Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

pirqnkow

Member
Някой, който е по-навътре в нещата, ако знае, да каже. Нямам възможност лично да пробвам, затова се допитвам до вас :)
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Големите си играят техните игри и използват малките само за свой трамплин. Както при Гошо така вече и Фейса искат максимално да използват безвъзмездно рекламните площадки, които "Ние" безплатно им изработихме. Следват само по-ниски резултати за всеки дръзнал да печели "на техен гръб" без никакво инвестиране на средства ...
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Ако продължи така дълго време сами ще се унищожат ще им мине времето бързо не само за страници с профилите е същото много от моите приятели не виждам почти нищо какво публикуват което ацки много ме дразни и е тъпо
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Ясно. А можете ли да ми кажете колко струва страница с 200 000- 230 000 реални фена и 50 000-70 000 говорения от държави като Англий и Америка? И дали ще има шанс за печалба без промотиране?
 
Последно редактирано:
От: От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Големите си играят техните игри и използват малките само за свой трамплин. Както при Гошо така вече и Фейса искат максимално да използват безвъзмездно рекламните площадки, които "Ние" безплатно им изработихме. Следват само по-ниски резултати за всеки дръзнал да печели "на техен гръб" без никакво инвестиране на средства ...

Зукърбърг едно време така е гепил мрежата от своя съдружник - със същия мазен ход, когато му е дошло времето :D Иска само той да печели, другите печелещи да бъдат премахнати с хирургическа точност.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Точно за това ползвам Twitter за чуждестранните ми сайтове. Носи хубав трафик. :) Жалко, че не се ползва от толкова много хора в България, както Facebook. Направо ми става лошо, като видя страница с 200-300 хиляди харесвания, а постовете и я имат 50 лайка я не, а от тези 50 харесали дали 5 ще влязат в сайта не се знае.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Ще кажеш ли колко посещения получаваш от линк в twitter и при колко последователи .

Точно за това ползвам Twitter за чуждестранните ми сайтове. Носи хубав трафик. :) Жалко, че не се ползва от толкова много хора в България, както Facebook. Направо ми става лошо, като видя страница с 200-300 хиляди харесвания, а постовете и я имат 50 лайка я не, а от тези 50 харесали дали 5 ще влязат в сайта не се знае.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Ще кажеш ли колко посещения получаваш от линк в twitter и при колко последователи .
Ще ти дам пример с един сайт с, който не се занимавам въобще. Ползва няколко акаунта с общ брой последователи между 30-40 хиляди. Всичко е автоматизирано. Сайта дърпа RSS feed, а twitter-те сами си следват всеки ден и сами постват линкове от сайта през определен период от време. Сайта има 500-600 уникални на ден. Според аналитика 50% от трафика идва от Twitter. Както можеш да се сетиш последователите ми не са таргетирани. Ако имаш тематичен сайт, да речем сайт на тема бейзбол. Взимаш няколко акаунта на известни спортисти и профили на тема бейзбол. Влизаш в tweepi.com слагаш един акаунт и мяташ, като гледаш да не следваш хора с follow rate по-малко от 70-80%. Като свършиш единия почваш друг и така. Тогава резултатите ще бъдат в пъти по-добри. Бях попаднал преди време на блога на едно момиче, което се ядосваше, че и бяха блокирали акаунтите в Twitter. Общ брой последователи над 160 хиляди (пак няколко акаунта). Според думите и прави 20-25к уникални на ден като огромна част от този трафик и е идвал от Twitter. За трафика и вярвам защото Алексата и беше 25к. Не че може да се вярва много на Алекса. Нашите водещи сайтове са с такава Алекса така, че напълно и вярвам за трафика. :)
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Благодаря за подробната информация.
Аз не съм се занимавал много с twitter имам само два акаунта единия е с 8000 последователи другия с 5000. Но мога да купя още десетина. Не е проблем да ги купя с по 5000 последователи. Макар че повечето последователи са фалшиви те ми дават право аз да следвам истински, но трябва д го направя ръчно.
Това ли имаш предвид като казваш " Влизаш в tweepi.com слагаш един акаунт и мяташ ......" ?
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Хора при вас как е рийча? При мен е много добре не знам на какво се дължи може би, защото страницата е лайкджакинг и е нова. Днеска на линк имам 15 000 рийч без да съм го споделял никъде страницата 39 000-40 000 фена нормално имам по 1-2к рийч а на някой постове имам и 6-7к
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Това ли имаш предвид като казваш " Влизаш в tweepi.com слагаш един акаунт и мяташ ......" ?
Да в tweepi-то се прави ръчно. Преди имаше Tweepi addon за Mozilla или Chrome ще те излъжа, който следваше автоматично, но май от tweepi са правили някакви промени по сайта и вече не става. Беше много лесно. Пускаш addon-а, дясно копче на страницата, "Follow all" и си готов, но вече не става или само при мен има някакъв проблем.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Днеска на линк имам 15 000 рийч без да съм го споделял никъде страницата 39 000-40 000

Наистина е много много добре. От 1-2к да скочиш така на 15 хиляди :shock:

Не исках да стават два поста нещо се бъгна :)
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Да, четох им сега инструкциите. Казват че на 23 септември са спряли автоматичното добавяне по принуда от twitter.
Аз имах и една програмка Tweetadder 4, но и тя от повече от година махна тази си услуга - автоматичното добавяне.
Беше много удобна. Можеше да си нагласиш да ти добавя на случаен интервал от 1 до 5 мин.(примерно) по един човек.
Защото сега има май и нещо друго . Ако добавяш прекалено бързо ще ти баннат акаунта.

Да се направят 50 000 последователи в 5-10 акаунта , колко часа ще излезе, ако се занимаваш само с това?
 
Последно редактирано:
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Наблюденията ми са, че ако всеки ден се публикува през 3 часа по 5 пъти на ден, рийча достига максималните си равнища. В момента публикувам в произволни часове по 2-3 пъти на ден и рийча е спаднал с повече от 700%. Става въпрос за страница със 40к фена.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

И при мен е супер зле с рийча.
Пробвал съм какви ли не номера.
 
От: Има ли раздвижване в Post Reach-a на Facebook?

Фейсбук си гони печалбата с тия платени " Boots " ама какво да се прави (cry)
 

Горе