Изграждане на нещо като сайт за рецепти

the.rampage.rado

Well-Known Member
Здравейте...

Една от другите идеи, които ми се въртят в главата и в момента имам времето за реализацията й е да направя сайт с рецепти.

Т.е. не точно рецепти, но ще бъде нещо от този род:

scheme.jpg

Където под статийката с описанието на тази рецепта да излиза списък.
Нещо от сорта:

500 гр пилешко
250 гр. гъби
100 гр. топено сирене
50 гр. масло

Нужни неща за приготвяне: нож, йенска тенджера.

Всеки продукт да е линкнат към страница в сайта даваща повече информация за този продукт, където наред с информацията да излизат и др. рецепти с него. Също така и нужните инструменти - мисля да направя раздел с информация за различните инструменти и т.н.

До този момент нещата ги виждам като един красив темплейт за Джумла и ръчно линкване във всяка статия на списъка към страницата с продукта. Където съответно с всичко останало да има featured рецепти с този продукт. Това не е много сложно и човекът, който ще ми помага ще го науча на 10 реда HTML, как да линква и т.н. Интересно ми е как да рандомизирам например този списък... Ще трябва да се разровя из модулите за сваляне.

Отделно ще добавя някакъв весел начин за коментари под статиите.

Но няма ли по-лесен начин? Вие как бихте го реализирали? Някоя друга система?

Бих искал да добавя и търсачка с различни продукти, изкарваща различните рецепти с избрани 2-3-5 продукта - това вече не знам как да го реализирам в Джумла 2.5 Ще искам да е с човки "пилешко", "карфиол", "патладжани" - и да ти вади всичко с тези продукти (тука се получи голямо дробено, пиле, карфиол и патладжан :D )

Горовейки за Джумла - 3.х.х стабилна ли е вече? Виждам, че са извадили 2 ъпдейта което е хубаво, остава да се завъртят и темплейти повечко, защото много ми хареса бекенда.
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

Ако разбираш повечко от кодиране, можеш да използваш Seblod (component за Джумла!). С него можеш да направиш каквото си пожелаеш - буквално. За съжаление е доста сложен като цяло :)

В момента нещо са им хакнали сайта обаче ...
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

Имат доста клипове с гайдове във Vimeo (мисля, че там бяха) - там можеш да добиеш представа. Отделно във форума им е пълно с гайдове и типсове за разни неща.
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

@the.rampage.rado, аз нищо не разбрах..
а схемата - като не знам какво искаш..тя нищо не ми подсказва..освен че по някакъв начин искаш да са свързани продуктите...


а това да се линкват всички продукти - има плъгин за WP който линква всички думи които си задал - примерно задаваш да линква всички думи - "яйца" да се линкват с определен адрес.
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

Точно, нещо като тагове да се получават що годе автоматично, а не всяка статия/рецепта да я линквам ръчно.

Например да има...

...
...
...
50 гр. зехтин - като кликнеш на зехтин да отиваш на някаква страница,


....
....
...
50 гр. зехтин КостаДоро - като кликнеш да те праща на страницата на зехтин КостаДоро, ако има такова задание...

Защото например днес, ако качиш 5 рецепти си ОК, но ако трябва да качиш 50 и да ги качиш и на английски в същия момент и да ги линкнеш, нещата стават малко по-различни. Не е проблем и така, но искам да е глобално за целият сайт - като влезнеш да се загубиш от кликане по нови рецепти, статиики и такива глупости и една интеграция на автоматизация в самото начало би била много добра опция... :)

А по този начин бих избегнал неудобния момент да уча колегата на HTML (колкото и basic да е линкването в wysiwyg editor-а)
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

За Joomla има един безплатен плъгин. Казва се: seoLinks
Отделно, има платен, който може би е с по-големи възможности. На 3dwebdesign е.
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

Да - този е. Има доста възможностикато цяло - линкове за отделни думи, за цели изрази, повторения и други работи.

Общо взето, Еди прави доста читави неща за Джумла като цяло.
 
Последно редактирано:
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

добре, защо са толкова популярни тия сайтове за рецепти в последно време?
ако има далавера някаква да се бутна и аз :D
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

добре, защо са толкова популярни тия сайтове за рецепти в последно време?
ако има далавера някаква да се бутна и аз :D
Посещавани от жени = висок ctr :) Сайтовете за рецепти са нещо като п.рно сайтовете, само че за отчаяни съпруги обичащи да се мотаят в кухнята :)
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

добре, защо са толкова популярни тия сайтове за рецепти в последно време?
ако има далавера някаква да се бутна и аз :D

Видяла жабата, че коват вола, и тя вдигнала крак. ;)
 
От: Изграждане на нещо като сайт за рецепти

интересно и полезно
успех
 

Горе