Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

kostianev

Member
Здравейте, направил съм една кампания с три Банера. Вчера ги пуснаха от Google, но едвам импресират. Ушким съм задал да ходят по всички сайтове, но един ден дори нямаха 1 импресия, после трябваше да вкарам кл. думи и сега по 10 импресии на 10 часа? Това нормално ли е? Как да ги направя да ходят навсякъде, без кл. думи и да импресират здраво и кликане да има?
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Пробвай да увеличиш бюджета - дневния, месечния.. Както и да увеличиш цената на клик. И посочи по общи ключови думи, по известни. Например "сайт", "уеб", "фирма"
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Заложил съм 0.50$ цена за клик, което е високо според мен, няма къде по-нагоре да ходя, дневният бюджет пък въобще неможе да го изпълни и на 5% за да го увеличавам. Сложил съм 500 кл. думи, които все пак са ми в насоката на сайта и прогнозира по 200к импресии и пак няма..
 
Малиии как 50 цента на клик? Аз повече от 5 цента не им давам. То ако е от ниска цена, като отидеш на кампания, долу където е списъка с ключови думи ще си пише срещу всяка - "цената е твърде ниска за първа страница" и подобни. Някъде пишеше и каква е средната цена на клик, по нея можеш да се ориентираш. Или го сложи на "Автоматично офериране" и го следи няколко часа как ще се държи. Прегледай и всички настройки внимателно, да не си ги насочил към африка например без да искаш.
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Всичко съм направил, работил съм 100-тина пъти с Adwords и такъв случай не съм срещал :) Прогнозира ми, че дневният бюджет ще е в рамките на 50-70 лева и няма и 2 лева изразходени, някакви е такива. Тези от Adbrite - същата история, пускам рекламата - прогнозира 1 милион импресии, а днес едвам ги докара на 15к
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Да не би quality score-a да е нисък нещо? И като mouseover-неш на ключовата дума пише ли че рекламата се показва?
 
Много странно. А да не са ти я одобрили например "Само за възрастни" или нещо подобно :)
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Когато маузовърна на правоъгълника "Отговаря на условията" и пише, че рекламите ми не се показват за тази кл. дума и качествен рейтинг 3/10 пак в червено, както горното Не. Това ми го дава на повечето кл. думи иначе повечето от тях, пише че са направили импресии, някой по 2000, други по 50/60..
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Е много е малко това 3/10 сигурно заради това не ги показва. Значи че тая ключова дума има малко общо със рекламата и в такъв случай трябва да плащаш повече. Само че може да има някаква долна граница, незнам, щото пък $0.5 наистина е бая....
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Да, май е това. Ниска оферта.. повечето думи са ми за отслабване и пише, че конкурентите плащали по 1.50$ за клик!
 
От: Имам създадени Банери в Adwords и импресират по 1 импресия на 5 часа????

Здравейте, аз имам един проблем в Adwords. Има ли някаква възможност, ако съм объркала настройките, да плащам и цена за клик и цена за импресии. И ако е възможно по какъв начин мога да спра да плащам за импресиите? Благодаря ви предварително.
 

Горе