Имам стар магазин на Prestashop на какво да премина?

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Имам магазина на Prestashop които си работи, но с всяка година става old school

Чудя се да ли да не премина на най - новата версия на Prestashop?

Какви съвети ще ми дадете?
 
Аз мигрирах преди 3 месеца на новата версия на престата и съм доволен. Доста по-бърза скорост и начин на управление. В началото нямаше много съвместими модули, но сега гледам как с всеки ден се появяват нови и нови.
 
Просто ъпдейтни. Какво и е на системата. :) Ако работи и носи доходи, подобри го. ;) Виж дали и дизайн не трябва да се пипа. :)
Не е толкова лесно да се ъпгрейдне към 1.7. Иска се миграция на продукти, която не винаги става лесно и трябва външен /платен модул/. Дизайна на темата също се губи и трябва нова тема и после нов дизайн. Обаче .... заслужава си
 
Моята миграция трябва да е от 1.4.0 :) до 1.7.2 - ще е цяло приключение ( остави, че имам и 30% къстъм в магазина... )

* Какъв платен модул си ползвал?
 
Миграцията на Prestashop магазини не се прави директно към последната версия а последователно.

1.4.0-1.4.1 и т.н до желаната версия. Модула е безплатен и във версиите след май беше 1.4.7 го има в основния пакет. Единствено след това се налага да се обновяват изображенията.
 
Виж този платен модул които споделих, сега гледам, че с него се случват нещата ( Разработен е от тях )
 
И лесно ли се справи, от коя версия на коя премина и имаше ли проблеми?
Аз първоначално стартирах с 1,6,4 и мигрирах от него към 1,7,2
Дали е лесно или не, зависи от познанията, които имаш. Няма трудни неща, стига да ги знаеш :)
 
Аз първоначално стартирах с 1,6,4 и мигрирах от него към 1,7,2
Дали е лесно или не, зависи от познанията, които имаш. Няма трудни неща, стига да ги знаеш :)

При мен скорка ще е :) ГОЛЯМ от 1.4 на 1.7

Радвам се, че си успял! Супер
 
Ако не е тайна сайта ще е интересно да го видим преди и след промяната :)
 
Аз първоначално стартирах с 1,6,4 и мигрирах от него към 1,7,2
Дали е лесно или не, зависи от познанията, които имаш. Няма трудни неща, стига да ги знаеш :)
При миграция от 1.6 към 1.7 става с един клик с 1-Click Upgrade. Всеки един администратор в системата може да го направи за 4-5 мин. без да са му нужни кой знае какви познания.
Проблемът ще е от 1.4 на 1.7, дори си мисля, че скока е невъзможен, а по скоро трябва преход по версии, но кашата е неизбежна.
 
При миграция от 1.6 към 1.7 става с един клик с 1-Click Upgrade. Всеки един администратор в системата може да го направи за 4-5 мин. без да са му нужни кой знае какви познания.
Това правил ли си го? Защото, аз цитирам официалната страница на модула: https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/5496-.html

Upgrade to:
  • 1.4 to minor versions of 1.4,
  • 1.4 to 1.5,
  • 1.4 to 1.6,
  • 1.5 to minor versions of 1.5,
  • 1.5 to 1.6,
  • 1.6 to minor versions of 1.6,
  • and 1.7 to minor versions of 1.7.
 
Това правил ли си го? Защото, аз цитирам официалната страница на модула: https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/5496-.html

Upgrade to:
  • 1.4 to minor versions of 1.4,
  • 1.4 to 1.5,
  • 1.4 to 1.6,
  • 1.5 to minor versions of 1.5,
  • 1.5 to 1.6,
  • 1.6 to minor versions of 1.6,
  • and 1.7 to minor versions of 1.7.
Това не съм го правил, не ми се е налагало, но съм правил няколко миграции от 1.6 към 1.7 става с един клик с 1-Click Upgrade, за няколко минути без да ми е искало особени познания.
За това ми беше и поста-за познанията.
 

Горе