Излязоха резултатите за октомври на Gemius

За мен лично има доста изненади. Гледам, че sportal.bg, data.bg, mail.bg, Profit.bg са паднали доста.

Но според Алекста първите 2 места са разменени - vbox7 и abv: http://www.alexa.com/topsites/countries/BG

Тази година класацията ще е нещо от рода на:

1. NetInfo
2. InvestorBG
3. NEG
4. Sportal
5. Economedia
6. Rezonmedia.eu
7. WebGround
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

А предприемача защо го няма ... мисля, че сме доста по-силни от повечето сайтове там :)
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Да и аз невидях, да имаме плъгин за гласуване в системата им.
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Според Алекса - 56 място за Predpriemach.com :D

ГоУеми сме, но все още изоставаме от мамите :twisted:
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Според Алекса - 56 място за Predpriemach.com :D

ГоУеми сме, но все още изоставаме от мамите :twisted:

Мамите са много, нямат бутане. Чакаме Блинки и Кулайса да разкрият новостите, може да направят и една кампания с кибапчита мибабчита :D
 
Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

А предприемача защо го няма ... мисля, че сме доста по-силни от повечето сайтове там :)
Ще го има, просто не ползва този мерител на трафик, който ползват показаните сайтове в класацията им. Сайтовете там са предимно медийни, както и най-популярните в България. Единствените, които са в нашата ниша от класацията са kaldata.com, mobilebulgaria.com, hardwarebg.com, manager.bg (може би леко), idg.bg, computerworld.bg.

Ще гледаме и ние да качим един мерител на Гемиус, за да измерим някой ден трафика и да ни качат в класациите си. ;)
 
От: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

една кампания с кибапчита мибабчита :D

Мисля, че това ще ни изстреля с поне 10-15 места нагоре :D
 
От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Сайтовете там са предимно медийни, както и най-популярните в България.

Ще гледаме и ние да качим един мерител на Гемиус, за да измерим някой ден трафика и да ни качат в класациите си. ;)

Блинки, по-елитен и глобален трафик мерител от алексата не съществува ;) Както виждам, предприемач.ком се нарежда доста пред "най-популярните в България". Факта, че 300 сайта разчитат на Gemius брояч-а, не ги прави по-популярни...
 
Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Блинки, по-елитен и глобален трафик мерител от алексата не съществува ;) Както виждам, предприемач.ком се нарежда доста пред "най-популярните в България". Факта, че 300 сайта разчитат на Gemius брояч-а, не ги прави по-популярни...

Факта, че доста малък % пък от ползващите интернет разчитат на Алекса туулбара, не прави статистиката елитна и глобална. По-голяма глупост от написаното не бях чувал скоро, поне след като липсват едни китайски елементи от форума.

Ще се обоснова с пример - два сайта с еднакъв трафик, около 5000 човека. И двата насочени към българска аудитория, но в различни ниши. Резултата е, че единия имаше алекса трафик ранг ~980 (за бг), а другия ~2840 (отново за бг). Иначе казано, потребителите посетили втория сайт би трябвало да са с 2/3ти по-малко, да? Не - просто нямаш туулбара.
 
От: Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Ще се обоснова с пример - два сайта с еднакъв трафик, около 5000 човека. И двата насочени към българска аудитория, но в различни ниши. Резултата е, че единия имаше алекса трафик ранг ~980 (за бг), а другия ~2840 (отново за бг). Иначе казано, потребителите посетили втория сайт би трябвало да са с 2/3ти по-малко, да? Не - просто нямаш туулбара.

Ясно си е че няма точна класация и всяка дава някакви отклонения и предпочитания. Та даже и серпа на гугъл се манипулира :) Скоро даже имаше тема за една българска пародия ...
 
От: Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Факта, че доста малък % пък от ползващите интернет разчитат на Алекса туулбара, не прави статистиката елитна и глобална.

Което е доказателство за манипулация на трафика (по обоснованият ти пример). Единствено алексата е естествен показател на трафик - още повече, че малък % процент потребители ползват Алекса туулбар. Не се налага да вграждаш код в сайта си, който често забавя зареждането по-различни причини.

За теб може да е глупост мнението ми, но за мен е реалността, такава каквато е ;)
 
Алексата е естествен показател на трафик, от определена частица от интернет - тази, която ползва услугите на туулбара им, именно за това съветвам потребителите да не се предоверяват на тази статистика, защото е повече от неточна.

Що се отнася до забавянето на сайтовете - вече почти не останаха броячи, които да не предлагат зареждането на джаваскрипта им асинхронно, което означава че кода за брояча се зарежда във фонов режим докато се теглят останалите елементи и ти се рендва цялата страница. Един потребител не би забелязал забавяне, ако всичко е направено като хората.

Всеки има право на мнение, просто твоето гледа през доста изкривена призма ;) Това не е реалността, това е песъчинка от реалността.

За пример, един сайт с идентичен на форума, който се намира на 56то място, трафик може да се намира на 300+ място в алекса. Тук вече говорим за различни потребители и различни потребности. С оглед специализираната аудитория на този форум, голяма част от потребителите имат инсталиран алекса туулбар за да могат да следят класацията на собствените си сайтове, но същевременно с това изпращат и данни, че посещават този форум. От друга страна пък, сайта който е на над 300+ място е да речем с футболна тематика - там хората не се интересуват от трафик ранк, те влизат за да прочетат една новина - не им трябва алекса туулбар. Иначе казано според алексата разликата в трафика би трябвало да бъде от 5 до 6 пъти, но той е идентичен по брой и за двата сайта.
 
Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Факта, че доста малък % пък от ползващите интернет разчитат на Алекса туулбара, не прави статистиката елитна и глобална. По-голяма глупост от написаното не бях чувал скоро, поне след като липсват едни китайски елементи от форума.

Ще се обоснова с пример - два сайта с еднакъв трафик, около 5000 човека. И двата насочени към българска аудитория, но в различни ниши. Резултата е, че единия имаше алекса трафик ранг ~980 (за бг), а другия ~2840 (отново за бг). Иначе казано, потребителите посетили втория сайт би трябвало да са с 2/3ти по-малко, да? Не - просто нямаш туулбара.
Alexa рангът не е добър мерител, особено за бг сайтове. По тази логика доста добре се класираме (форума) в алексата. Най-добър за мен лично си е Аналитикса на Гугъл, въпреки, че там не може да се измерят други статистики. Такива като: пол, възраст, интереси, сем. положение, професия и всичко, което има по анализите на аудиторията на сайтовете на големите медии, или поне на тези като NetInfo, InvestorBg и подобни.

@ктомов, влиза силно. Но ако се замислиш, потребителите с аласка тулбар в браузъра, от където реално и черпи данни Alexa-та, са обикновени хора, които могат да дадат общо каква е картинката, стигнем ли до детайлите, определено не съвпадат с реалността. Тулбарът на алексата е една потребителска грешка, която дава някакви статистики, които ако чрез тях се продава реклама, ще е голяма грешка. Тези статистики са по-скоро много висок (може би от самолет) поглед над нещата, нищо повече. :)
 
Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

@ктомов, влиза силно. Но ако се замислиш, потребителите с аласка тулбар в браузъра, от където реално и черпи данни Alexa-та, са обикновени хора, които могат да дадат общо каква е картинката, стигнем ли до детайлите, определено не съвпадат с реалността. Тулбарът на алексата е една потребителска грешка, която дава някакви статистики, които ако чрез тях се продава реклама, ще е голяма грешка. Тези статистики са по-скоро много висок (може би от самолет) поглед над нещата, нищо повече. :)

Данните от алекса са просто ориентир. Един кол в 10 декара нива ;)

Да, доста потребители ползват туулбара (инсталиран е с някое приложение и не са махнали отметката), но процента е толкова пренебрежимо малък, че няма и на къде повече ;)
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Блинки, я дай малко инфо от кухнята каква е статистиката на предпиремача
 
Re: От: Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Данните от алекса са просто ориентир. Един кол в 10 декара нива ;)

Да, доста потребители ползват туулбара (инсталиран е с някое приложение и не са махнали отметката), но процента е толкова пренебрежимо малък, че няма и на къде повече ;)
Да, точно това казвам. Ще е доста тъпо, яко някой отиде да продава реклама на сайта си, допирайки се на тези статистики. Това не съм го виждал до момента, вярвам, че няма и да го видя.

Добър бизнес, заформен около тулбара на потребителите. Никак не е зле. Но в сравнение с аналитикса или примерно Гемиус, се явява просто да видиш, че е тъмно навън, а къде си и какво има там - забрави. :)
 
Re: От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Блинки, я дай малко инфо от кухнята каква е статистиката на предпиремача
Какво те интересува, защото ние така или иначе сме обявили насам натам какво генерира като трафик. Но да ти кажа честно, за тясно специализиран сайт, доста добре се справя. Поне така мисля, но това могат да кажат и другите потребители. Трафик от общи неща, почти не го броя. Както казах, тясно специализирани термини, фрази и подобни. Тук-таме и нещо ей така.
 
От: Излязоха резултатите за октомври на Gemius

Блинки, Ктомов - съгласна съм с мненията ви. Естествено, че за продажба на реклама аналитикса е най-предпочитан анализатор. Затова само него ползвам в сайта си. Всеки друг мерител е по нечий вкус ;)

Дори забелязвам, че доста англоезични сайтове използват публична статистика на аналитикса тук. Все пак, тези данни са лични и не всеки би ги изкарал на показ.
 
Последно редактирано:

Горе