Изключване опенкарт

zarrini

Member
Здравейте,търсих но не можах да намеря отговор на въпроса.Интересува ме може ли да се изключи опенкарта за известно време? Да не се показват бутоните "купи" например, регистрацията може да си остане?
 
От: Изключване опенкарт

admin/Системни/Настройки/

[ Редактирай ] на последния таб /сървър/
Режим "Профилактика": ДА
Изключва възможността за разглеждане на магазина, показвайки съобщението за профилактика. Не важи за идентифициралите се в системата администратори.
 
От: Изключване опенкарт

Благодаря ти Стан че се отзова толкова бързо. Но тази опция не върши работа. Трябва ми да може да се разглежда магазина. Да остане като каталог. Целта ми е докато не се напълни, да няма възможнст да се купува
 
От: Изключване опенкарт

Търсиш нещо с което да скриеш бутона Купи. Търси в гугъл "Hide add to cart button opencart"
 
От: Изключване опенкарт

За да скриеш бутона "Купи":
Отвори catalog/view/theme/темата ти/template/product/product.tpl и намери:

Кода:
<input type="button" value="<?php echo $button_cart; ?>" id="button-cart" class="button" />

Замени го със следния код за да скриеш бутона:


<div style="display:none;"><input type="button" value="<?php echo $button_cart; ?>" id="button-cart" class="button" /></div>

Ако искаш да е по-елегантно и да не се заменят неща от кода си направи един XML VQMOD файл.

Разбира се при различните теми може да има и разлики,но ключовото което търсиш е echo $button_cart
 
Последно редактирано:
От: Изключване опенкарт

ЕТО ти един примерен XML файл как можеш да си го направиш за VQMOD.
Правен е за версия 1.5.4.1 на Опънкарт и тема megastore,тествай може да работи,премахва бутона от страниците категория и продукт,аналогично се прави и за други места където ти е необходимо
 
От: Изключване опенкарт

Преди да направя това обаче, си мисля дали ще бъде здравословно за индексирането ако няма продажби?! Нали все пак е магазин?
 
От: Изключване опенкарт

писаха ти влизаш в кода триеш реда с бутона и няма да има продажби
товаа е най-доброто решение и без никакви плугини
 
От: Изключване опенкарт

Последния ми въпрос беше друг. Дали за това че няма да има нито една продажба google няма да сметне че нищо не става от този магазин. Все пак идеята ми е да се пълни малко по малко поне 6 месеца и надеждата ми е от 10- страница да сляза поне на 3-та.
Новак съм още и за това питам. Ако няма да навреди, махам бутоните веднага.
 
От: Изключване опенкарт

Г не следи продажбите а контента, съдаржанието е важно. Когато е полезно и хората се заседяват да го четът какъв ти е проблема. Освен това мож да ползваш коментарите социалните плъгини рич снипетите болга и етц. Което само ще ти допренесе повече полза. Като си подредиш добре категориите с продуктите сложиш добри описания, снимки , видео атрибути всичко ще си е наред.
 
От: Изключване опенкарт

Пробвах. По гореописания начин маха бутона само на страницата на продукта. В категориите си стои, в модула за най нови също. Предполагам че трябва да се променят всички темплейтски файлове. По добре да не го пипам, че след това пак си е работа.
Ако някой много се натисне да си купи нещо ще се свържа с него.
Благодаря още веднъж!
 
От: Изключване опенкарт

Защо ако иска да си купи ти какво ще му кажеш. Мислиш ли че продажбите ще завалят и едва ще смогваш. Напълни го малко с продукти и не се занимавай да махаш бутони и да е като каталог но после магазин доста е объркващо.
 
От: Изключване опенкарт

Ако някой иска да купи, ще му се обадя и ще му обясня че магазина все още не е действащ, но ако потвърди поръчката мога да му изпратя продукта.
Колега, нов съм в онлайн търговията, не в търговията като цяло :) Естествено че не мисля че ще завалят поръчките, дори не ми е това целта :) Винаги си предвиждам поне 2 години минимален срок за разработка, докато започне един бизнес да печели. Просто не искам да се излагам, за това мисля как ще стане най добре и се допитвам до вас.
За махането на бутоните имаш право, така и смятам да направя.
Весели празници на всички!
 
Последно редактирано:
От: Изключване опенкарт

Преди да направя това обаче, си мисля дали ще бъде здравословно за индексирането ако няма продажби?! Нали все пак е магазин?

За първи път срещам търговец, който не иска да продава!
Относно гошо - на него въобще не му пука дали продаваш или се правиш само на писател, съчинявайки описания на продукти.
И два лева да изкараш за месец, пак са си приходи.
Не виждам какво пречи, докато буташ магазина в SERP-а, да изкарваш пари.

Представи си следното: Човек два пъти попада на твоя магазин и все не успява да си купи желаното - на третия път ще ти набие хикса горе в дясно, без въобще да погледне дали си направил водосвета по откриването на магазина.
 
От: Изключване опенкарт

Не че не искам да продавам. Но на първо време не е това приоритета.
Прав си за твоя пример от една страна. От друга страна обаче ако се предлага нещо което другите не предлагат, клиента ще се връща докато успее да си го купи.
А по добре ли ще бъде, ако в магазина има качени 20 продукта? Тогава пък друг клиент ще удари хикса.
Нямам претенции че знам как ще е най добре. Не съм се занимавал с онлайн търговия, но това което ме радва е че тук има много кадърни хора и има какво да се учи от тях :)
 
От: Изключване опенкарт

Аз бих качил в магазина единствено стоки, които имам. Така няма да имам случайни нежелани посещения.
Дори за развит магазин бих предпочел изчерпаните стоки да ги скрия, вместо клиента да чете "Изчерпано. Очакваме доставка". Освен ако няма сходни стоки, към които да го насоча.
Имам голям офлайн опит, и знам какво правят клиенти, които очакват от теб да имаш нещо. В повечето случаи идват два пъти, и след това вече не идват за нищо при теб.
 
От: Изключване опенкарт

На същото мнение съм. Не мога да си представя как ще се обяснявам ако някой поиска нещо което го нямам.
Продавам неща които имам в наличности. За момента обаче изпитвам затруднения със заснемането на продуктите, но ще го реша като си купя нужното оборудване.
 
От: Изключване опенкарт

За това има решения, евентуалния клиент може да се абонира за продукта и когато е в наличност магазина автоматично му праща емайл.
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=3514

Ако искаш ще ти го дам да го тестваш!

Вижте и друго интересно, не че е по темата ама ми хареса пазарлъка ...
http://www.oc-extensions.com/Price-Alert
 

Горе