Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

sunstorm

Active Member
Интересен случай имам тези дни и не знам как да реагирам. Все са ми изкопирвали сайтове и са правили дупликат, ама точно по този начин не.

Погледнах, че GWT са се появили към сайта ми ненормално количество линкове (3700 бр.) от o r g anizationa l p m.com (сайта е с разделени букви). След като проследих линковете се оказа, че имам по 100 бр. линкове към 37 статии в сайта. Интересното, е че са ми изкопирали част от сайта (с цялата му структура и шаблон) и са го "поставили" в този по-горе.

Та въпроса ми е ако някой е имал подобен проблем, да сподели как да ги разкарам тия 3700 линка, защото имам някакви съмнения, че ще повлияят зле на сайта ми.
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

В ГУМТ има опция за премахване на входящи линкове
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

И на мен руснаците ми бяха копнали един сайт от-до, че чак и домейна същия, само че .ру, но въпреки това на моя се покачват посещенията.

Значи за премахването на спамърски линкове към твоя сайт, ще трябва да ги копираш всичките, които мислиш, че са спамърски в един текстов файл един под друг и да събмитнеш същия тоя файл в уебмастърса тулс. Ще отнеме известно време, докато се изчистят "въпросните спамърски линкчета". Обаче внимавай много, защото това е нож с две остриета. Имам предвид, като ъплоуднеш въпросния файл, след това трябва да го пазиш добре тоя файл, защото ако в бъдеще поискаш да махнеш или добавиш спамърски линк, ще трябва да променяш същия файл и наново да се качва. Иначе с нов - няма да стане.
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

И на мен руснаците ми бяха копнали един сайт от-до, че чак и домейна същия, само че .ру, но въпреки това на моя се покачват посещенията.

Да и на мен са ми копирали целият сайт и са го слагали на отделен домейн. Само, че тогава линковете си сочиха към техни домейни. Макар, че бях слагал в .htacess файла редове, които забраняват "изтегляне" на пълно копие на сайта. (явно недостатъчно). Макар, че те тия руснаци нямат спирка, решат ли.

Тук обаче дилемата е друга. Тъй като тия 3700 линка изглеждат доста "изкуствени", макар и да не са добавени от мен се чудя дали да ги пусна за премахване в GWT или да не предприемам нищо. Щото като нищо ще го отнеса в един следващ момент. Пък може и да Не. Знам ли вече.
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Мен, ако питаш - изчакай... :) Да не се получи някой фал без да искаш.

П.П.: Плюс това доколкото разбирам беклинковете са от 1 домейн, нали? А не 3 700 домейна - втория вариант би бил пагубен, но с тези... не би трябвало чак, чак толкова да ти навреди. Имай едно на ум и следи за предупреждения или нещо такова, но като цяло за момента според мен е по-добре да си траеш.

Нека и други споделят мнение. :)
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Ако изключим линковете, има ли някакъв друг начин да се разбере, че някой е копирал сайта ти?
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Ако изключим линковете, има ли някакъв друг начин да се разбере, че някой е копирал сайта ти?

Един го бях засякъл по брояча. Отчете влизания в друг сайт. :) Иначе сигурно би го засякала по дублираното съдържание в гугъл евентуално.
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Според мен това няма да те събори в серпа, ако имаш достатъчно качествени линкове, даже ще помогне. Проблем е за нов домейн.
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Блокни ги от гугъл тула за да не ти прави проблем
 
От: Изкопиран сайт + хиляди линкове към него от копието

Блокни ги от гугъл тула за да не ти прави проблем

Тествал ли си тула как работи? Блокирал ли си точно такива адреси и как се отрази това на твой сайт? Дай малко повече подробности, щото предполагам, че си тествал щом като така категорично ми го препоръчваш.
 

Горе