Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

sunstorm

Active Member
На интересна информация попаднах днес в Калдата: https://www.kaldata.com/IT-Новини/Най-големите-френски-средства-за-масов-109235.html

Най-известните средства за масова информация във Франция стартираха кампания срещу програмите за блокиране на реклами, в рамките на която подсещат потребителите да изключват адблокърите, когато посещават техните уеб-сайтове. Някои издателства изцяло спряха да показват своите уеб-страници при включен адблокър. Други, само изписват молба техният сайт да бъде включен в белия списък на адблокъра, но не скриват съдържанието. Кампанията за борба с програмите за блокиране на реклами бе анонсирана още миналата година по инициатива на GESTE - асоциацията на онлайн-издателствата, в която са включени Le Monde, Le Parisien и L'Équipe, както и музикалната стрийм-услуга Deezer.

Сега е момента да направите плъгин, който спира зареждането на сайта за хората с адблокъри и да го пуснете за продажба. И да черпите една бира за идеята! :twisted:

Има ли готово решение за WP или Joomla?
Вие бихте ли спряли достъпа на посетители "хитреещи" да блокират рекламите, с които издържате сайта ви?
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

В коментарите видях, че и уебкафе и дама.бг също са блокират потребителите с адблокери.
А плъгини има много такива.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Има нови плъгини, които блокират проверката за адблокер и заобикалят тези ограничения. Така или иначе е свършено с класическата досадна реклама. Вече работят само креативните методи, които няма как да бъдат автоматично блокирани с технически средства.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Това не е ново. От доста време има такива сайтове, но какво от това. Който разбира пак няма да вижда реклами ;)
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Това съм го виждал и в български страници. Сега не мога да ги цитирам кой са конкретно, но ми се е случвало.

Моето мнение по въпроса е, че бих си сложил някой сайт в белия лист, стига рекламите да не са натрапчиви и да заемат по-голямата част от сайта. Нямам против да виждам релевантни реклами в умерено количество. Но ако ще ми изкачат премигващи банери за безплатен айфон (или други глупости) директно бия хикса пък каквото ще да има на сайта.

Ответния удар на адблокъра ще бъде да излъже сайта, че рекламите се показват. Или частично премахване на някой реклами.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

С тия отвратителни реклами какво друго очаквате? Съветвам всеки който не ползва такива адблокери да го направи, а довода, че от моите сайтове нямал съм да печеля от реклами е несъстоятелен, идиотски - който умее винаги ще печели.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

С тия отвратителни реклами какво друго очаквате? Съветвам всеки който не ползва такива адблокери да го направи, а довода, че от моите сайтове нямал съм да печеля от реклами е несъстоятелен, идиотски - който умее винаги ще печели.
А как ще печелиш като не ти виждат рекламите?

Към другия потребител които би сложил саита в белия списък ако рекламите не са натрапчиви. Ами като са блокирани по дефаулт как ще прецниш дали са натрапчиви. И другото, колко саита имаш към момента в белия списък?
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

А как ще печелиш като не ти виждат рекламите?

Ина начин. Просто "уебмастърите" се оляха с отвратителните реклами в техните "сайтове" и за щастие се появиха адблокерите
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Добре, сподели го този начин как може да "се изхранва" един сайт без реклами! И защо във всички сайтове, които не продават продукт има реклами, като има друг по-добър начин? В смисъл, че огромните медии не знаят как да печелят и блъскат реклами?

Аз също се дразня и съм против popup рекламите и не слагам в сайтовете ми.

Ина начин. Просто "уебмастърите" се оляха с отвратителните реклами в техните "сайтове" и за щастие се появиха адблокерите
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

В смисъл, че огромните медии не знаят как да печелят и блъскат реклами?

Аз не посещавам и не чета такива "медии", които блъскат рекламите, но въпреки това се информирам. И да, не знаят как да печелят, щом почнаха да "реват" от адблокерите, явно заради тях приходите им намаляват, няма какво да съжаляваш такива "медии".
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Ами аз съм твърдо против адблокърите, и не ползвам такива. А вие дето ги ползвате защо го правите?
Вярно, понякога са дразнещи рекламите, но тая информация дето ви я предоставят и за нея са се трудили.
Да сложиш адблокър е равносилно на егоизъм, да не признаваш труда на хората!!!

ПС: Да погледнем и другата страна на медала. Имате онлайн магазин и искате да го рекламирате, а няма къде заради адблокърите и рекламата не може да достигне до потребителите ви.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Дразня се не от рекламите, а от попъндерите, които при опит да ги затвориш, отварят нови такива. Да не говоря за мобилните им сайтове - абсурд е да се чете съдържанието зад тези нагли попъпи... Adblock-ерът филтрира дори обикновено изображение като реклама, ако е именувано с думичката "реклама" в алтернативния таг - скоро открих това странно поведение в мой блог. Уважавам доверието към потребителите и не бих ги подложила на "изкачаща" рекламна атака.
 
От: Re: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

За мен е лудост всеки, който се занимава с IT, маркетинг и т.н. да има адблокър. Това е като да си водолаз с наковалня на гърба. :)

Blinky - Относно примера ти - и на водолаза му е нужно да има наковалня (тежест) когато влиза в морето, но трябва да знае кога да се освободи от нея за да изплува.
 
Re: От: Re: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Blinky - Относно примера ти - и на водолаза му е нужно да има наковалня (тежест) когато влиза в морето, но трябва да знае кога да се освободи от нея за да изплува.

Аз говоря за наковалнята като за константа. :) Щото всеки има адблокър, ама някои не го изключват (пускат наковалнята като стигнат дъното). :)
 
От: Re: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Понякога дори виждаш конкуренцията по какъв начин и какво точно рекламира, а и някоя идея може да ти хрумне покрай някоя чужда реклама.

За мен е лудост всеки, който се занимава с IT, маркетинг и т.н. да има адблокър. Това е като да си водолаз с наковалня на гърба. :)
 
От: От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

А вие дето ги ползвате защо го правите?

За да зареждат страниците по-бързо... примерно :) Но този въпрос трябва да го зададеш в друг форум. Аз примерно не съм от типичния консуматорски човек и никога не съм купувал нещо след кликване на реклама. Когато ми трябва нещо - ползвам гугъл.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Adblocker е инструмент за хората, които искат да четат най-най-най-жълтите сайтове, накичени догоре с реклами :)
Аз не ползвам адблокър, но като видя сайт накичен догоре с реклами и изскачащи прозорци просто го затварям веднага и толкова, всъщност така вредите повече на сайта, отколкото ако стоите и го разглеждате с Adblock :)

За останалите, не виждам причина да го ползвате, да не говорим ако се занимаваш с някакъв онлайн бизнес(както спомена Blinky). Ако не някой друг, то точно IT предприемачите трябва да ценят труда на другите и да не ги ощетяват по този начин.

При мобилните приложения нещата са решени много по-готино: искаш беплатно - гледай реклами, не искаш реклами - купи си приложението. Може би ще е най-добре да стане така и при сайтовете печелещи от реклами. Искаш да четеш даден сайт, но не искаш да гледаш реклами. Въпреки това искаш да ползваш труда на други хора, тогава си плати и няма да ти показваме реклами, много просто.
 
От: Имаш Adblock? Ами тогава няма да четеш!

Страника, не бягай по тъуча ами кажи точно и ясно кои са тия другите начини, че нещо се изплъзваш.
 

Горе