Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

nikolai.mt

Well-Known Member
Моля за малко информация относно използването/вграждането на клип/филм от youtube и vbox в мой сайт. Ще имам ли някакъв проблем с авторските права или с някой институции ако използвам в сайта си чрез вграждане клип или филм взет от посочените сайтове? Нито един от клиповете/филмите не съм го качвал аз, просто намирам видеото пиша някакво описание и го поствам в моя сайт. Моля за компетентен отговор, благодаря предварително!
 
От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

nikolai.mt - според зависи в конкретния случай, но предполагам, че едва ли ще имаш проблеми, по-скоро ако има някакви проблеми, въпросния клип ще бъде изтрит от порталите за видеосподеляне, а последствията при теб от това действие ще са, че съответния клип, респективно статията няма да са актуални и ще е досадно за читателите да отварят такава тема.

Обаче в същото време внимавай ако ще използваш Адсенс-а, защото знам за баннати акаунти от Гугъл Адсенс точно по тази схема, която питаш.
 
От: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

Обаче в същото време внимавай ако ще използваш Адсенс-а, защото знам за баннати акаунти от Гугъл Адсенс точно по тази схема, която питаш.

Какъв е бил проблема с Гугъл Адсенсе?
 
От: От: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

Какъв е бил проблема с Гугъл Адсенсе?

Липса на качествено и актуално съдържание в сайта. А нещата бяха направени точно по този начин: Клипове от "тубата" + кратко описание на клиповете.
 
От: От: От: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

Липса на качествено и актуално съдържание в сайта. А нещата бяха направени точно по този начин: Клипове от "тубата" + кратко описание на клиповете.

Тоест дори на blank page немога да сложа Адсенсе? Интересно :) Мерси за инфото
 
Re: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

nikolai.mt - според зависи в конкретния случай, но предполагам, че едва ли ще имаш проблеми, по-скоро ако има някакви проблеми, въпросния клип ще бъде изтрит от порталите за видеосподеляне, а последствията при теб от това действие ще са, че съответния клип, респективно статията няма да са актуални и ще е досадно за читателите да отварят такава тема.

Обаче в същото време внимавай ако ще използваш Адсенс-а, защото знам за баннати акаунти от Гугъл Адсенс точно по тази схема, която питаш.

Странникът и аз така мисля, но исках да чуя и друго мнение. А относно Адсенс, при положение че пиша уникални текстове смяташ ли че пак ще има проблем?
 
От: Re: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

Странникът и аз така мисля, но исках да чуя и друго мнение. А относно Адсенс, при положение че пиша уникални текстове смяташ ли че пак ще има проблем?
С адсеснс винаги можеш да имаш проблем. Кажи сега и че всичко това "уникално" съдържание ще се "промотира" във фейсбук и ти давам гаранция, че максимум до месец имаш бан, ако акаунта е нов.
Ако е стар може да те оставят да отлежиш месец-два.
 
От: От: От: От: От: Използване на клипове/филми от YouTube и Vbox

Тоест дори на blank page немога да сложа Адсенсе? Интересно :) Мерси за инфото


Не, не може, пък и това е най-глупавото и е един от най-сигурните методи да те накажат: да сложиш Адсенс на чиста, празна от съдържание страница!
 
Не, съдържанието не се поства във фейсбук, общо взето добре се индексира само от гугъл, и посещенията 90% са от него.
С адсеснс винаги можеш да имаш проблем. Кажи сега и че всичко това "уникално" съдържание ще се "промотира" във фейсбук и ти давам гаранция, че максимум до месец имаш бан, ако акаунта е нов.
Ако е стар може да те оставят да отлежиш месец-два.
 

Горе