Измамници! Аман!

madgooglebot

Well-Known Member
Пак се пробват с куци номера... внимавайте някой да не се бръмне :)

по пощата


И не е зле да направите една тема където всеки да шерва всякакви простотии от нета... най-малкото ще се светкаме за нестандартни врътки :twisted:
 
От: Измамници! Аман!

Преди години имаше едни, то и сега ги има, дето ти пращат една листовка на английски и вътре са ти взели разни публични данни на фирмата и общо взето пише, че са някакъв безплатен регистър и само искат да сверят инфото, но ако им върнеш разписан отговор и не си прочел дребния шрифт, ти се обаждат след един месец и ти казват, че имаш да плащаш около 1000 евро. Бях им върнал отговор с подписа си и ме бяха подгонили, но след справка със съответното посолство в София ги издирихме и бързо им свихме перките. Но явно разчитат на - "ако мине" :)
 
Днес изхвърлих едно такова. Не знаех, че е измама. Реших, че някой се пробва. Явно имам 2 филтъра. :)

Моето беше от Чикаго до един сайт, да ми правят PR и имаше 2 суми - $1390 и $699. Идиоти. Офертата беше некадърно направена и не успях да я разбера, чак след 1вата минута успях. А това е кофти и не говори добре за подателя. И си рекох "некви тъпаци ще ми правят PR, а не могат даже да ми кажат какво искат". И реших, че не са за мен. А сега разбирам и че са измамници. Иначе имаше и плик, с който да върнеш отговора, като сложиш тикче или маркираш на коя оферта си се спрял. Както е показано горе де. Нещастници, баце. :)
 
Какво се шашкате пък вие? Тези си личат от километри, стига да не сте от вчера в интернет.

За новите:
1. Никой няма да ви пише каквото и да е било за домейна ви, освен ако той не желае да го закупи!
2. Домейна ви е регистриран от компания А - видите ли различен адрес като подател на писмото, ако вече не е в спама, го блъскате там. (Проверявайте и header-ите)
3. Ако все пак не спазите горните две неща, влезте си в акаунта където сте регистрирали домейна, вижте колко време му остава и ако домейн доставчика ви е свестен ще имате тикет система. Няма ли нов тикет ще спите спокойно.

Като краен вариант, може да се свържете с домейн регистратора, но според мен това е пълна глупост и само ще им загубите времето.
 

Горе