Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Stanki4

Member
Не знам от кризата ли от какво е, но последните месеци приходите вървят само на долу. Току що си погледнах стат-са, 3 клика - $0,02 :oops: :mad: пълен ташак стана Адсенс за българи. Поне една свястна алтернатива да имаше. При вас как е положението ?
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Така е от месеци. Сравнено с миналата година по това време при мен спада на приходите е около 200%.

Сега гледам, че за февруари имам 10 242 клика и 3 000 000 и кусур импресии на рекламите, а сега си представи какво ми е на мен и другите като мен от тоя адсенс.

За съжаление още не мога да му измисля алтернатива:(
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Така е, зле е много.
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Февруари беше катастрофален за моя Адсенз. Добре, че не разчитам на него за почти нищо.
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

на ден средно правя 1500 клика и това ми носи около 50$ предимно 98% български сайтове
иначе се случва понякога някой клик 1-2$ но е рядкост и то от един англииски сайт

но средното е това 1500 клика + - 100 = 50$ + - 5$
има спадове и вдигания и мисля че това зависи от рекламите които са пуснати в обръщение
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Amoun, за 1500 клика - 50 долара, това прави около 3 цента на клик. Слабо си е и при мен е така, сега гледах за миналия месец средно 3 цента. Преди 2 години като почнах с adsense кликовете бяха средно по 6-7 цента, което си е двойно. След това намаляха, още в началото на миналата година и вече 2-3 цента ни се вижда нормално, а въобще не трябва да е така.
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

AMOUN, а и другите колеги с англоезични сайтове, бихте ли споделили например за една и съща ниша има ли голяма разлика между цената за клик на БГ и Енглиш сайт.

Ща неща да пускам и аз сайтове на английски, поне да обера първите позиции на Гугл с малко груб misspelling :mrgreen:
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

Има голяма разлика в цените за bg и чужди. 3 цента средно за бг и 20-30 цента и за чужди сайтове. Все пак зависи много и от нишата. На ен има кликове и по долар, два и повече.
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

за туризъм в бг сайт нормалното е 7-12 цента на клик
за туризъм инглиш нормалното е минимум 30+ цента
а наистина има и кликове по 1-2$

а 3цента за клик е осреднено имам доста кликове по един цент даже
 
От: Имате ли спад на приходите от Адсенс ?

За туризъм ЕНГ нормално е над 1$, то зависи и трафика от къде е де.
Но имам и енг сайт на който кликовете не му се различават много от БГ , т.е средна цена от около 2 цента.
Имаше преди време списъци с бидовете за някои ключови думи и правеше впечатление че най-платени са във финансовата сфера - заеми, форекс .. също адвокатски услуги и т.н.
 

Горе