Имам нужда от подкрепа и помощ!

Здравейте! Нищо ново на хоризонта според мен, но с идея някой ден да се получи! Имам закупен хостинг за 3 месеца от www.superhosting.bg и заплатен домейн за 1 година. Домейна ми е www.pazar-mania.com. Идеята за домейна е на принципа на дропшипинг всичко на едно място. Изработих си сама едно нескопосано лого, като счетоводител съм доста ангажирана и буквално работя от 1 седмица нощем. Но нямам достатъчно познания за администриране на сайта. Поради тази причина в момента се спрях на gombashop.com като поддомейн за безплатна тестова версия, която след тестовия период и заплащане мога да ползвам на моя си домейн.
Иначе съм инсталирала на хостинг на www.superhosting.bg последната версия на opencart, но някак си ми е трудно да го подкарам, постоянно го троша. След тестовия период на gombashop.com мога да си кача магазина на собствения домейн. Дано да обясних нещата точно! Та ето какво-имам нужда от някакво съдружие от опитен в тази област-изграждане, администриране и seo на магазина и съвети! При дропшипинга комисионнната варира между 15 и 20 % Предлагам 50% от приходите при съдружие за изграждане и оптимизация на сайта, все пак, домейна и хостинга са платени и най-вече домейна! Поствам логото, което съм си изработила сама днес! Очаквам коментари и съвети! Понеже нямам възможност всеки ден да влизам в сайта, може да пишете и на [email protected]
upload_2018-4-13_0-20-28.png
 
Съвет - не ти трябва съдружие. Плати си на някой да ти го настрои и да те научи кое как се прави когато добавяш продукти и тн. Съдружието ще е изгодно само ако сайта няма и една продажба. Ако вземат че тръгнат пари - винаги има караници , кой колко е свършил.
 
Онлайн магазините пак са на мода, да не са давали нещо по телевизията?
 
Онлайн магазините пак са на мода, да не са давали нещо по телевизията?
Дават реклами на superhosting.bg ,което ми е малко странно.
Иначе някои хора си мислят,че щом нещо го рекламират по телевизията,то задължително е качествено.
Да се развие онлайн магазин без бюджет за реклама,че и без бюджет за някаква по-агресивна SEO оптимизация (беклинкове и т.н),на всичкото отгоре насочен само към БГ пазара ми се струва леко невъзможна мисия.
 
Ще се съглася с колегата и ще си позволя да дам съвет - магазин (дори и на принципа на дропшипинга), ако нямате 5000 лв оборотни, не започвайте.
А ако нямате познания как да си направите рекламните кампании - директно ги хвърляте в коша.
Това последното от опит го казвам. За това и вече съм се отказал да правя всичко сам, защото не може да разбираме от всичко.
Не искам да обезкуражавам момичето, но няма пари за сайта, а смята магазин да прави. Не ми се връзват на мен сметките.

Все пак аз говоря наизуст без да знам конкретиката. Успех!
 
От цялото това чудо и мания с онлайн магазините, печелят най-вече хостинг компаниите и хората, които изработват сайтовете. Разберете, че не е толкова просто, както на рекламите - 5 клика и готово - вече имате магазин. И кво? Кой ще влиза в него - откъде? Защо ще купува вашите неща с надценка, като ги има и на друго място по-евтино? Мислете малко... Не казвам, че е невъзможно, не казвам и че е хипер трудно. Но се искат познания и пари. Ако нямаш първото, ти трябва много повече от второто. Ако нямаш и двете...

П.П. По темата:

- вариант 1, намираш време - сядаш, четеш, учиш се, пробваш и т.н. С време, желание и мотивация - ще стане, аз сам съм си правил почти всичко. Но повярвай - изобщо няма да е лесно! Повечето се отказват бързо, бързо - като няма приходи 2-3- месеца. Първият ми магазин го правих 3 месеца, работи 2-3 месеца добре на ДШ, после получи наказание от Гугъл - още 5-6 месеца се мъчих да го оправя - не стана. До тук 1 година загубено време без никакви приходи, като имаш предвид, че имах базови знания да си го направя сам. След като се прецака не се отказах, а направих нов - по-добър. Отне ми почти година и осем месеца, за да върви и продава, както трябва.

- вариант 2, спестяваш пари и плащаш да ти го направят. СТАН от форума е много добър вариант. Препоръчвам го него, други ще ти вземат парите и нищо няма да свършат. НО и при този вариант, след като вече имаш готов магазин играта тепърва започва. Трябва да докарваш хора в него и те трябва да купуват.
 
Последно редактирано:
Между другото може без магазин да продаваш разни неща в маркетплейса на Фейсбук. Така може да видиш има ли голям интерес към предлаганите продукти.
 
Благодаря за всички коментари! Наясно съм колко е трудно начинанието, когато нямаш необходимите познания или бюджет! Предизвикателството е голямо! В момента съм на етап проба-грешка, така е за всеки начинаещ - чета, търся, самообразовам се, но това е бавен процес. Като за начало мисля, че трябва да ползвам услугите на СТАН за настройката на магазина, когато съм готова. След това ще мисля за оптимизация и маркетинг. Стъпка по стъпка! Благодаря, че го има този форум с толкова креативни и отзивчиви хора!
 
Няма нужда от проба грешка ...
Аз а и други тук ще споделят опит с теб, тъка че да не повтаряш нашите грешки.
Просто ми напиши с няколко думи идеята си, на лично и ще ти кажа как могат да станат работите.


Благодаря за всички коментари! Наясно съм колко е трудно начинанието, когато нямаш необходимите познания или бюджет! Предизвикателството е голямо! В момента съм на етап проба-грешка, така е за всеки начинаещ - чета, търся, самообразовам се, но това е бавен процес. Като за начало мисля, че трябва да ползвам услугите на СТАН за настройката на магазина, когато съм готова. След това ще мисля за оптимизация и маркетинг. Стъпка по стъпка! Благодаря, че го има този форум с толкова креативни и отзивчиви хора!
 
Ех този дропшипинг , вече като чуя за думата и в главата ми първата асоциация която си правя е ,,наивници, , искате да правите търговия в интернет , това е страхотно , но като малките деца сте повечето всичко което се лети се яде ,
Разбирам че не всеки има бюджет и средства да влага в нещо голямо , но защо трябва всичко да е претупано и селско ,
Как искате да пробиете , без дори да знаете как ще стигнете до потенциалните си клиенти , не мислите за реклама с оправданието (не мога да си го позволя) , това не е бутка на пазар кадето има човеко поток и някои ще се спре на вашата сергия и ще купи , ако сравним вашия бизнес план и маркетинг стратегия , вие ще сте една бутка намираща се на средата на пустинята или поляна която никои не минава е как ще ви видат.
Гледате рекламата на сайтовете и решавате и вие да направите сайт , както будалите който са в рекламата на superhosting , идеята която колегата даде с facebook е добра , пробвайте по този начин .
И най вече научете златното правило , пари при пари ходат , без да даваш няма как да взимаш , оделете средства платете на хора който разбират да ви направят добра facebook кампания , адекватен сайт и тогава почнете .
Успех
 
На първо място, най-първо, намери какво точно ще продаваш. Веднага след това си задай въпроса защо ще го купят от теб а не от магазина в квартала, където най-вероятно го има. Намериш ли отговор, действай с хостинг, инсталация и всичко останало. Без да имаш идеята какво ще продаваш и колко би спечелила... сещаш се.
 
Имам познат от столицата, който го съкратиха от работа а беше изтеглил заем и си купи апартамент. Отвори си онлайн магазин и няма нито една стока налична. Договори се с няколко доставчика и като има поръчки отива при тях взема и изпраща, но не хаотично както съм го описал аз на бързо в темата. Щом и половинката му напусна работа и двамата се занимават с това мисля, че са добре.

Но без реклама няма да стане, той ползва и сайтовете за обяви като прави обявите си вип срещу заплащане.

За това трябва да пробваш може и да ти се отдава търговията.
 
Пускай го този магазин, че щети свърши хостинга.
Незнам какви са ти доставчиците , но при дропшипинга е най добре плащането да става към твоя сайт, а не да препращаш поръчката, обаче за България трудно работи това..

Едно време/ когато имаше повече производство/ имаше договор за продажби на консигнация....Сега първо парите- после стоката. Обаче все пак нещо такова може да направиш и щом счетоводител може и да си калкулираш нещата.
 
Последно редактирано:
Ех този дропшипинг , вече като чуя за думата и в главата ми първата асоциация която си правя е ,,наивници, , искате да правите търговия в интернет , това е страхотно , но като малките деца сте повечето всичко което се лети се яде ,
Разбирам че не всеки има бюджет и средства да влага в нещо голямо , но защо трябва всичко да е претупано и селско ,
Как искате да пробиете , без дори да знаете как ще стигнете до потенциалните си клиенти , не мислите за реклама с оправданието (не мога да си го позволя) , това не е бутка на пазар кадето има човеко поток и някои ще се спре на вашата сергия и ще купи , ако сравним вашия бизнес план и маркетинг стратегия , вие ще сте една бутка намираща се на средата на пустинята или поляна която никои не минава е как ще ви видат.
Гледате рекламата на сайтовете и решавате и вие да направите сайт , както будалите който са в рекламата на superhosting , идеята която колегата даде с facebook е добра , пробвайте по този начин .
И най вече научете златното правило , пари при пари ходат , без да даваш няма как да взимаш , оделете средства платете на хора който разбират да ви направят добра facebook кампания , адекватен сайт и тогава почнете .
Успех
Това от страната на какъв го говориш? От личен опит? Дай да ти видим развитите проекти. Толкова ли са неграмотно написани, колкото поста ти?
 

Горе