Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

N1ck

Active Member
Здравейте,

Идеята е да се направи mp3 + video търсачка. Да предположим, че може да се програмира скрипт, който да търси в различни сайтове песни (видео и mp3) по зададена ключова дума. Песните могат да се свалят.

Сайта ще може да се ползва както на PC така и на мобилни устройства - телефони и iPad

Целта е да се предложи лесен и удобен начин за теглене на музика.

Какво мислите за идеята? Какви проблеми мога да имам ако предлагам подобна услуга?

Как мога да спечеля пари от подобен сайт?

Има ли заинтересовани, които биха се включили в подобен проект? Какво можете да предложите и какво искате в замяна?

Моля, критикувайте, както намерите за добре. Колкото повече критика, толкова по-добре. :)

Благодаря!
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

По добре не се занимавай с такива сайтове, ще печелиш жълти стотинки, ще ти трябва VPS или сървър извън България и пак само проблеми може да ти докара.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Обезсмисля се създаването на такова мероприятие, понеже има толкова големи сайтове, в които има повече музика, отколкото дори съществува и още по-добри търсачки. Всеки влиза в известен сайт за музика и търси исканата песен и клип. А относно авторски права можеш да си навлечеш големи проблеми, още повече, че сега изпълнителите си знаят правата и ги търсят, защото все пак това си загубени пари за тях. Сребрин Ватралов (Гепиме, Грабо, Помагало) в една своя презентация беше казал, че 2001, когато притежавал сайт за музика, дори качулатите куки го навестили. Оттам можеш да съдиш за какво иде реч.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Това ще е търсачка - няма да хоства нищо.

Има ли такива търсачки? Я примерно искаш някоя конкретна песен да си я качиш на телефона - къде я търсиш?
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Има доста сайтове за сваляне на музика, зависи от стила. Повечето хора влизат в някой сайт (дата, дада2, б359 и много други) теглят си песента, смаляват я с програма, която запазва качеството и си я качват през усб или блутут на телефона, но идеята да се тегли директно през телефона е добра, но според мен ще трябва доста работа докато се наложиш над общоприетия метод. :)
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

сваляне през телефона ? първо отива 4-7 мб трафик на песен, второ е адски незаконно
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

е ква идея? хората това го правят от 10 години :)

ама прави - лошо няма, ко ще загубиш.

трафик ще имаш? ама доходи от ко?

па и гогле все шпо някое време щи хакне някой бан :)
ако не гогле то поне явор
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Здравейте,

Идеята е да се направи mp3 + video търсачка. Да предположим, че може да се програмира скрипт, който да търси в различни сайтове песни (видео и mp3) по зададена ключова дума. Песните могат да се свалят.

Сайта ще може да се ползва както на PC така и на мобилни устройства - телефони и iPad

Целта е да се предложи лесен и удобен начин за теглене на музика.

Какво мислите за идеята? Какви проблеми мога да имам ако предлагам подобна услуга?

Как мога да спечеля пари от подобен сайт?

Има ли заинтересовани, които биха се включили в подобен проект? Какво можете да предложите и какво искате в замяна?

Моля, критикувайте, както намерите за добре. Колкото повече критика, толкова по-добре. :)

Благодаря!
Уникална идея, как никой не се е сетил до сега :pP
Има няколко готови такива скрипта, а аз ако искам да свалям песен използвам една търсачка, твой конкурент, може да я видиш тук
А имам и 2 въпроса?
1. под mac няма ли да работи?
2. под таблетите с андроид няма ли да работи??
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Благодаря за градивната критика.

Явно или аз не мога да обясня за какво става въпрос, или вие сте задръстени.

Моля, админите да затворят темата :)
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Ш... ало ти за какъв се взимаш, че да казваш на хората задръстени. Виж как си формулирал темата, к`ви въпроси задаваш... Как да ти отговорят. Каквото и да ни обясняваш идеята ти нито ще е новаторска, нито нищо. Я се успокой и слез от небето
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Благодаря за градивната критика.

Явно или аз не мога да обясня за какво става въпрос, или вие сте задръстени.

Моля, админите да затворят темата :)

СПОРЕД МЕН ТИ СИ ЗАДРЪСТЕН ДЕБИЛ, А НЕ НИЕ :)

такива скриптове за каквито говориш има поне 50 готови написани - ДОРИ И БЕЗПЛАТНИ!

такива сайтове има от години... тисега си се сетил

ЧЕ НЕСТИГА ЧЕ Е ИДИОТСКО ТОВА КОЕТО СИ ГО НАПИСАЛ, АМИ И ГРЪМКО ЗАГЛАВИЕ СИ ХАКНАЛ...

ИМАЛ БИЛ БИЗНЕС ИДЕЯ...
махахах

тя и хайше си мисли че има бизнес идея, да намери хедин контейнер и да рови вътре :)
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Здравей,
Тази идея може само проблеми да ти навлече, както казаха другите.
Търсачка може да направиш, която да търси в други сайтове.
Как да печелиш от този сайт?По най-разпространеният начин - рекламите.В момента много популярни са мобилните реклами.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Хората ти казаха, че с такава услуга най много да те гледаме по новините + не е рентабилна. Ама знаеш ли кое ме идразни? Пльосваш си идея и искаш критика... и я получаваш, и то градивна. Ама теб така не те кефи, ти си дошъл екип да сбираш под знамената на великата ти ИДЕЯ. И кат ти казват, че не става така, автоматично стават задръстени, щот не могат да прозрат колко си гениален. И по- лошо. Нямаш търпението, нито можеш да се обосновеш. Знаеш ли какъв клиент съм виждал в офлайн магазин? "Трябва ми от онуй, за онова нещо..."

Първо разгледай как са го направили хората преди теб. Ясно е, че някой вече е измислил подобна услуга. И напиши ти каква иновация искаш да приложиш. ТАКА ще заинтересуваш хората тука. Щот това което си го предложил го има кат се почне от ютуб+йтунс+имюзик, търсаки от типа на торентс.то, дада2, и всеки сайт за текстове на песни та до мобилни приложения от типа на мидоми, Като всички те имаt някаква стратегия. Къде ти иновацията на теб?

И докато не се научиш да уважаваш чуждото мнение задръстения ще си ти. Даже по лошо- губещия , щом не загряваш какво ти говорят.

И защо да затварят темата? Аз пък искам да се смея, щом така си решил да я караш.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Това го има от доста време.
Има си готови скриптове който търсят песни в интернет и ги вадят в твоята търсачка с опция за слушане и теглене.
Има такива които ти показват и клипове от youtube.
Може и да не съм разбрал правилно,но от това което си обяснил,това разбирам :)
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Здравей, колега. Това, което си замислил, не е нещо ново под слънцето. Скъпите колеги са казали какво мислят. Имаш 7 месеца стаж тук т.е. относително старо куче се, не се прави на нова п*тка!
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

А и Ай-продуктите (-Пад/-Фон) на са особено добра платформа за сваляне на файлове. Юзерията там е доста ограничена.
Единственото евентуално (ама много евентуално) смислено за тия устройства - да се стриймват музиките в подходящо качество.

Но като цяло забрави.
Самият факт че смяташ идеята си за ... "идея", предполага че нямаш потенциала да реализираш нещо такова успешно и най-вече да се ПРЕДПАЗИШ от всички копои дето ще те погнат.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Ето ви една идея да развиете сегмент. Може да е за нова тема...

gledachki.com
гледачки.com

Направете сайт за гледачки, екстрасенси, които предсказват бъдещето.
Събирайте предсказанията им и ги структурирайте по имена, материали, видеа.
В България са доста популярни.

И после след година вижте кои са предсказали точно и кои не.

От десетилетие по телевизиите дават разни гадателки, но никога никой не сеща да излъчи какво са предсказали и дали са били правилни в предсказанията си. Но редовно излъчват едни и същи гледачки.
Някои са прави, други не.
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

то гледачки... домейн по-скоро е за детски гледачки.. не за ясновидци :)
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

то гледачки... домейн по-скоро е за детски гледачки.. не за ясновидци :)

Да, да... ама... виж - google .com/search?q=гледачки

Виж детето ли е по-важно или гледачката какво ще каже
 
От: Имам бизнес идея - Моля за вашето мение, критика и предложения

Благодаря още веднъж. Репите са вкусни. :)

Пожелавам успех за вски, който живее с мисълта, че ще измисли нещо уникалко, което никой до сега не е измислил.

Е, аз нямам тази нагласа.

Да, има 200 търсачки. Може ли някой от УСА да си свали от дата нова песен дирекрно от телефона си? Колко човека в уса са чували за дата? Колко могат да го направят? Не вие, а ваши приятели които нямат ваште умения за работа с компютър.

Въроса не е да се измисли топлата вода. А да се закара до хората в момент, в който искат да си вземат душ. Удобно и практично. Лесно и с кеф.

Ще дам един скромен пример. Нито е значим, нито е велик. Но мисля, че е интересен.

Колко сайта за групово пазаруване има в БГ? Не знам. Не ги ползвам. А колко има в ovi store? Сещайте се ... не ми се пише, ям репи.

Има хора правят пари. Има и пишещи по форумите как не може да се прави пари от тъпа и изтъркана идея.

Какви проблеми мога да имам? Сайта няма да е достъпен от БГ изобщо!
Нарушавам права? Кои и на кого? Не съм казал, че песите ще са крадени. (ама Бг психиката ви го подсказва, сякаш няма друг вариянт, няли? гадно е, знам) Казвам - търси се в различни сайтове. Правата са платени. Как? Мой проблем.
Жълти стотинки? Да. Може би, ако има кофти реклами.

Един приятел от Холандия (Латвиец е :) , направи подобен сайт преди 4 години. Сега има индивидуален договор с гугъл, с музикални къщи, с какво ли не. Печели ... много! Ама е направил един тъп сайт който търси клипчета с високо качестово и ги групира, за лесно и удобно ползване. Той ще идва лятото - ще му кажа, че идеята тъпа, изтъркана и ше печели жъли стотинки. А, започнал е на майтап, като студент, прсто му е писнало да си губи времето в търсене и теглене на музика. А... забравих, в германия тубата е забранена, знаете ли? неговият сайт не е. :) Кой е сайта? Какво значние има, като няма идея...

Той и Джобс не е измислил кой знае какво ново - реално погледнато е използвал новите технологии да преправи уолкмена и да му пусне нет(уорк). Ама човека го е направил лесно и удобно за ползване, от всеки. :)

Стига съм писал, аз съм ограничен и задръстен тип, що четете тези глупости? :) Отивам в парка. Неделя е! Енджой!
 

Горе