Изнудване - истинската петъчна тема

bobbydigital

Active Member
Колеги, сега ще ви разкажа една история или по точно как доброто никога не остава ненаказано.

Имам сайт за обяви от 2004 година, http://www.bitak.net. Имам 16-17 години опит в програмиране и сео повече като хоби.

Някъде към 2014 се запознах по скайп с един господин да го наречем Ганьо, който също имаше сайт за обяви top-obiavi нещо си и така покрай сайтовете си станахме интернет приятели.

През 2011 година реших да напиша и да пусна безплатна система за обяви речено сторено, така и направих.

През 2015 година реших да напиша нова версия на безплатната система за обяви, речено сторено, почнах да я пиша, на 6-тия месец Ганьо каза аз мисля също да я ползвам тази безплатна система и ще я тества, и аз казах еми хубаво тя е безплатна тествай я, нямам против. Не сме имали никакви уговорки да му плащам нещо или да му връщам нещо за тестването, той сам предложи да тества, аз не съм го молил за нищо. Така или иначе системата ще я има със или без неговото участие.

Преди 5-10 дни системата стана готова, пуснах я за свободно сваляне. Пуснах тема в която помолих и други хора да я тестват, получих добри идеи и коментари, някои са реализирани благодарен съм много на потребителите които отделиха време.

Какво стана вчера? Ганьо иска да правя промени по системата така че на него да му е удобно според неговото виждане, което разбира се аз категорично отказах, това е моята система и аз решавам какво и как ще става. Познайте какво последва? 16 поста в рекламната ми тема със негативи за системата и как за нищо не ставала и как да не съм се занимавал и как съм лъжел потребителите дето искали да си свалят безплатната система. Съответно го изтрих от скайпа.

Помолих админите, изтриха темата днес пуснах нова, познайте какво стана 16 поста плюене, закани, заплахи, викам хубаво ще се разберем по скайп, викам пич кажи какво става, защо така правиш, познайте какво стана, каза ми че съм му дължал 80 часа за това че тествал, повтарям 80 часа програмиране, защото той бил тествал системата и щял да ми прати файл с промени да му направя, защото иначе ако не съм го направил, щял да купи линкове от сапе от секс сайтове и да ми прецака системата и сайтовете. Можете ли да си преставите???

Давам безплатно система за обяви и вместо поздравления получавам заплахи и закани.

Днес цял ден съм като треснат с мокар парцал, чудя се и се мая аз ли съм луд и какво става???

Това е системата който иска да се "прецака" и да си я свали: http://www.dclassifieds.eu/
 
Абе не знам цялата история но имаше и добри предложения, които както каза не си длъжен да вземеш в предвид.
Но все пак възползвай се ситуацията.
 
Абе не знам цялата история но имаше и добри предложения, които както каза не си длъжен да вземеш в предвид.
Но все пак възползвай се ситуацията.

за тази тема, дето и ти писа съм благодарен, и както казах, важните неща са реализирани и не отричам, че много помогнахте, но Ганьо наспами другата тема и забележи, главния аргумент беше че системата за нищо не става и че лъжа хората които ще си я инсталират, един вид искам да ги прецакам.

сега все едно ти да ми кажеш, тествах ти системата, дължиш ми 10 часа програмиране.
 
Последно редактирано:
за тази тема, дето и ти писа съм благодарен, и както казах, важните неща са реализирани и не отричам, че много помогнахте, но Ганьо наспами другата тема и забележи, главния аргумент беше че системата за нищо не става и че лъжа хората които ще си я инсталират, един вид искам да ги прецакам.

сега все едно ти да ми кажеш, тествах ти системата, дължиш ми 10 часа програмиране.
Еби го ти, гледай какво можеш да извлечеш като полза а с другото Блинки ще се оправи. На всеки ако почнеш да се връзваш така няма да ти остане време хляб да ядеш.
 
Кофти история, особено като се има впредвид, че системата е OPEN SOURCE, има я в гитхъб и всеки, който иска да прави промени и е малко умен, може да си я вземе от там и да направи промените, да пулне request и ако промените му са читави ( това го решава собственика ), тогава ще бъдат добавени, иначе това кой какво тествал в свободното си време.. Ами негова си работа.
 
Нали разправят, че новия пингвин вече не наказва. Само игнорира линковете. Така че можеш да си по-спокоен евентуално.
 
Нали разправят, че новия пингвин вече не наказва. Само игнорира линковете. Така че можеш да си по-спокоен евентуално.
хм точно за това не ми пука, много се ядосах, защото Ганьо си мисли че съм му длъжен с нещо.

И да хваща пингвина, както той така и аз мога да си купя линкове, то не е голяма философия.
 
То е ясно, че няма ненаказано добро. Относно линковете, които щял да купи, силно ме съмнява да го направи, защото трябва да даде пари, а до колкото разбирам и топлийка няма да му влезе (сещате се) :D. А дори да купи линкове, то не мисля, че ще ти навредят. Към 1 мой сайт имам доста линкове от ХХХ и си дърпа яко напред, Гошко не ме закача, така че не се впрягай излишно :)
 
Аз изобщо не виждам никакво изнудване тук, то просто е смешно. Хех се така да те изнудват ;)

Иначе значи ти си от главните виновници (в кръга на шегата) да се мъчим са да се занимавам с интернет, след като съм изял толкова банове навремето в тоя сайт - битака :D:D
 

Горе