Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

?

  • Не, защото така се подигравам с труда на хората (но тегля като луд филми и музика от тракерите)

    Votes: 16 16.2%
  • Не,защото така се подигравам с труда на хората(също си купувам музика и филми от видеотеката :) )

    Votes: 1 1.0%
  • Никога не съм ползвал и не мисля да ползвам!

    Votes: 7 7.1%
  • Ползвам само да видя функциите на даден скрипт, а ако ми хареса си го купувам!

    Votes: 34 34.3%
  • Нямам излишни пари, иначе бих си плащал....

    Votes: 23 23.2%
  • Дори и да имам пари, като го има безплатно защо да плащам ?

    Votes: 8 8.1%
  • Друго ... (ще си напиша мнението в темата :) )

    Votes: 10 10.1%

  • Общо гласове
    99
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Много рядко ако автора не ми изглежда читав ги свалям за тестване...
Като цяло избягвам, със сигурност никога не ги ползвам по сайтове. Само рискове...
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

някой би ли ме светнал, защо анкетата е променена ? :shock:
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Ползвам разбира се. Но когато нещо сериозно ми хареса и предпочитам да работя с него си го закупувам. Досега съм закупил максимум 3-4 броя, като единия изобщо не го ползвах - набутка.
.......Лощото е, че има скриптове, които ми харесват, а се продават в нета от 5 до 95$ /за един и същ/. Е айде по-пътя на логиката оригинала да е най-скъп та от там ли да го закупя?
 
Последно редактирано:
Re: От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

някой би ли ме светнал, защо анкетата е променена ? :shock:

много повече хора ще си кажат ако е анонимна :)
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Друго ... (ще си напиша мнението в темата )
Теглил съм гледал съм, слагал съм и после съм трил...
Винаги търся безплатна алтернатива, без значение дали платената е 100 пъти по хубава.
Само проблеми и рискове има с тези нулирани скриптове. Не ми се тормози главата да мисля за 100 неща като как да се крия, къде да зема прайвъси и т.н. Предпочитам да мисля по дадения проект и да си насоча усилията в ползотворни неща. Ако ми липсва дадена функция, не ми е проблем да си я донапиша.

Другото с тея нулирани версии е че никога не знаеш дали кода е чист. С нулирана версия някой може да осъществи достъп до хостинга ти и да си го ползва за какви ли не цели (спам, крадене на трафик, скрита реклама, и т.н.)
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Друго ...

да си призная през годините ми в нета ползвах един път и какво се случи:
Исках да тествам една система за обяви платена за около 360$,
Беше хакната на 1 вата седмица,през файл който беше се индексирал в гугал пример: ввв.сайта/хакниме.пхп/ и загубих 3 дена да я превеждам и вкарвам в час :(
Но е по добър вариянт,от колкото ако Ви се случи това по долу....



Извод:
ВНИМАВАЙТЕ къде си давате парите-да не патите!


пс:казвам го,защото се опарих и с платена такава за запознанства закупена от уса за 990$+200$ модул +плащане на програмисти за някой неща(нищо лично към тях) и няма да ви кажа ква сума ми излезе(=)
След това системата беше хакната(не говоря празни приказки,на някой ще се стори познато),а фрее съпорта му изтече времето(даже ме блокира в скайп след няколко въпроса)и на Мен ми писна :(след като ми мине....ще има 2 ра серия със сигурност и може би някакво възмездие)




Какво мисля Аз след всичко това за да бъде успешен вашия проект:

1.наемате си добър програмист
2.кажете си изискванията,за визия,структора и т.н
3.давате му хххх лева
4.сключвате договр с него за неограничен срок на подръжка и...
5.дерзайте :)


Интернет!!!
не е БЕЗОПАСНО МЯСТО!!!
Внимавайте!!!
НО не забравайте,БЪДЕТЕ ХОРА!!!
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Представете си следната ситуация в контекста на темата...........
Разходка в парка, и изведнъж в краката ви 100$. Колко от вас ще се наведат да ги вземат и колко ще си кажат - Бал съм го, другата седмица ще си ги изработя, те тия пари са на някой, който си ги е загубил ама той се бил трудил.....Е как да не вземеш нещо което ти е пред очите с голям бутон ДАУНЛОУД ами да си го търсиш, и като го намериш на 5-6 места - да го купиш и да се кефиш че си омотник.
Единствено се купуват неща, за които може да си създадеш проблеми в бъдеще, и то се купуват когато сайта потръгне.........не, че не можеш да кажеш, че си го купил от очилат индиец и да не знаеш че е нулед версия. С труда на хората не се подиграваме в този случай. Подиграват се хората които създават нулед версии. И ако някой още мисли, че не съм прав - Го питам директно в очите - Ти пичага, нито един филм ли не си свалил от Замунда? Е па що се подиграваш с труда на ората, те как ще избият филма..па иди на кино не дърпай торенти.
Човек дето е свалил дори 2-3 торента в живота си, да не ми обяснява, че си купува системите винаги.

Това беше малко да разбъркаме мозъците ......:)
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Абе не си прав. Сравнението ти е абсурдно.
Аз ако сътворя един скрипт и бай Пешо ми го нулира, това не е равнозначно да съм ходил в парка и да съм загубил диска със скрипта. Щом съм пуснал скрипта за продажба и искам пари, всяко нулиране и използване на нулирана версия си е престъпление. Докато загубата на 100$ дори не мога да я докажа. От гледна точка на този който ползва е едно и също, да - и в двата случая той взема без да пита. Но от гледна точка на собственика на 100-те долара и собственика на скрипта е съвсем различно.

Я си представете следната ситуация - утре примерно установя че някой от вас използва нулиран мой скрипт, свързвам се с хостинг провайдъра ви и му казвам че сте нелегален и искам сайта ви да изчезне. На следващият ден се събуждате и установявате че сайта ви го няма. Как ще се почувствате? Толкова труд над сайт и т.н. на вятъра! Дали по същият начин не се чувства и създателя на скрипта като види някой да му го ползва неправомерно?
Замислете се малко! Не си струва, ползвайте безплатни алтернативи като нямате пари! Аз на компютъра си почти нямам нелегален софтуер. Основно уина и офиса, на всичко останало има достойни безплатни алтернативи.
 
Все повече и повече намалявам пиратското съдържание на компютъра си, все пак не може от рас.
Смея да кажа че отказвам работа когато се ползват нулирани скриптове по проектите, ако не се смени с фрее алтернатива или не се закупи линенз не пиша и грам код.


За програмите които ползвам ми е съвестно, защото знам колко зор е да се напишат, но за филми и музика хич не ми дреме.
Просто като знаеш колко зор е да се направи нещо го цениш
 
От: Re: От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

много повече хора ще си кажат ако е анонимна :)
Аз бих си го казал и без да е анонимна. Гласувал съм вече за Ползвам само да видя функциите на даден скрипт, а ако ми хареса си го купувам!
Няма да отричам, че съм ползвал нулнати систем/темплейти, но си има резонна причина за това. Както всеки знае, голяма част от производителите на софтуер в момента предлагат демо/траел версия на предлаганият от тях софтуер. Какво става обаче със скриптовете? Какво става когато получаваш само демо до админ/юзър интерфейса? В интерес на истината съм ползвал доста нулнати системи/темплейти, но държа да отбележа, че НИКОГА не съм го правил на "жив" сайт.
За мен нулнатите истории са просто траел версии, на софтуер който не предлага траел версия. Това е. Нямам 300 излишни долара, които да хвърля за система, чиито автори ми предлагат само достъп до интерфейса и да не знам що за бълвоч се крие зад шарените картинки. Сигурен съм, че голяма част правят същото. За мен нулнатия софтуер съществува само и единствено поради грешната политика на авторите му, а именно непредоставянето на 15/30 дневна траел версия, чрез която да успееш да се запознаеш както с интерфейса така и с бекенда, така и да упознаеш кода и да прецениш дали ще ти свърши работа или не.

Забравих да добавя любимата ми фраза - If it does the job - get it!, или иначе казано, след като сте тествали скрипта/темплейта/добавката и сте установили, че ще ви свърши работа - купете го.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Абе не си прав. ..

Аз знам, че не съм прав. Не подкрепям използването им. Но все пак ми се струва, че много повече се използват отколкото си го признават колегите.
А сравнението ми с торентите и правата върху филмите беше добро, но ти избра да не го коментираш...
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Аз вече 5-и ден се опитвам да си закупя ioncube и излиза някакъв проблем тия пичове просто не искат да ми взета 300-та долара, така че понякога да си намериш нулиран скрипт или кракнат софт е по-лесно от закупуването му.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

?!? Че те драйверите, за да ползваш нещо енкоднато са безплатни? За какво ще даваш 300 долара?
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Предполагам, че иска да закупи Енкодера, а не безплатния декодер.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Постоянно се пише софт който трябва да се енкодва
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Аз знам, че не съм прав. Не подкрепям използването им. Но все пак ми се струва, че много повече се използват отколкото си го признават колегите.
А сравнението ми с торентите и правата върху филмите беше добро, но ти избра да не го коментираш...

Ние тук не правим филми :) Гадно е когато прецакваш колеги от бранша! :)
Всъщност сравнението ти е добро. Но не напълно. Ако вземеш от комшията новия му филм, няма да ощетиш производителя на филми. В замунда схемата е същата. Теглиш филма от хора които ти го дават на заем. Никой магазин за двд-та няма да ти изкара лицензиозно споразумение че филма може да се гледа само на един телевизор от само един човек нали? При софтуера го има това нещо обаче. Точно тук е разликата. Пък и филмовата индустрия може напълно да се издържа само от кината.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Пък и филмовата индустрия може напълно да се издържа само от кината.

По твоята логика: аз си мислех да събирам пари да купя лиценз за vbuletin, но се отказах... доста разпостранен е и са събрали доста пари ... няма да забогатеят с мойте ...
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

По твоята логика: аз си мислех да събирам пари да купя лиценз за vbuletin, но се отказах... доста разпостранен е и са събрали доста пари ... няма да забогатеят с мойте ...
Съвсем различна ми беше мисълта. Това че някой ти е дал да изгледаш филм без да си го платил, не е незаконно. Докато със софтуера е малко по различна ситуацията.
Това че филмовата индустрия може да се издържа само от кината не означава че продават двд-а само за славата.
Нещата са доста различни и не подлежат на сравнение.

Не съм защитник на платения софтуер. Който както иска така да си го ползва. Аз лично не бих рискувал с нулирани версии. Едно че не знаеш какво има в тях, друго че постоянно трябва да си на тръни щото си незаконен! Аз лично продавам мои софтуерни решения, и ако спрат плащанията по някакъв начин или драстично намалеят за даден продукт, бих спрял поддръжката и развитието му.
 

Горе