Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Знам, че има добавки, които правят именно това, за което питам - показват брой прочита на всеки пост. Въпросът е, че бавят, тъй като всяко отваряне и следва запитванка към БД, което пък товари и бави. Тук идва и питането:

Има ли елегантен начин да добавя брой прочита на статия без това да се отрази негативно на сайта като заявки, натоварване и бързина?
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Я дай плъгина който бави, не мисля че един брояч ще товари чак толкова
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Не помня кой точно беше, но го махнах преди доста време, че СХ подскочиха и мрънкаха.

Иска ми се нещо от тези, които вадят едно оченце и броят прегледи до него...
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Сложих Simple Post Views Counter, и с какво се сблъсках:
Ако кода, който вади прегледите е само в статията - ОК. Всичко бачка както трябва. Ако обаче освен към single.php го добавя към loop-default.php (в моя случай), тоест като влезеш в категория и ти се листнат публикации например от секция "Новини", тогава започва да брои не само прочитанията на самият пост, но и прегледите на категорията...
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Ми махни го ръчно от там ;).
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Ми махни го ръчно от там ;).

Ко речи? :D

Аз обяснявам не, че искам и не знам как да ги махна от там. Дори напротив - искам да са там, въпроса е как да преборя грешката в броенето...
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Виж линка който дадох по-горе, ако ти се занимава да човъркаш из кода
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Виж линка който дадох по-горе, ако ти се занимава да човъркаш из кода

Мерси за линка. Аз от там почнах, следвах инструкциите, но още на стъпката с вкарването във function.php и строши всичко - бял екран. Оправих го, после падна една добавка заради кеша. И това оправих и за това го оставих на страна.
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Код:
<?php 
// To update view count:
update_post_views( $post->ID );
// To display view count:
$views = get_post_views( $post->ID );
printf( _n ( "%d View", "%d Views", $views), $views );
?>
Този код го слагаш в single.php, демек тук хем показваш броя прегледи, хем го ъпдейтваш +1
А за category.php само кода за показване на прегледите:
Код:
<?php 
// To display view count:
$views = get_post_views( $post->ID );
printf( _n ( "%d View", "%d Views", $views), $views );
?>
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Може да се направи скрипт, който след зареждане на страницата добавя едно в базата данни. Така бързината на зареждане няма да се промени за потребителя. Обаче ще си се правят заявки към базата и ще се натоварва сървъра. Все пак трябва някъде да отидат тези данни. Другия вариант е във файл, но базата е по-бърза.

Друг вариант е да го направиш с Google Analytics със събития (events) и пак да се извиква след зареждане на страницата. Така хем няма ти се товари сървъра, хем бързината за зареждане ще е същата. Обаче за да имаш достъп до данните и да ги изписваш в сайта си ще трябва да се запознаеш с API-то за Google Analytics. Иначе ако само ти ще си ги гледаш, може без API-то, само ще ходиш да се логваш в Google Analytics и готово.
 
От: Има ли начин да добавя брой прочита на статия без да забавя сайта?

Здравейте,
Въпросът е, че бавят, тъй като всяко отваряне и следва запитванка към БД, което пък товари и бави.
Как ще бави бе то MySQL ако бавеше толкова както ти казваш, те сайтовете щяха да зареждат по 1 минути. И друго какво като записва, ами ти като отвориш един сайт, от колко различни таблици се чете: Заглавие на темата, описание, коментари, сео заглавие описание, кл. думи, меню, джаджи в сайта, релано са над 20, може и над 100. Аз има един код, който ми който ми записва, уникалните IP в таблица и показва кой е бил във ФБ и кой не. Записва само уникални но дали толкова или 5 пъти повече разлика няма.
 

Горе