Има ли значение броя на рекламните елементи в Adsense

penev75

Member
В adsense има ли значение броя на рекламните елементи, които се поставят на сайта?
На единия ми сайт (за мебели) има само един банер, като там получавам кликове по 80 цента
На друг (за имоти) получавам значително повече кликове, но понякога клковете са по 1 цент. Там имам 3 рекламни елемента.
 
Аз мисля че има някакво значение. Пример:
На един сайт имам 2 елемента с връзки и на 1 клик взимам по-малко пари, от друг сайт на който имам само 1 елемент с връзки. На трети сайт имам 1 елеменет с връзки и 2 банера и взимам още по-малко от другите два.

Но има и друго, може би има нещо общо със съдържанието ти. Например ключовите думи за мебели просто може да са по-скъпи от тези за имоти в твоя случай.

Като цяло Adsense едва ли биха си казали как пресмятат и защо алгоритъма им прави такива неща, защото го водят за строго пазена фирменa Google тайна. Можем само да гадаем :roll:
 
Абе и аз си мисля че бях попадал някъде в някакъв форум или блог, където твърдяха , че колкото по-малко рекламни блокове имаш, толкова по скъпи са ти кликовете.

Но не съм експериментирал стова.
 
Има логика в това, което казвате, но според мен най-голямо значение има от къде ти идва трафика и какъв е контента на сайта.
 

Горе