Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Изкарвате ли се 1700 лв. чрез сайтове?

  • Да

    Votes: 17 24.6%
  • Не

    Votes: 52 75.4%

  • Общо гласове
    69
Статус
Not open for further replies.

voic4e

New Member
Здравейте! :)

Получи се разгорещен спор между мен и една уеб програмистка, която твърди, че е по-добре да си изкарва 1700 лв. на месец от изработка на сайтове и отделно да има доход от продажбата/строителството на недвижими имоти, отколкото да се занимава с афилиейт маркетинг или AdSense например.

Нейната теза не ми звучи сигурна, особено предвид балона с имотите и искам да чуя дали е лесно да изкарате 1700 лв. от афилиейт маркетинг/реклами в сайтовете Ви и др. подобни. Ако не е секретна информацията, ще се радвам да обосновете отговора си :)

В доходите за които питам НЕ ВЛИЗАТ доходи от уеб дизайн, уеб програмиране и т.н freelancerство, т.е. припечелени доходи. Питам само за пасивните доходи.
 
Последно редактирано:
От: Лесно ли изкарвате 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Доста е относително, зависи си от човека. В имотите има хляб като вървят, но доста нерви и неясни правила за работа (липсват изключителни права при продажби, управление на имоти и т.н.). Брокерите виждаха още повече зор дори, по мое време не им давахме заплати, а караха само на комисион.
Изработката на сайтове също си е до човек и до настройка... на мен лично ми изглежда доста хамалогия за подобна сума месечно, това са си 1-2 средни сайта на месец, което означава, че има некакъв клиент, който няма консултанти и предимно дудне.
Рекламата е по-разнообразна и симпатична, но си трябват поне някакви начални познания, ако не катедра "финанси" , то поне някоя залъгалка от по-новите специалности като маркетинг, може и от по-забутаните университети, те напоследък започнаха да привличат добри специалисти като преподаватели..
 
От: Лесно ли изкарвате 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

12-18 месеца обучение
К-5К инвестиция
...
После е лесно...
Но отговорът е още по-кратък:
Няма трудни неща, има неща които не си правил достатъчно пъти.

Ето схемата:
CEO+
SEO+
Coder+
Designer+
Sales Guru=
8500/m 4h/d.
 
Re: Лесно ли изкарвате 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

може ли да ги изкараш? може.
лесно ли е? ами няма да стане без работа.

Както доста хора тук се убедиха един развит малък афилейт блог / сайт в хербал съплементс нишите може да изкара без проблеми $$$ за месеца... когатго това ниво бъде достигнато има три пътя за развитие за да се достигне $$$$:

да правим блога / сайта по голям за да се ранкнем по-добре за повече киурди както и за повече лонгтеил киурди...

да развием още блогове / сайтове до същото ниво ( не е задължително в същата ниша)

и смесена стратегия в една ниша заповаме да доразвиваме някои един блог / сайт за да го направим голям и в същото време да развивае около него мрежа от сателитни блогове които да са КАЧЕСТВЕНИ ...

колко ще е трудно ами зависи от теб :)

за имотите смятам че има балониране и ще има корекция въпроса е тя как смята да печели от имоти ...
 
От: Лесно ли изкарвате 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Късно се сетих, че думата "лесно" е неуместна - нямаше как да я махна :wink:
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Аз не. Правя между 700 и 1500 лв. на месец, но това е само защото отделям само по 1 час работа на ден по сайта ми. Ако му развия пълния потенциал - електронния магазин, ако продавам банери и ако вдигна малко цените на сертификатите ще говорим за приход от рода на 5-6 000 лв. на месец.
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

напоследък парите взеха да се изпаряват, от имотите, от нета, от всякъде.

Дано не съм прав, но ни чакат тежки времена
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

напоследък парите взеха да се изпаряват, от имотите, от нета, от всякъде.

Дано не съм прав, но ни чакат тежки времена
Затова продавайте алкохол :lol:
 
От: Re: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

аз смятам, че твоята приятелка може да изкарва много повече ако всеки сайт който прави си прави едно копие и за себе си и си го хостне някъде :)

а клиента дали ще е доволен от това ?
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Определено има начини. Не е това колко ще го развиеш, а до къде искаш да стигнеш. Виждал съм сайтове, които на пръв поглед не са нищо особедно, не са отнели много време на създателя си, но влизат в това да докарват тези пари. И пак ще кажа че е нужно не повече от 3 часа за грижите му. Линкове + контент + някой друг маркетингов метод (приложение). ;)
 
Re: От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

напоследък парите взеха да се изпаряват, от имотите, от нета, от всякъде.

Дано не съм прав, но ни чакат тежки времена


пускаи още сайтове по възможност за сащ кризата ще отмине пръво там
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Може ако Работи по имотите или там каквото е по 5 часа на ден например и ако работи същото време онлайн - маркетинг ппк или каквото и да е могат да се изработят... но друг е въпроса че аз ако работя 5 часа да продавам имоти или т.н. нищо няма да направя тъй като не съм се занимавал. Все пак си трябва време преди да почнеш да вадиш някакви money... После се свиква и всичко става лесно СЕО мео.. научаваш нови и нови работи и също така всичко е до проба пробваш това ако не стане пробваш друго.
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

Аз лично все още не , но не съм казала не съм го направила :wink:

Според мен не е непостижима сума 1700 лв. на месец от онлайн бизнес ако това си поставите за цел:)
Из темите на форума има почти всички "тайни" как може да бъде постигното това , така че не ги игнорирайте защото ви се струва твърде просто или лесно , а слушайте какво казват другите минали преди вас по този път :wink:
Не вярвам тук да има някой който може да каже че знае всичко което би трябвало да се знае относно афилиейт маркетинга .
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

И аз още в момента искам да стигна 100$ на месец :) Все още съм проба-грешка... и напоследък предимно грешки :d
 
От: От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

tози месец дори ги минах, за справка - http://www.worldniche.com/testimonials.html Има и от други места. Доста неочаквано и с голяма доза късмет, дано да е все така :mrgreen:
ехее, браво и честито, сега остава да подобриш й конверсията.
Ако не е тайна покажи някой твой сайт, този в подписа ти?
 
От: Изкарвате ли 1700 лв. на месец от онлайн бизнес?

И аз още в момента искам да стигна 100$ на месец :) Все още съм проба-грешка... и напоследък предимно грешки :d

важното че искаш и ще стане , но не веднага и в момента ...Quick Rich схеми няма за съжаление и колкото по навреме спре да вярва човек в това , толкова по добре :)
споко по вечето сме като теб учим от собствените си грешки , а не от грешките на другите :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе