Има ли свобода на словото в България?

redrum

Well-Known Member
Гледам, че са осъдили един от най-интересните ни журналисти на глоба от 600 лв. заради метафора, която е използвал в един от текстовете си.

Статията със заглавие „Краят“ е публикувана в уебсайта Lentata.com на 6 септември 2013 г. ( http://www.lentata.com/page_5499.html) В нея Карбовски заявява, че „след четвърти септември 2013 година политиката разбра, че е станала лека жена в перманентен цикъл. Сиреч ще смърди, но няма да ни свърши работа“.



Със свое решение от 18 декември КЗД постановява, че съдържанието на статията „Краят“ представлява дискриминация – „тормоз“ на основата на пол и глобява Карбовски, както и уебсайтовете, публикували материала, с по 600 лв.

Ето и компетентното мнение на хелзинскиО комитет:

„Време е да се схване, че женомразката реч, както и всяка друга реч на омразата – расистка, хомофобска и пр., няма законно място в обществото. Няма свобода на език на омразата“, заяви още Илиева. Този език е извън обхвата на свободата на изразяване…

Авъй, моралната полиция действа, внимавайте! Добре, че френското списание не е било базирано в демократична България, щото вместо сълзи за солидарност, КЗД щеше да им лепне глоба :-o

Свободата....тя има обхват :p
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Определено свобода на словото у нас има, но даже и на мен не ми харесва това окастряне на текстовете, с оправданието за недопускане на ''реч на омразата''. Повечето черни ( цинични) метафори правят текста по-интересен и въздействащ, което няма как да се постигне с мазнене, тип: Цветанка Ризова.

Апропо, къде се дяна темата за атентата в Париж? Да нямаме и тук цензура? :)
 
От: Има ли свобода на словото в България?

image.png


Мизерниците от БХК явно са много доволни. Дори са си буустнали поста за Карбовски :lol:
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Интересно ако някой ме нарече "Лек мъж" или нещо такова, дали от хелзинкския ще го осъдят за мъжемразка и хомофобска реч, която няма законно място в обществото?
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Интересно ако някой ме нарече "Лек мъж" или нещо такова, дали от хелзинкския ще го осъдят за мъжемразка и хомофобска реч, която няма законно място в обществото?
Да,ако пикаеш клекнал или си с по-изразен тен. :lol::lol::lol:
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Да,ако пикаеш клекнал или си с по-изразен тен. :lol::lol::lol:

Е тва изречение е за съд! Женомразка реч и обида на расова основа!
Готов си!

Нищо че няма никаква връзка с написаното от мен.
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Не е толкова лесно да докажеш такова нещо.То иначе 20% от коментарите на хората тук са потенциално за съд.Къде е свободата на словото тогава?Аз нещо не я виждам или усещам...
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Интересно ако някой ме нарече "Лек мъж" или нещо такова, дали от хелзинкския ще го осъдят за мъжемразка и хомофобска реч, която няма законно място в обществото?
Лек мъж с перманентна констипация :-o
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Интересно ако някой ме нарече "Лек мъж" или нещо такова, дали от хелзинкския ще го осъдят за мъжемразка и хомофобска реч, която няма законно място в обществото?

по-добре почвай да събираш подписка за промяна на законите- те са много
но най-фрапиращия (за теб ще е такъв) е това, че закона не ти дава никаква защита в случай,че жена ти те изнасили :oops: Възможно най-бързо се събирайте подобни прошляци с беден речник (щом сте опрели до термини на полова основа?), докато не се е случил инцидент
 
От: Има ли свобода на словото в България?

тоя педераст само да си смени фейса и ще конкурира азис
 
От: Има ли свобода на словото в България?

бе не знам за вас, но аз се притеснявам за @rombeca... Вече втори ден го няма :(
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Ти попринцип не знаеш , така че това е нормално състояние за тебе.
 
От: От: Има ли свобода на словото в България?

Възможно най-бързо се събирайте подобни прошляци с беден речник (щом сте опрели до термини на полова основа?), докато не се е случил инцидент

Това изречение какво трябва да означава?

Иначе, съм си тука щом си толкова загрижен къде съм.
 
От: От: Има ли свобода на словото в България?

Това изречение какво трябва да означава?

Иначе, съм си тука щом си толкова загрижен къде съм.

Нищо! Важното е, че си жив и здрав :beer:
 
От: Има ли свобода на словото в България?

Няма разбира се и не само в Бг. Ако случайно някой кривне и каже нещо неудобно, веднага бива репресиран от т.нар. държавни инструменти. Но защо си мислите, че е само в Бг?
 

Горе