Изработка на сайт за недвижими имоти

bacarkata

New Member
Здравейте,
случайно попаднах на този форум и съм доста щастлив от този факт.
Нямам никакви познания в тази област, правил съм разни сайтове преди може би 8-10 години, а от тогава знаете колко са се променили нещата и ще съм благодарен на ценни съвети от вас. Не пускам темата директно в "Freelance Jobs & Projects", тъй като още опипвам почвата и както се казва съм "бос".

Както се подразбира от заглавието, става на въпрос за сайт за недвижими имоти. Имам нужда от регистрация на домейн, изработка на сайт и оптимизация. Сайта и агенцията ще оперират в началото само на местно ниво (община с ~30 хил. жители), няма конкуренция в тази пазарна ниша. Сайта трябва да съдържа информация за нас, форма за контакт и самите обяви за имоти. След като е готов сайта, аз ще се занимавам със снимане на имоти, описание и т.н.
Според вас какво е най-удачно за изработката на сайта, също така колко смятате, че струва изработката на такова нещо ? Според мен могат да се използват и готови платформи ? Може също така да ми изпращате оферти и ваше портфолио на мейл [email protected]
Благодаря и успешна седмица.
 
Поне 500 лв, ако се спазариш за 400 трябва да се радваш. Може и за 300, ако случайно се окажете роднини с инсталатора. Под тая цена според мен не трябва да гледаш сериозно на офертите. Хостинга и домейна още 100 лв.
Ако питаш мен не ти трябва оптимизация, щото става въпрос за малко населено място, вместо това раздай 5 хиляди визитки и си добави сайта в сайтовете за имотни обяви или оликс и т.н. Сложи няколко плаката на видни места, спирки ала бала знаеш как е. Миже да пуснеш реклама в Фейсбук. Успех, готина идея.
 
Поне 500 лв, ако се спазариш за 400 трябва да се радваш. Може и за 300, ако случайно се окажете роднини с инсталатора. Под тая цена според мен не трябва да гледаш сериозно на офертите. Хостинга и домейна още 100 лв.
Ако питаш мен не ти трябва оптимизация, щото става въпрос за малко населено място, вместо това раздай 5 хиляди визитки и си добави сайта в сайтовете за имотни обяви или оликс и т.н. Сложи няколко плаката на видни места, спирки ала бала знаеш как е. Миже да пуснеш реклама в Фейсбук. Успех, готина идея.
500 лева?!?!?!?!?
Дай да видя такъв сайт за 500 лева моля те.
 
Ако се интересуваш - ето пример, който съм правил аз : www.vegeimoti.com
За съжаление клиента не го поддържа много, но идеята е ясна.
Мога да предложа цена за изработка 460 лв. с вкл. ДДС (издавам данъчни фактури) + хостинг и регистрация на домейн, ако нямате регистриран.
 
Ако се интересуваш - ето пример, който съм правил аз : www.vegeimoti.com
За съжаление клиента не го поддържа много, но идеята е ясна.
Мога да предложа цена за изработка 460 лв. с вкл. ДДС (издавам данъчни фактури) + хостинг и регистрация на домейн, ако нямате регистриран.
460 - 60 за домейн - 60-80 за хостинг = 340 / 320 лева.

Оптимистичен вариант за времето:
Ще ти трябват поне 3 дена по 8 часа: 320 лева / 24 часа = от 13 до 14 лева на час

Реален вариант за времето:
Ще ти трябват поне 5 дена по 8 часа: 320 лева / 24 часа = от 8 до 8.5 лева на час
 
460 - 60 за домейн - 60-80 за хостинг = 340 / 320 лева.
Имах предвид 460лв. за изработка само и към тази цена добави цена за хостинг и домейн ако няма регистриран клиента :)
 
Време за изработка 40 часа по 9.5лв/час (9лв + 1 кафе) = 380 лв + 20% ДДС = 456 лв. + 2 бутилки Кока-Кола = 460 лв. :D - Така излиза ли сметката ? ;)
 

Горе