Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ivajlo Angelov

New Member
Рейтинг - 80%
3   1   1
Здравейте,
Приятел иска изработка на професионален сайт за фирма, която се занимава с продажба, монтаж и ремонт на климатични системи.
Сегашният сайт е klimatici.info и е на базата на wordpress.
Домейнът няма да бъде запазен
Какво искаме:

- Изработка на професионален сайт с ръчно написан код
- Админ панел
- Модул за галерия със снимки
- Модул за коментари
- Възможност за управление на реклами
- Изработка на хубав template
- Регистрация в търсачки
- Възможност за лесно правене на страници
- Търсачка на сайта
- Сладшоу на главната страница (незадължително)
- Сайта да не бъде на базата на блог
- При създаването на нова статия трябва да има възможност за смяна на шрифта, bolt-ване, наклоняване, създаване на таблица, центриране, размер, прикачване на файл
- Форма за коментари от потребители и възможност за триене на коментари
- Регистрация и възможност за добавяне на администратори с пълни права върху сайта

Хостинг: Регистриран е в superhostng

Изисквания за SEO оптимизация

Важни ключови думи:
климатик, климатици, ремонт на климатици, сервиз за климатици, монтаж на климантици.


За подробности: Тъй като човека не е правил професионален сайт не може да каже всичко в детайли, затова, питайте в темата.

П.П: Няма да е зле да погледнете и този сайт:http://tempex.bg

Този сайт няма да е онлайн магазин, а просто информация за продажбата на услуги.



Оферти с възможност за бартер ще бъдат разглеждани с предимство


ТЕМА ЗА ПУСКАНЕ НА ОФЕРТИ
 
Последно редактирано от модератор:
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Хубаво си описал всички изисквания, но за тези пари не вярвам някой добър програмист да се навие. Изисква се даже направа на дизайн доколкото разбрах, както и добавяне в търсачки. Тази работа не е за един човек, поне не и професионалист.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Значи искаш изработка на система, дизайн и банерна система за 1к лв.?
а) Замени дизайна с шаблон от themeforesrt за 10+$ и разкарай банерната система;
б) Запази тези неща оправи си заданието и чакай оферти - хем създаваш страници, хем после имаш създаване на статии... последно кое си объркал или кои си объркал?
в) Избий си идеята за къстъм решение, а ползвай нещо готово.

Реално нямаш бюджет, а искаш да имаш новини/статии към тях коментари; галерии и страници с контент вкаран през wysiwyg редактор. Това описва 99% от масовите системи като WP, Joomla и т.н.

п.с. всички сайтове са с ръчно писан код; досега в сверата не е срещат човек, който може да ползва клавиатура с краката си :)
 
Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

За 1000лв няма да получиш нищо добро.

Качествен сайт би струвал поне 3000лв за бекенд и около 1500 за дизайн.

За този бюджет по-добре:

1. Wordpress.
2. Купен професионален шаблон.
3. Остават 300лв, с които да се почерпите.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Предложенията са когато не се разбира дадена сфера и не се очаква да се занимаваш с нещо в тази сфера не вярвай на това което е написано в интернет. Или по-точно човекът е чул, че някъде, някой разбираш ли казал "То не е хубаво да се ползват ГОТОВИ системи за да се прави сайт. По-добре да е РЪЧНО написан кода." Ми добре на WordPress, OpenCart, Magento, Ghost, Joomla, Sitefinity, SAP CRM и т.н. , кода крачно ли е написан? Използването на готови решения за малки проекти е силно препоръчително защото в тези 1000 лв. никъде не се споменава търсене на бъгове и фиксването им - ама се иска и това да е направено.

Така, че с 1000лв. за да се спази всичко по-горе се процедира по следния начин:

  1. WordPress
  2. Закупуване на свясен респонсив темплейт
  3. Евентуално модване на темплейта
  4. Revive Ad Server - за рекламите
  5. Останалите (не много) пари се наливат в реклама на сайта и SEO
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

За тези пари въобще не може да се мисли за създаването на дизайн. Има готови, които са много добри и евтини.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Здравейте пак и да кажа на всички, които ми писаха лс, че до утре ще им отговоря.
Благодаря за предложенията.
Ще разгледам темплейтите и ще подновя условията с модване само ако е необходимо.
Ще кажа също така, че плащането става само ако работата ни хареса, но да ни хареса означава просто да отговаря на изискванията.
А лично аз уърдпрес не съм ползвал и този сайт дори е изработен от нейзнайно кого (приятел на приятеля ми) и не знам дали там мога да си управлявам рекламите.
Уърдпреса е само в краен случай и не искаме отдолу да пише "изработено от уърдпрес"
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Как така ако ви хареса? Нали ти си избираш визията на сайта?
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Ще кажа също така, че плащането става само ако работата ни хареса, но да ни хареса означава просто да отговаря на изискванията.

Тук отказа 99% от сериозните и професионални потребители на форума :)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Никого не съм отказал, няма как да платя предварително за нещо бъгаво и после да ми избяга човека без да си го оправи......
Ако подпишем договор - да, ще платя предварително, просто защото той се задължава да спази изискванията, но иначе - не
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Тук отказа 99% от сериозните и професионални потребители на форума :)
Едва ли някой ще работи без предварително капаро и при такива условия. Какво означава това, че ще платите ако ви хареса. Ти би ли започнал да работиш върху нещо, което е толкова несигурно? Естествено, че работата трябва да е свършена добре, но ако има нещо, то ще се оправи в последствие и ще се изчистят бъговете.
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Едва ли някой ще работи без предварително капаро и при такива условия. Какво означава това, че ще платите ако ви хареса. Ти би ли започнал да работиш върху нещо, което е толкова несигурно? Естествено, че работата трябва да е свършена добре, но ако има нещо, то ще се оправи в последствие и ще се изчистят бъговете.

Капарото е естествено, говоря, че няма да се платят 1000лв в началото без предварителен договор.
Това е.
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Капарото е естествено, говоря, че няма да се платят 1000лв в началото без предварителен договор.
Това е.
Така да, добре е да се уточнят всички детайли и да се плати някакво капаро. След като всичко е готово и проверено, тогава се дава останалата сума.
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Едва ли някой ще работи без предварително капаро и при такива условия. Какво означава това, че ще платите ако ви хареса. Ти би ли започнал да работиш върху нещо, което е толкова несигурно? Естествено, че работата трябва да е свършена добре, но ако има нещо, то ще се оправи в последствие и ще се изчистят бъговете.

Точно. Всеки един от сериозните дивелопъри/програмисти в този форум работи срещу капаро. Защото всеки един си цени времето. Тези които не си го ценят, е няма да ги мисля тях. Аз също не бих започнал без капаро, но да уточня не смятам да кандидатсвам изобщо по обявата. Просто си изразявам вижданията и мнението ;)
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

След като не си наясно защо си се наел с така отговорна задача?

Нямаш опита и знанията за координацията на такъв проект.
Колко ще струва на приятелчето мечешката услуга?
 
От: От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

Точно. Всеки един от сериозните дивелопъри/програмисти в този форум работи срещу капаро. Защото всеки един си цени времето. Тези които не си го ценят, е няма да ги мисля тях. Аз също не бих започнал без капаро, но да уточня не смятам да кандидатсвам изобщо по обявата. Просто си изразявам вижданията и мнението ;)

Здравей,
За да ограничим спама мисля, че ще е редно незаинтересованите да не пишат, защото така не мога да отсея интерес от просто чешане на езиците.
Нищо лично, колега, но потози начин май само пречиш.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв

И само да кажа, че вече има хора, които се съгласяват с изискванията и цената, някои даже предлагат и по - нататъшно SEO, така, че до утре смятам да избера този с най - добро портфолио и този, който ми предлага и допълнително SEO и както казах, засега има такива хора, затова излишни коментари не са нужни.
 

Горе