Има ли проблем в това,че......

моето полу компетентно мнение е че няма от какво да се притесняваш защото проблемът щеше да съществува ако ти беше домейна thevoice.info :cool:
 
Ако имат регистрирана търговска марка, ще имаш сериозни основания за притеснение. Само за пример ще ти кажа, че когато ми взеха домейна recipezaar.us, на едни други пичове им взеха домейна wwwrecipezaar.com.
 
според мен няма проблем щом има -бг преди екстенжъна но бгкулинара има опит с тия работи та нз :(
 
Хай дюдс :)
Абе и аз не съм наясно много с нещата ама да си какжа квото знам :p
Значи домейна ie7.com беше регистриран преди много време.
Още преди да излезне браузава ie7. В сайта се бяха изгаврили и имаше логото на ФаерФокс :D
В момента нета ли ми е зле сайта ли е спрян - незнам, но не ми се отваря.
Но мисля, че щом преди време работеше и Макрософт не им бяха направили нищо мисля, че и ти не трябва да се притесняваш много.
А и ние сме в БГ. Тук за сега за авторски права и прочие няма много закони :) И пак казвам, че не съм много сигурен.

поздрави, айбиемчо
 
То закони има ,но не се спазват. Лошота е ,че липсва съдебна практика ,но нещата си влизат в релси. Друг е въпросът ,че в световен мащаб темата с интелектуалната собственост и използването и по електронен път навлиза в нова фаза. А за домейните и имената въпросът е дали съвпада с търговската марка ,защитена на територията на РБ ,дали води до заблуждение тоест да съвпадат предметите на дейност и дали създаден с цел да нарушава едно право. В случая моето мнение е Не. Сори за дългия пост
 

Горе