Има ли още печалба в сайтовете

helf_php

Active Member
Здравейте тука мисля из един въпрос има ли смисъл още да се правят сайтове сега примерно с цел печалба. Мисля си че смартфоните с прлиложенията ще изместят сайтовете до няколко години? Защото ако сега се пусне сайт докато излезе в гугъл тва онва сео ала бала и до 2017 година да има някакъв ефект а до тогава май май няма да имат такава тежест сайтовете? :mrgreen:
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Хората все още си търсят инфор по гугъл, а това че влизат със смартфон няма никакво значение. Разбира се че има смисъл да се правят сайтове с цел печалба, то това е единствения смисъл поне който аз виждам.

Сега въпроса е, споменаваш че до 2017 година, за да има някакъв ефект, трябва да видиш дали за тези 2 години, когато работиш по сайта няма да изпуснеш по-голяма възможност?
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

А, ти сериозно ли задаваш този въпрос или се шегуваш? :)
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Аповете са за мързеливите :) аповете са за мобилните-наркомани. Апове ползвам като съм в леглото си и сутрин преди да стана - от смартфона - таблета щото ме мързи да стигна до Лаптопа. Аповете са за новаците, които си мислят, че това е реалният интернет свят.
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

А нали се сещате че "новаците, които си мислят, че това е реалният интернет свят" няма да се върнат от апа на таблета примерно на компютъра и до 5-6 години тези новаци вече ще са свикнали с този друг интернет свят пълен с апове ?
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Едно е апове, друго е хора, които сърфират нета с тела си. Апликациите са апликации, има пазарен дял за тях, но не могат да изместят сайтовете на 100%, хората винаги ще си търсят в Гугъл това, което ги интересува, дали ще е чрез смартфон или лаптоп няма значение. Ако не Гугъл, то тогава друга търсачка, но сайтовете все още са си основата.
 
Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

А нали се сещате че "новаците, които си мислят, че това е реалният интернет свят" няма да се върнат от апа на таблета примерно на компютъра и до 5-6 години тези новаци вече ще са свикнали с този друг интернет свят пълен с апове ?

Бате, тук апа е едно отражения на уеба. ;) Не може този ап да съществува без този сайт. :)
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Идеята е следната пича със странния ник казва че няма да изместят 100% сайтовете тоест ще заемат някакво място по голямо от 60% примерно и ще паднат посещенията в сайтовете ?
@blinky как да не може виждал съм доста апчета без да действа сайт зад тях.
 
Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

Идеята е следната пича със странния ник казва че няма да изместят 100% сайтовете тоест ще заемат някакво място по голямо от 60% примерно и ще паднат посещенията в сайтовете ?
@blinky как да не може виждал съм доста апчета без да действа сайт зад тях.

Говорим за новинарските, защото ми се привидя че говориш за новинарски, а то било новаци. :) Моя грешка, иначе съм съгласен. Доста апове оперират индивидуално, без да са поддържани от сайт. ;)

Иначе аповете са едно звено, сайтовете - друго. Да, може и по двата начина да стигнеш по определена аудитория, но няма как да си само там, освен ако не си нещо специализирано като игра, месинджър, някой улесняващ живота ап. ;)
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Като навлизаха лаптопите се питах кой нормален човек ще предпочете лаптоп пред настолен компютър. Взех си лаптоп и от тогава не ме интересуват настолните машини, даже недоумявам как все още се продават такива.
Като навлязоха смартфоните и аповете се питах кой нормален чоек ще се занимава с такива имитации. Взех си смартфон, разцъках го, разбирам защо някои неща са полезни или водят до временно вманиачаване, но не ги възприемам чак толкова сериозно. По-скоро аповете ще си останат опция на сайтовете отколкото сайтовете да изчезнат заради аповете. Аповете са ми мега-бавни като начин на работа с тях. А и не се виждам по цял ден виснал над някакво екранче, заболява ме врата.
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Ми не е задължително да висиш пред "Някакво екранче" вече има перфектни таблети с екран достатъчен за нормална употреба а все още сме 2014 да 2018 само времето ще покаже до къде ще се развият нещата.
 
Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

Ми не е задължително да висиш пред "Някакво екранче" вече има перфектни таблети с екран достатъчен за нормална употреба а все още сме 2014 да 2018 само времето ще покаже до къде ще се развият нещата.

Таблет и нормална употреба трудно си ги представям. И смартфон имам и таблет, но за жалост винаги си чета и кефя повече като съм пред лаптопа. ;)
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

@Blinky и аз съм така пред лаптопа съм свикнал и си го разцъквам ама времената се менят :beer: тва е идеята на темата
 
Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

@Blinky и аз съм така пред лаптопа съм свикнал и си го разцъквам ама времената се менят :beer: тва е идеята на темата

Да, само дето не мога да го взема в тоалетната, ама за там имам телефон. Ще е грубо да си инсталирам монитор и там. :)
 
От: Има ли още печалба в сайтовете

Абе к'ви са тия 'aпове, вие болни ли сте? :p

Сайтовете все още са без конкуренция!
 
От: Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

Да, само дето не мога да го взема в тоалетната, ама за там имам телефон. Ще е грубо да си инсталирам монитор и там. :)
Е то в тоалетната не се ли ходи с друга цел все пак, а да си цъкаш телефона, колкото и да сме социализирани, човешкото тяло си нужди, които се удовлетворяват строго индивидуално. Вярно е, че и в Средновековието в Западна Европа са се изхождали, където сварят, но все пак в други времена живеем. Това е същата работа като да правиш секс и докато го вкарваш да си скролваш фийда във Фейсбук и да гледаш кой какъв пост пуснал :D. А иначе и аз не си представям как ще се кьоря да чета неща през смартфона. А и пък и аз смятам, че от гледна точка на здравето, не е добре цялото време, което сме будни да ни преминава в интернет, трябва да има малко откъсване.
 
Да, ама като не ти идва веднага, или ти е отминал момента, или момента е толкова продължителен. :) Не трябва да се губи време. ;)

Но определено не се гледат социални мрежи, малко трудно си социален върху тоалетната чиния. По-скоро нещо статия, новини, новости. :)
 
От: Re: От: Има ли още печалба в сайтовете

Да, само дето не мога да го взема в тоалетната, ама за там имам телефон. Ще е грубо да си инсталирам монитор и там. :)

Има хартиени книги за тази цел. :wink:
 

Горе