Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

mvmrik

Well-Known Member
Трябва да пратя 3000 лева в САЩ и се чудя как е най-изгодно и от къде да ги пратя? С WU знам, че е скъпо, по банков път не съм наясно какви такси има. Човека има американска банкова сметка и няма да е проблем, но предполагам зависи от коя банка ще ги пратя аз и сигурно има разлики в таксите.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

Ами зависи от коя и към коя банка ги пращаш. Най-добре е да провериш в сайта на банката си или лично при тях. За такава голяма сума иначе не се сещам за друг начин, където да няма много големи такси.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

25 euro е такса да пратиш между две различни банки в България голяма сума - над $2000. За чужбина сигурно е и по-скъпо.

Виж по пейпал. Ако може да му ги пратиш на части. Може таксите да се по-малко
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

От Пейпал вземат процент и ме съмнява да ти излезе по-евтино. Мисля, че е 3.4% от сумата, но точно от България за Америка не съм сигурен дали пак е така.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

Я виж тази тема

Тя пита за малки суми до англия, но мнението на Sherifa обяснява доста за онлайн преводите.
Дано помогне.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

Гледай получателят да има сметка в някоя от банките кореспонденти, които са посочени на сайта на банката, с която ще пращаш парите. В противен случай парите ще минат през една или повече банки кореспонденти, при което всяка банка от веригата ще си дръпне малко от сумата, която се праща (и никой не ти казва предварително колко - дори и да си платиш с клауза "our" пак банките ще си дръпнат от изпратената сума неизвестно предварително количество пари).

Ако си от София може да провериш при CitiBank клон София - може да е по-изгодно да направиш превод от софийския клон към американския.

Може да се разбереш с някой, който иска да внася пари от САЩ - има много българи, които печелят в САЩ и искат да пратят пари на роднините в България или да си харчат парите в България.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

Някои български банки могат да издават чекове на името на когото поискаш. Не е скъпо. Вадиш чека, после го пращаш по пощата и готово.
 
От: Изпращане на пари в САЩ, как е най-изгодно?

Paypal подарък (това е една от опцийте при обяснението на плащането) е безплатно; но ако човека си ги вземе в сметката, тогава пак чарджат $5 мисля.

По приятели е най-добре.

Банков трансфер е вече $45, което е много.

Moneygram е $20
 

Горе