Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

roskobe

New Member
Здравейте предприемачи, имам помещение (бивш магазин) с всичките му тоалетни, и там каквото трябва по новите изисквания. Проблема е, че е в края на града, една от най-големите верига магазини в града е на около 500 метра, два нонстопа има пак на толкова метра... Мисля го много, но тъй като няма голям поток от хора не ми идва нищо на главата. Помагайте, давайте идеи та да измислим нещо... :p
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

град? квадратуря?
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Плевен, 30/40 квадрата. За офис е идеално, но ми се ще нещо друго.
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Някъде в Дружба ли се намира?
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

9-ти квартал. :D
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

А то близо до ШЗО-то. Там си изкарах казармата. Преди имаше 2 училища наблизо-езикова и още нещо. Нещо в тази насока да си мислил?
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Ремонт на компютри и продажба на части и джаджи, преинсталация - във всеки квартал си има нужда от такова нещо. Гледам и в нашия град - където и да отворят такъв бизнес и си стои с години, не фалират.
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Ремонт на компютри и продажба на части и джаджи, преинсталация - във всеки квартал си има нужда от такова нещо. Гледам и в нашия град - където и да отворят такъв бизнес и си стои с години, не фалират.

Може би най-доброто решение ще е за ремонт на компютри и преинсталация. Май ще трябва обаче реклама насам-натам, че не е много на добро място, но предполагам ще се разчуе.. Поне в квартала няма подобен магазин. Добре ще го обмисля. Като знам колко народ тича по центъра да им преинсталират компютрите, може и да е на печалба. :D
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

дай го под наем за офис или магазин, така ще печелиш, без да инвестираш :) зависи как вървят наемите на такива квадратури в този район. Ако си струва, защо не?
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Защото, ако го разработи ще печели повече отколкото от наема

роскобе, според мен помисли добре в какво си добър, какво можеш и искаш да правиш и колко можеш да инвестираш. Огледай също какво липсва наоколо.
В тази тема има някои идеи над които можеш да помислиш
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Защото, ако го разработи ще печели повече отколкото от наема

роскобе, според мен помисли добре в какво си добър, какво можеш и искаш да правиш и колко можеш да инвестираш. Огледай също какво липсва наоколо.
В тази тема има някои идеи над които можеш да помислиш

Ами за сега магазин за компютри, но това си приказвам и с баща ми. Ако е сервиз, или само за преинсталиране то по-добре само по домовете. Няма да има никаква инвестиция, но аз съм си го наумил да си го направя магазина. Трудно е обаче с квартално магазинче да пробиеш големите фирми, които са се наложили вече. Също така не съм добре запознат със диларите на части, и софтуер. И там си трябват връзки... Това ме притеснява силно. Ако знаете към кой да се обърна ще е много-добре. :)
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

оптимист :)
не се занимавай
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Плевен не ми е много познат град ходил съм 2-3 пъти ама ако е близо до училища манджата е истината. Примерно ако няма дюнери... давай. Ако има дюнери давай с Гръци дюнери те дори са ми по-хубави или просто съм попадал на по-добри майстори и като ги гледам малките и Цигарки ако продаваш на малолетни :D Ако ли не ти се занимава наемчето си е чиста работа може да не е кой знае колко ама си е сигурно а за другото си иска инвестиции и поне половин година работа на загуба докато се разработи :)
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

дай го под наем за офис или магазин, така ще печелиш, без да инвестираш :) зависи как вървят наемите на такива квадратури в този район. Ако си струва, защо не?
Наемите там не са големи. Поне това ми казаха като бях там мината седмица. За голям апартамент (3стаен) било 200 кинта, и то на хубаво място в града. Ако нещо слъгвам, поправете ме. Не мисля, че му вземе с този пазар повече от 100-150 на месец, което не е сериозно. :)

Така сега по темата. Обичам такива теми. :)

Какво има в района? Като сгради, хора? Местоположението реално ще е ключов момент, както и народа с интересите му. Но определе се готви да е от бързооборотните бизнеси (закусвялня, мини маркет, нонстоп). Лично аз бих направил едно малко проучване. Знам, че го има и мометнта, в който каквото е поискал народа, го е получил. Но не е на 100% запълнен района, така че да задоволява всички нужди на населението там.

Вчера минах през едно бизнес центърче в Младост (София) и видях ми стана интересно. Магазинче, от порядъка на не повече от 20 кв.м., което посредничи меджу клиенти и американски сайтове, като то взимаше комисионна за тази работа. Това не ме очуди толкова, колкото факта, че съществува от както го има и самия център там, което е има няма 4-5 години. То работеше с Ebay, Amazon, Shopping.com и такива. Ако няма в града, може да проима. А и съм чувал, че къде къде по тънко ще им се връзва на хората, даже и с твоята комисиона. Но тук директно удряш всякакви търговци. :) Освен ако не вкарват от Турсия и ги водят за оригинални от Германия. Има го и този момент. ;)

Винаги може и друго да се измисли, но опредлено с проучване шанса да оцелиш какво се изисква в задачата е по-голям. Разходи се, даже една анкета им пусни ей така. Сами да си направят бизнеса. Действа се малко по-хитро в такива тежкоконкурентни пазари и икономики. :)
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

една баничарница винаги ще събира тълпата. Кафене, манджа, сладкарница, автомивка, и т.н.
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

За кафене не е добро мястото. Най-много от блоковете да идват, което не си работа. Просто в радиос от 500 метра има оживено място където има много-голям хранителен магазин, два нонстопа, една пицария, голям магазин само за месо, бутка за вестници, магазинче са сандвичи, и дюнери. :D Какво да ви кажа, сложна работа. И там стои въпроса, че не е на хубаво място. Ако е на центъра е лесна работа. :D Сега излезе оферта за друг магазин (бивш компютърен), който се продава на центъра. Ще се реши... :)
 
От: От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

И там стои въпроса, че не е на хубаво място.

Честно казано, няма какво да го мислиш повече, сигурно си чувал кои са трите най-важни неща за един бизнес (това за ерата, преди най-важното да стане keyword-а и serp-а :)). По нагоре май каза, че и много хора не минават, тъй че освен да го направиш бардак... Като за начало можеш да даваш ключа на познати, пък после като се разчуе ще му мислиш ;)

А сега сериозно - каквото и да правиш на място където няма поток, според мен трябва да е нещо уникално, така щото хората да се отбият при теб. Помня едно време съквартиранта ми ме влачеше на другия край на Пловдив за да си купува някакви "ебаси невероятните гейнъри, при това тънко". Аз не забелязах мн гейн след като ги изгълта, нито ми се стори евтино, нито бих си купил нещо от дупката в която ме закара, но както и да е, тая мания на бодибилдърите може да бъде използвана. Просто предложи 4-5 марки на едно място и си готов. Няколко флаера из местните фитнеси (гледай да не те набият обаче), една две табели до мястото...
 
Последно редактирано:
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

ето и моите 2 цента ...

видео наблюдение апаратура, инсталация (каза че имаш човек който да пази магазина докато щъкаш), апликаций (сървъри, ай-фона, и т.н) пс-та за записи (то по-старите с лопата да ги ринеш)

няма да пиша много, щото няма кой да го чете но идеята е около цялостни решения ... едновременно цените на отделните елементи падат но никой не може да свърже нещата ...

успехи, и кажи какво стана след година:)
 
От: От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Няма да има никаква инвестиция, но аз съм си го наумил да си го направя магазина.

Без пари няма как да стане. Или вземи приличен заем/кредит, или не се занимавай и го дай под наем за офис / магазин. Все ще е по-добре отколкото да стои празен
 
От: Имам помещение, но нямам идея на какво да го направя...

Дай го под наем, а инвестирай парите в нещо, което да развиеш и евентуално после да използваш помещението.
Ако е близо до училища купи един Xbox, Wiii, PS и ще прехвърчат към залата като прелетни птици ;)
 

Горе