Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

BurnX

Well-Known Member
Предстои ми изхвърляне на стари мебели и боклуци от къща , която се намира в село на 18км от Русе.
Какъв е най-евтиния вариант? Някой ползвал ли е фирма, доволен ли е ? Разрешено ли е струпването до контейнер (има такъв близо до къщата) ?
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Скоро правех подобно упражнение - питай някой ром да си вземе "боклуците".
Вместо да чистя и изхвърлям сумати и боклуци хванаха един манго който си взе каквото хареса и почисти и изхвърли всичко само срещу 100 лева (за мен не за него).
Същото може и с някой човек - все ще има нещо ценно.
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Въпроса е че трябва да стане бързо , а и тъй като съм от София , нз къде да го търся там в селото тоя манго...чудя се дали да не се хвана да изхвърля всичко пред къщата , пък който дойде ще си хареса нещо и ще се разграби. Въпроса е дали има законово право на това или трябва да се обърна към фирма ....
 
@uphero, дава дай-креативното предложение тук. Не мисля, че ще имаш по-добро. Казвам го от личен опит. Наложи ми се да изхвърля бойлера си...до тук добре, но си има специализиран за целта пункт. Та ОК си казах и го натоварих и замъкнах....въртях се, намерих го, от там ме върнаха, отидох на друг, там не било вече (а от интернет го издирих, и беше уж с актуална информация), накрая го оставих пред една кофа за боклук, защото ми писна на шишарката от тъпи неорганизирани фирми и докато запаля колата и тръгнах, вече гледах как един ром си го оглеждаше. Явно го бройкаше, но нямаше моментния превоз, та го мислеше. И съм си казал, че ако нещата могат да се използват или предадат от роми, то това е начина. Всичко друго е пълна простотия, които не работи. И тези реклами сега, които вървят по тв-то, и тях ще ги видя как ще откажат хората. Сещате ли се? Ония дето звъниш на един телефон и ти прибират старите ел. уреди. Звучи много обещаващо, но нещо съм скептичен. За това както предложи @uphero, това е най-добрата алтернатива. И не бъди селяк като някой "граждани" тук при нас, да го плеснеш до кофата, защото ако се заядат от боклукчийската кола да го вземат, всички ще страдате. ;)
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Мерси ще видя къде да търся черните братя да вземат покъщнината :D Явно без тях нямаме държава....
 
Re: От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Мерси ще видя къде да търся черните братя да вземат покъщнината :D Явно без тях нямаме държава....

Виж някой, който се мота около кофите ви, и след и го питай. Мисля, че вече и те вече са подготвени за подобни предложения. Не съм го правил, но мисля, че ще го ако ми се отдаде възможност. ;)

Намери местните там. И ако ще изхвърляш дървен материал, реално не е ли по ОК да отиде за печката? :)
 
От: Re: От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Виж някой, който се мота около кофите ви, и след и го питай. Мисля, че вече и те вече са подготвени за подобни предложения. Не съм го правил, но мисля, че ще го ако ми се отдаде възможност. ;)

Намери местните там. И ако ще изхвърляш дървен материал, реално не е ли по ОК да отиде за печката? :)
Може и да се ползва, тия взеха стари гардероби, спални, шкафове. Реално са в добро състояние и могат да се ползват пък и вместо да даваш пари да изчистят те ти дават пари :D
Първо попитай съседите те ще те упътят. Точно за ден си готов.
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Има хора нуждаещи се от мебели, не е ли по добре да отидат при тях, но няма да ти е евтино!?
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Предстои ми изхвърляне на стари мебели и боклуци от къща , която се намира в село на 18км от Русе.
Какъв е най-евтиния вариант? Някой ползвал ли е фирма, доволен ли е ? Разрешено ли е струпването до контейнер (има такъв близо до къщата) ?
Обиколи към центъра на селото, поразпитаи и ще намериш точните хора...

Ако са дървени мебели може да ги раЧарковаш и изгориш или да използваш по двора. За компоти, ракия, къща за кучето, колове за доматите [emoji1]
Ако е метал за вторични отива, ама трябва да го ноаиш. Има и такива дето обикалят от време на време...
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Има ли метал и дърво в боклука, орките са най-добрата фирма тип ''кърти-чисти-извозва''. В такива случаи имат светкавична организация - каруци, чукове, чавета са готови за действие:) И ще го свършат за без пари.
 
Re: От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Има ли метал и дърво в боклука, орките са най-добрата фирма тип ''кърти-чисти-извозва''. В такива случаи имат светкавична организация - каруци, чукове, чавета са готови за действие:) И ще го свършат за без пари.

Пълен абсурд, но какво да се прави. Добре е сам в случая, че като гледам какви велики пунктове и организация тече, чак да ти се дореве. Още един пример мога да дам. Жената събра лекарствата с изтекъл срок и тръгна да ги изхвърля. Правилното е да ги предадеш в някоя аптека, а тя е длъжна да ги приеме, но уви не се случва и това. Отказаха и в една от големите вериги - Медея. Така, че и тук пак разчитайте на себе си. :)
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Идеята на @uphero е идеална .
Черните сили са на линия.
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Дъските за лютеница, компоти, чушки, агне. Желязото на пътя (мнаго ще го рециклира), джама в кофата..
 
От: Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Аз скоро изхвърлях едно старо бюро и други боклуци, хванах едни мангали и си ги натовариха на каручката
 
И аз съм на мнение, че най-евтино и лесно става с манговци, ако има на близо. Ако не, можете да изпробвате нашата услуга изхвърляне на стари мебели.
 
Последно редактирано от модератор:
И аз съм на мнение, че най-евтино и лесно става с манговци, ако има на близо. Ако не, можете да изпробвате нашата услуга изхвърляне на стари мебели.
Така е, аз направих така. Да, не бяха мека яките, но определено можеха да минат една реставрация. Направи ми впечатление, че нещо са станали (от преди време съдя), малко по претенциозни с това какво изхвърляш. И защото знаех какво правят, видях как го товарят и ги попитах за какво ще го ползват. Ако ми бяха отговорили за отопление, чрез хвърляне в кюнеца, щях да ги изгоня. Но ми казаха, че ще го позакърпят и ще го ползват за някоя стая.
 
Преди да си ги дал на черните братя потърси и БЕЛИ такива с нуджи, които не са малко! Препоръчвам ти да си пуснеш одна обява в олкс и podariavam.com ! И не ги хвърляй, а ги подреди, все пак ако подаряваш, трябва да са здрави нещата, не да ги меташ през джамо и всичко на сол да стане, тогава няма да има смисъл :) Бих дошъл да ти ги взема, хоби ми е да реставрирам стари мебели и после да подарявам, но няма къде да ги складирам :)
 
Темата е от 2015, най-вероятно бърни отдавна е разчистил.


Иначе мангустите я вършат чудно тая работа, ама трябва яко да ги контролирате какво правят, а и да внимавате да не е за горене, че после всички го дишаме тоя въздух.

Принципно в София големите боклуци могат да се оставят до контейнера, но не ги взимат баклукчиите - те нямат това задължение. Има си общинска организация която прави това с едни бели самосвалчета минават от време на време.
 
Дъските от мебелите стават идеално за нови мебели стига да има сръчни хора в това село. Подари ги на някой в нужда или някой мераклия да им даде нов живот. Бих ги взел но Русе ми е бая далече.
 
Баси как съм се прецакала. :)

Миналата година изчистих тавана, при което целият двор се превърна в клошарско сборище. Като дойдоха мангустите с камиона да изхвърлят кофите (седмичния график) ги попитах дали може да натоварим всичко директно в камиона. Падна един пазарлък, докато ме изнудиха да ги "черпя" за услугата - 30 лв. На всичко отгоре, тия си харесаха повечето неща и си ги отделиха, вместо да мятат отзад при боклука. Така хем си взеха някакви полезни за тях неща, хем си им платих като поп... Европейска работа. :D
 

Горе