Имам чувството, че нещо не е наред със сайта ми - бавно индексиране

galinstefanov

Well-Known Member
Имам сайт - англоезичен на спортна тематика, а бе тоя Google нещо много бавно или не ми индексира някои постове. Сайта е WP - ползвам Yoast плъгина за оптимизиране, както и неговата XML sitemap. Всичко е събмитнато. Сайта е вече на около 2 месеца, пуска се регулярно съдържание, понякога всеки ден, понякога през ден, но има. Как мога да проверя кога последно бота е обходил сайта ми? - проверих с един сайт тук http://www.searchenginegenie.com/tools/google-bot-last-accessed-date.php ,но ми изкара, че Google last accessed your site on 28.10.2013, което за мен е невъзможно да е вярно. Разбира се, знам, че когато е нов сайта, бота не го обхожда толкова често, но не мога да разбера какво става. Например вчера пуснах един пост на обяд и днес го търся със същият тайтъл в google ( с друг браузър, без да съм в акаунт и спрени бисквити ), не го намира, ами ми намери само споделеното в Google+ мрежата. Имам чувството, че нещо се скапа, преди 1 месец сякаш повече ги индексирваше. Направих проверка и за пост преди 4 дни пускан и него не ми го намери.

Това е robots.txt
User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/

Проверих в Wordpress-a да не съм му задал онази опция "Discourage search engines to index your site" но не е сложено тикчето, също така има някакви индексирани постове от преди седмица например, от преди 5 дни, от преди 4... демек идва, но не често
 
Последно редактирано:
От: Имам чувството, че нещо не е наред със сайта ми - бавно индексиране

Случвало се е три дни тема от този форум да не се появява при търсене. Било по заглавие, било по съдържание.
 
От: Имам чувството, че нещо не е наред със сайта ми - бавно индексиране

Ами тук говорихме с 1 колега на ЛС той ми каза да пробвам следното :
Да търся директно за "Домейн.ком" и резултатите от последните 24 часа - там излезна, че е индексирано преди 15 часа това, което търсех
Търся директно в google.com за заглавието на поста - не ми излиза, а ми излизат първо google+ резултати
Колегата предположи, че тъй като Гугъл+ е много тръстед може би преди да е индексирал гугъл бота поста ми, аз вече съм го засилил към Гугъл+ и заради това не ми показва в търсачката нищо. Сега реших да пускам всичко в Гугъл+-а само с goo.gl short links, за да не е директно с линка от сайта. Нямам наистина идея защо бота се ебава така с мен.

Имате ли наблюдения коя sitemap карта се индексира по-добре сайта - Yoast плъгина или Google XML sitemaps?
 

Горе