Има ли бъдеще във форумните платформи?

De niro

New Member
Случайно поподнах в сайта, направи ми добро впечатление, общо взето от това има нужда интернет не от псевдо соициални мрежи. Форумите бяха доста популярни до към 2010, когато Фейсбук започда да придобива по голяма популярност. За съжаление тази глупост (Фейсбук) изроди интернет пространството и много качествени сайтове загубиха популярността си и а от там смисъла си. Напоследък четох някакви стати, че фейсбук е загубил от популярността си и някой даже му придричали крах, като на My Space и Yahoo. От там би следвало потребителите да се върнат към форумните платформи и да се балансират така да се каже нещата. Смятата ли че това е възможно?
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Сто процента ще стане, но няма да се върнат към форумите, а ще преминат към другга социалка. Интернеет се изроди. Преди беше място къдетохдахсе свържеш с други хора с твоите интереси, сега е начин да се свържеш с познатите си. Колкото и да обожавам форучите и да смятам че в социалните мрежи не може да ставе хубаваа дискусия дори и с познати, а да не говорим с чужди хора, толкова пък простия юзър смята обратното. Докато във времената на форумите гейм клубовете и мирката интернет се използваше от интелигентни хора, то сега се използва от всички.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Аз пък се чудя, дали вече не е време за един български фейсбук ? Руснаците си използват техния вконтакте, а мисля че последно време фейса доста критики отнася, все повече хора чувам да казват фейсбук не ползвам. Аз лично много ме дразни спамилката, която се насъбра, почти всяко второ съобщение е платена публикация, лайк джагинга доста дразни и още куп глупости.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Всяка "платформа" си има предимства и недостатъци.

Специално за форумите не съм сигурна, но предполагам, че могат да бъдат доста добро и полезно място за общуване.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

По принцип хората напуснаха форумите, заради прекалената модерация. Някакъв си шушляк направил форум и всяко мнение, което не му харесва го трие или модерира. Това е адски дразнещо и отблъскващо. За щастие тук нещата не са така, макар че някой се дразнят от свободата на словото :)

Иначе социалките си имат и добра, и лоша страна. Добрата е, че различните приложения наистина ти помагат да намериш доста хора, за които си забравил поради някаква причина, лошата е прекаленото заливане с информация, която не искаш и че все повече хората започват да си мислят, че това са сайтове за запознанства.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Ами хората казвам че имат фейсбук за да поддържат контакт с познати и роднини. Ами да го вземат дяволите, няма ли скайп, имейли и телефон за тази работа? Щом някой не ще да говори с теб и да поддържа контакт, няма как да го накараш от фейса. Ако пък някой иска да ти е френд, има винаги скайп и мейл и други работи. Това не го разбирам.

Иначе се надявам форумите да станат по популярни защото смятам че са страхотна платформа както каза колегата по горе да се събират хора със сходни интереси.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Един добре модериран форум с полезно инфо и лоялни потребители няма сравнение по полезност със фб.... Ей например на аудито ми не загрява нещо, влизам във бг форума, питам с една тема и имах до 30 мн отговор на проблема.
 
Re: От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Един добре модериран форум с полезно инфо и лоялни потребители няма сравнение по полезност със фб.... Ей например на аудито ми не загрява нещо, влизам във бг форума, питам с една тема и имах до 30 мн отговор на проблема.

Форумите са много добри и уникални платформи, в които може да намериш много полезна информация и ценни съвети. С социалните мрежи не е точно така. Там информацията изчезва и остава едно нищо. ;)

Всичко, което ме интересува, намирам във форумите. Социалните мрежи са за дрънкане на безмислици. Няма да намерите някой да седи в един канал или страница и нон стоп да дава една и съща информация. Нещо, което в сайтовете и форумите не се случва, защото търсачките ти го показват директно. ;)

De niro, добре дошъл и хубава тема си спретнал. Имаш репче. Смятам, че не само са бъдещето, но и са единствената алтернатива за получаване и намиране на качествена инфорамция. Ако не вярвате, попитайте чичо Гугъл защо така добре ги класира? :)
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Модерацията е най-важна. Последен пример - мамитата. Затова не всеки може да изгради добър форум. Но когато офтопика стане повече от тематичните постове на форума, работата отива на зле и бягат потребители.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Гласувам за форумите с добра модерация както се изрязаха преди мене
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Сто процента ще стане, но няма да се върнат към форумите, а ще преминат към другга социалка. Интернеет се изроди. Преди беше място къдетохдахсе свържеш с други хора с твоите интереси, сега е начин да се свържеш с познатите си. Колкото и да обожавам форучите и да смятам че в социалните мрежи не може да ставе хубаваа дискусия дори и с познати, а да не говорим с чужди хора, толкова пък простия юзър смята обратното. Докато във времената на форумите гейм клубовете и мирката интернет се използваше от интелигентни хора, то сега се използва от всички.

Ако знаеш колко си прав, направо ще си посегнеш...
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Ако знаеш колко си прав, направо ще си посегнеш...
Да слижим една граница за образование, поне средно или ако искате вишо, а? Тогава ще видите вишисти кви глупости ръсят:lol:
 
Re: От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Ако знаеш колко си прав, направо ще си посегнеш...

Абе така е, ама някой да ми каже, че времената на форумите са били в миналото, ще ми стане смешно. Ходи намери на профила на приятеля ти от 1ви до 5ти клас как се редактира плъгин на WP. :) Няма начин. Ако искаш да се гъбаркаш , базкаш с някой, да намериш приятел - да. Но ако ще търсиш помощ, нещо си го закъсал професионално, форумите са единствените сайтове, в които е информацията. За това, говорим за различни неща, когато става дума за социални общества и полезност. ;)
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Абе не съм казал, че форумите са умряли, но никога няма да са толкова активни и популярни колкото преди 5-7 години.

А пък това за образование не говорим. Преди 15 години колко от кифлите на 15 или циганине имаха интернет? Николко. А сега всички са във фейсбука, че и от телефона си цъкат там...
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Преди една година закриха форума на OpenERP. Официалното изявление беше, че ще го премахнат. Много хора скочиха тогава, включително и аз. Дори им предложих да го хоствам и да продължи да съществува. В крайна сметка форума не го премахнаха, а остана offline. Направиха сайт http://help.openerp.com от типа въпроси и отговори. Разликата с форум е, че няма форуми и категории, а само тагове. Не разбрах за какво беше това упражнение, освен може би да се покаже, че под платформата на OpenERP може да се движи и такава система за поддръжка (вече се поддържа CMS, Blog и e-commerce във версия 8 ).
Та мисълта ми е, че форума като място за обмен на знания е нещо незаменимо, и никаква социална мрежа или друга форма на споделяне не може да го замени, колкото и на някой да му се иска.
Модерацията на http://help.openerp.com е много по-голяма, отколкото в спрения форум. Като си спомня, набираха модератори във форума за новата платформа и прилъгаха доста недоволни, политика!
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Напълно съгласен, форума си е форум и нищо не може да го замени
 
Да бе, да. Сега са по-популярни от всякога. Аз не мога да намеря никъде другаде инфо за някой проблем освен от форумите. Не знам ти къде намираш твоята.

Точно се изрази тук. Всякакви ги има в социалните. Но хелпъри, по-трудно ще намериш. А интернет е, за да предоставя информация и ползи на хората. От това си заключения не виждам много ползи от социалките. :) Освен, че влизат в дргуата нужда на хората - забавление. ;) За това като се казва кое има бъдеще и кое е по-малко популярно, нека се знае за какво, защото и аз не влизам във форуми, които искам да погаля маймунката. :)
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Така е. В социалните мрежи съдържание смислено няма. И както казах в първия си пост обожавам форумите, но просто в момента потребителите на интернет са консуматори и много сме малко които пишем с цел да помогнем на другите, докато срещаме хора с подобни интереси. Което е жалко и за това на няколко пъти казвам, че средното ниво на интернет потребителя спадна доста, от което следва и тази тенденция.
 
От: Има ли бъдеще във форумните платформи?

Сега преглеждах Тема: Архитект за узаконяване на табели?. Къде в социална мрежа ще намерите тази информация? От Пловдив съм, но тук проблемите са подобни. Та форумите умирали, ама друг път.
 

Горе