ще е ок. Стискайте палци:)
 
От: Извлечение от банка

Благодаря ти за съвета и на останалите колеги тук. Пуснах си електронното банкиране my fibank bg и виртуалния клон и генерирах PDF с движението по сметката, има си всичко и най вече адресами. Пращам го сега към Пейпал да видим дали ще е ок. Стискайте палци:)

Ако не стане, просто си сканирай сметката за ток или вода ...
 
От: Извлечение от банка

От PayPal не приемат документи, които не са сканирани (т.е. документи от електронното банкиране не вършат работа).

Задължително документът трябва да е хартиен и да го снимаш/сканираш.

Някои банки (например ПроКредит Банк) не изписват адреса на клиента върху извлечението на банковите сметки. За ПИБ не съм сигурен, не мога да си намеря извлеченията, обаче май имаше адрес. Не съм имал проблеми с ПИБ - когато им поисках извлечение ми го дадоха без да се мотаят, без да ми вземат пари за услугата. ПроКредит Банк също дава извлечения на хартия без да иска заплащане. Обаче ОББ иска пари, ако извлечението съдържа данни от минала година. За два листа ме одраха с 30 лева (ПроКредит Банк ми дадоха извлечение в размер десетки листи А4 и не ми взеха никакви пари!).
 
Последно редактирано:
От: Извлечение от банка

За ПИБ - отивате и казвате, че искате ви извадят документ на който да се вижда логото на банката, печат и вашите имена и адрес както са в PP. Да се вижда и някакво извлечение. Трябва да настоявате повече, защото обикновено не знаят как/не искат/обаждат се до централния и пак отказват :Д
 
От: Извлечение от банка

отивате и казвате, че искате ви извадят документ на който да се вижда логото на банката, печат и вашите имена и адрес както са в PP.

В никакъв случай не казвайте това, защото служителят ако е нов ще се шашне и нищо няма да направи. Просто кажете, че искате извлечение на хартия за движението по картовата сметка. Ако питат за какъв период казвате някакъв период (обаче само ако питат - може служителят да не знае как се задава период, ако е много нов).

Ако на извлечението няма адрес, само тогава може да усложните задачата. Иначе не рискувайте да давате сложно формулирана задача.
 

Горе